Yaşam

Greencard başvuruları bugün başlıyor: Pasaport şartı kalktı

Paylaş:

ABD’de oturum ve çalışma hakkı tanıyan Green Card için başvuru şartları ve tarihleri hakkında araştırmalar arttı. İşte Green Card başvuruları hakkında merak edilenler:

Başvurular hangi tarihler arasında gerçekleşecek?

ABD Freetown Büyükelçiliği’nin yayınladığı tarihe göre, bu sene Green Card başvuruları 5 Ekim – 8 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

Başvuru nereden yapılıyor?

Green Card çekilişi için başvurular dvprogram.state.gov sitesinden ücretsiz olarak yapılıyor. Başvuru yapmak için aracı bir şirkete para verilmesine gerek kalmıyor. Başvuru sitesinin dili İngilizce olduğundan sorulan sorular ve istenilenlerin iyi anlaşılarak doğru cevaplanmasına ve bilgilerin hatasız bir şekilde girilmesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Başvuru yapmak ücretli mi?

Başvuru yaparken herhangi bir ücret ödenmesine gerek olmasa da çekiliş sonucunda Green Card almaya hak kazanılması halinde, Amerika’ya gitmek amacıyla başvuru aşamasında farklı kalemlerde bazı ödemeler yapılması gerekiyor.

Pasaport şartı var mı?

Önceki yıllarda Green Card başvuruları için pasaport şartı bulunsa da bu sene yapılacak çekilişte, başvuru yapmak isteyen adaylar, pasaportlarını yenilemeden başvuru yapabilecek.

Sonuçlar nereden öğreniliyor?

Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu dvprogram.state.gov sitesindeki “Katılımcı Durum Kontrolü” sayfasına, elektronik başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilen onay numaralarını girerek öğrenebilecekler. Kurayı kazanamayanlar gelecek senelerde tekrar başvuru yapabilecek.

Başvuru şartları nelerdir?

  • Ülkenin, ABD hükümetince Green Card başvurusu yapabilen ülkeler arasında belirlenmiş olması. Türkiye, bu hakka sahip olan ülkeler arasında bulunuyor. ABD, son 5 yıl içinde kendi sınırları içine toplamda 50 binden fazla göç vermiş olan ülkelere genellikle Green Card başvurusu hakkı tanımıyor.
  • En az lise mezunu olmak.
  • Eğer lise mezunu olma koşulu sağlanamıyorsa, bu durumda geçen son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir işte en azından 2 yıl süresince çalışmış olmak. Bu iş deneyiminin ABD’nin Çalışma Bakanlığı’na ait meslek unvanları listesi gözetilerek, orada bulunan uygun unvan karşılığına göre bildirilmesi gerekiyor.
  • 18 yaşını geçmiş olmak. 18 yaşından küçük kişiler, ebeveynlerinin denetiminde başvuru yapabiliyor.
  • Green Card’ın resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapmak.
  • Başvuruda kullanılan fotoğrafın, gerekli ölçülerle ve mevcut görünüşle birebir uyumlu olması.
  • Başvuru sonrası verilen numarayı bir yere not almanız gerekiyor.
  • Green Card başvurusu internet üzerinden her başvuru döneminde yalnızca bir kez yapılabiliyor. Aynı yıl içinde aynı kişinin birden fazla başvuru gönderdiği tespit edilirse, başvuruları iptal edilerek diskalifiye ediliyor. Ancak farklı yıllarda açılan başvurularda aynı kişi yeniden Green Card başvurusu yapabiliyor. Green Card başvurusu sonucunda Green Card’a hak kazanıp kazanılmadığı, yine başvuru sistemi üzerinden, başvuru sonrasında verilen teyit iletisi onay kodu ile kontrol edilebiliyor.

Başvuru yaparken İngilizce bilmek şart mı?

Başvuru sırasında İngilizce bilme zorunluluğu bulunmamakla birlikte, çekilişin kazanılması halinde İngilizce bilgisinin yeterliliğinin kanıtlanması gerekiyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu