Spor

Gran Turismo 7’ye üç yeni araç ekleniyor

Paylaş:

Popüler yarış oyunu serisi Gran Turismo’nun Kasım güncellemesi ile yeni araçlar, otomobil satma özelliği ve Amerika Birleşik Devleti merkezli yeni bir yarış pisti de ekleniyor.

GRAN TURISMO 7’NİN 1.26 GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI

Yeni güncelleme ile oyuna 3 yeni araç eklenecek:

BMW M2 Competition ’18

BMW 2 Serisi coupe, yüksek performanslı geriden itişli kompakt bir model olarak popülerdir. BMW M2 Competition, birebir motor bölmesini M3 ve M4’ün 3L çift turboşarjlı sıralı-6 ‘S55’ motoruyla dolduran ekstrem bir makinedir. Birinci fark edeceğiniz şey, büyüleyici karoserdir. Çamurluklar üzerindeki şişkinliği ile dış kısım, suratın beden bulmuş halidir. Yalnızca 4.475 mm uzunluğunda olmasına karşın, E36 M3 ile kabaca tıpkı boyuttadır. İster kentte ister dolambaçlı art yollarda olsun, araba, şoförlerin kendi sonları bedenin uzak köşelerine uzanmış üzere inanılmaz bir denetim hissi sunuyor. S55 motor, 56,1 kgfm azamî tork ile 404 BHP azamî güç çıkışı sunar. BMW’nin uzun yıllara dayanan en yüksek performanslı sıralı 6 motor geçmişine karşın, bu model fevkalâde bir yüksek evre performansına sahiptir ve dayanak arttıkça patlayıcı gücü ortaya çıkar.

Ford Sierra RS 500 Cosworth ’87

Sierra, Ford Avrupa tarafından 1982’den itibaren üretilen aerodinamik hatchback gövdesine sahip nispeten standart bir aile arabasıydı. Fakat 1985 yılında, araba meraklılarının Sierra ile ilgili izlenimi büyük bir dönüş yaptı. Bunun nedeni, ünlü Cosworth’un, meraklıları ortasında sevgiyle “Cossie” olarak bilinen Sierra RS Cosworth’u seçime eklemesiydi. Sierra RS Cosworth, DOHC ve turboşarjlı 203 BHP’ye ayarlanmış 2 litrelik sıralı 4 ile güçlendirildi. Şasi güçlendirildi ve dış kısım çamurluk uzantıları ve büyük bir art spoyler ile yükseltildi. Bir yıl sonra gücü 223 BHP’ye yükseltildi ve yarış kullanımı için güçlendirilmiş bir motor ve daha güzel aerodinamik ayrıntılarla 500 ünitelik sonlu Sierra RS 500 Cosworth seriye eklendi. Ve elbette, tüm bu iyileştirmeler touring otomobil yarışları için geliştirildi. 1988’den 1990’a kadar Sierra, Almanya, İngiltere, Avustralya, Japonya ve Yeni Zelanda üzere ülkelerde memleketler arası A Kümesi kategorisinde çeşitli seri şampiyonluğu unvanları kazandı.

Nissan Silvia K’s Aero (S14) ’96

S14 Silvia, Ekim 1993’te son derece başarılı S13 modelinin halefi olarak piyasaya sürüldü ve yeni bir daha büyük gövdeyle Nissan, evvelki muvaffakiyetlerini sürdürmeyi umuyordu. S14, S13’ün 1.690’ına kıyasla 1.730 mm genişliğindedir ve iz genişliği de buna uyacak formda artırılmıştır. Yeni model ayrıyeten 4.500 mm’de 30 mm daha uzun ve genel olarak daha büyük bir gövde için 1.295 mm’de 5 mm daha uzun. Gövde dizaynının daha yumuşak çizgileri, arabanın genişliğini en çok öne çıkarır. K’nın sınıf modelinde ayrıyeten standart olarak 16 inç jantlar bulunuyordu. Motor, S13’ün SR20 serisinin yine ayarlanmış bir versiyonudur. En yüksek dereceli K’nın modeli orta soğutmalı bir turboşarja sahiptir ve 216 BHP / 28 kgfm’de evvelki kuşağa nazaran 14 BHP daha fazla üretirken, doğal emişli Q ve J’nin modelleri 157 BHP / 19.2 kgfm üretir. Temel süspansiyon yapısı da S13’ten artta çoklu irtibat sistemine sahip ön takviyeler kullanılarak taşınmıştır. Araba ayrıyeten ‘Super HICAS’ elektronik art tekerlek direksiyon sistemi ile de mevcuttu. 1996 yılında Nissan, kapsamlı bir tekrar dizayna sahip bir facelift modeli piyasaya sürdü. Dış yerin yumuşak imajı, daha keskin ve çarpıcı bir görünüm için kaşlarını çatan farlar ve büyük bir gerçek spoyler ile sıkılaştırıldı.

YENİ YARIŞ PİSTİ: MICHELIN RACEWAY ROAD ATLANTA

Michelin Raceway Road Atlanta, 1970 yılında inşa edilmiş ve Braselton, Georgia’nın çabucak kuzeyinde yer alan tarihi bir ABD yol parkurudur. Touring araba ve prototip otomobil yarışlarına konut sahipliği yapmasıyla ünlü olan otel, tıpkı vakitte 10 saatlik ‘Petit Le Mans’ dayanıklılık yarışının da yeridir. Tam gaz hızlanma ve sert frenleme gerektiren bir dizi akıcı yüksek süratli virajı içeren teknik bir parkur, dar pist ve dramatik yükseklik değişiklikleri, şoförlerin sollama noktalarını dikkatlice düşünmeleri gereken birden fazla kör virajla sonuçlanır.

 • Toplam Uzunluk: 4.088m
 • Yükseklik Değişimi: 38m
 • Viraj Sayısı: 12
 • En Uzun Düzlük: 1275m

ARAÇ SATMA ÖZELLİĞİ

En son 1.26 yama güncellemesi yüklendiğinde (internet ilişkisi gerekli), oyuncular GT Cafe Menüleri tamamlandıktan sonra ferdî garajlarında otomobil satabileceklerdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu