Görevden uzaklaştırılan Murat Hazinedar vatandaşlara seslendi

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, kararın ardından belediye önündeki kalabalığa seslendi. Hazinedar, “Milletin verdiği emaneti millet alır” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Beşiktaş Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara seslendi. Hazinedar, kendisine yöneltilen FETÖ üyeliği suçlaması için, ”Değil ben ailemde, sülalemde değil darbeci cemaate bir cemaate bile üye bir kişi bulamazlar. İktidarın bu terör örgütünü meşru gördüğü 17-25 Aralık’tan önce dahi bu gruplarla, bu terör örgütü organizasyonlarıyla nokta kadar bir işimiz olmamıştır” ifadelerini kullandı.

Hazinedar’ın açıklamaları şu şekilde:

Hepinizden Allah razı olsun. Milletin verdiği emaneti ancak millet alır. Şahsıma tebliğ edilmemiş olmasına rağmen basından öğrendiğim görevden uzaklaştırmama dair karara dair söylenecekleri bugün paylaştım.

‘Ben Türkiye rekoru ile seçilmiş bir belediye başkanıyım’

Beşiktaş halkının emanetini temsil ediyorum. Çok zor şartlarda merkez siyasetin yerel yönetimler üzerinde hiçbir dönemde görülmemiş baskı kurduğu bir dönemde görev yapmaya çalıştım. Parti insan ayrım yapmadan 4 yıldır görevi yürütmeye çalıştım.

Devlet kurumları arasında samimi işbirliğini savunarak bugünlere geldik. Bu sürecin sonunda vesayetin yani Ankara siyasetinin yerel yönetimler üzerinde kurduğu vesayetin bir çok kötü özelliğini yaşadık. Beşiktaş özel bir yer. Ben Türkiye rekoru ile seçilmiş bir belediye başkanıyım.

‘Değil ben ailemde, sülalemde değil darbeci cemaate bir cemaate bile üye bir kişi bulamazlar’

Basından öğrendiğim kadarıyla uzaklaştırma gerekçem birtakım yolsuzluk iddialarıyla beraber 2016 yılından beri FETÖ üyeliği suçu iddiasıyla yürütülen soruşturmalardır. Değil ben ailemde, sülalemde değil darbeci cemaate bir cemaate bile üye bir kişi bulamazlar. İktidarın bu terör örgütünü meşru gördüğü 17-25 Aralık’tan önce dahi bu gruplarla, bu terör örgütü organizasyonlarıyla nokta kadar bir işimiz olmamıştır, olamazda. Ne şahsımın ne ailemin.

‘Aileleri bu iddialara karıştırmayın’

Sadece şahsıma yönelik değil aynı zamanda evladıma, eşime de yöneltilmiştir bu suçlamalar. Pasaportları ellerinden alınmıştır. Onun eleştirdiği dünkü sistem onun çocuklarına yurt dışında okuma fırsatı vermişti. O benim evladıma bu fırsatı vermedi. Aileleri bu iddialara karıştırmayın.

Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırıldığı gün

Belediye başkanlığı sıfatıyla hakkımda açılmış dava bulunmamaktadır. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırıldığı tarihe kadar hakkımdaki soruşturmalardan lehime karar çıkmıştır.

Son iki yılda 180 inceleme, soruşturma ve inceleme kararı verildi. Ancak bunlardan bir şey bulunamadı. Hak elinde sonunda yerini bulunur.”

Jurnalci.com