Ekonomi

Giresun’daki balıkçılar palamudun Doğu Karadeniz’e uğramamasından şikayetçi

Paylaş:

Türkiye’de 1 Eylül’de kalkan av yasağının ardından Batı Karadeniz’deki balıkçıların yüzü gülmeye başladı.

Sürekli olarak palumut bolluğu yaşandığı vurgulanırken, balıklar tezgahlarda yerini almaya başladı.

Giresun’un Piraziz ilçesi Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, Batı Karadeniz’de palamut bolluğu yaşanırken, henüz Doğu Karadeniz’de ise beklenen avın yapılamadığını söyledi.

“Batıdaki palamut sürüsü doğuya doğru gelmedi”

Doğu Karadeniz’de palamut bolluğunun ekim ayı ortalarından sonra yaşanabileceğini belirten Hamdi Arslan, “Av sezonu öncesi palamut bolluğunun yaşanacağını ön görüyorduk öyle de oldu. Ancak şuan Batı Karadeniz kıyılarındaki balıkçılar palamut bolluğunu yaşıyor. Henüz batıdaki palamut sürüsü doğuya doğru gelmedi. Bizim beklentimiz ekim ayı ortalarına doğru Doğu Karadeniz’de de palamut bolluğunun yaşanacağıdır. Bu konuda doğudaki balıkçılar da rotalarını batıya doğru çevirmiş durumdadır.” dedi.

“Beyaz et olarak tavuktan dahi ucuz”

İHA’nın haberine göre, tezgahlarda palamut ucuzladı Palamut bolluğunun fiyatlara yansıdığını da ifade eden Arslan, “Tezgahlarda 70-80 liradan yer alan palamut fiyatları şuan 40 liraya kadar düştü. Neredeyse bir kilogramlık palamut 40-50 liradan satılıyor. Maliyetlere bakacak olursak oldukça uygun bir fiyattır. Beyaz et olarak tavuktan dahi ucuzdur. Bu fiyatın daha da düşeceğini söyleyebilirim. Dolayısıyla bu sezon balık severler özellikle palamuta doyacaklardır.” diye konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu