Gül’den Erdoğan’a beklenen KHK yanıtı..

Abdullah Gül'den Ankara'daki Saldırıya Kınama!
Abdullah Gül'den Ankara'daki Saldırıya Kınama!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,OHAL kapsamında son çıkan KHK’yı eleştirmişti,bu eleştiriye başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok AKP’li tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül’e “Geçmiş Cumhurbaşkanı’mızın da bir muğlaklıktan bahsetmiş olması üzücüdür. Neye dayanarak siz böyle bir muğlaklıktan bahsediyorsunuz? Hangi madde sizi bu muğlaklığa itebiliyor? Bu üzücü olmuştur. Kendileri tarafından yapılan o açıklama, aldığı retweet’lerle süreci çok farklı bir yere doğru işletmiştir” diye yanıt vermişti.

Abdullah Gül bugün Cuma namazı çıkışı gazetecilere açıklama yaptı. Gül şu ifadeleri kullandı:

“Biliyorsunuz bir KHK yayınlandı. Ben o KHK’yı sahiplendim. Yalnız orada bir boşluk görüyorum. Tereddüdüm şu ileride bu durumdan vazife çıkaracak bazıları hepimizi çok üzecek olaylara vesile olabilirler. Ufak bir düzeltmeyle bunun önüne geçilebilecek diye düşündüm. Nitekim birçok önemli hukukçu da bu olaya dikkat çekti. Bunu oraya buraya çekmeye gerek yok.

Ben hayatımı millet ve devlete hizmet ederek geçirmiş eski bir Cumhurbaşkanıyım. Önemli konularda görüşlerimi halkla paylaşmak da tabi ki bir sorumluluk benim için. Bunun arkasında mesele aramanın da bir anlamı kanaatindeyim.”(odatv)

Jurnalci.com

ilgili haberler