GüncelGündem

Gülistan Doku tam bin gündür kayıp

Paylaş:

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak 2020’de kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra eski erkek arkadaşı Zainal Abarakov ile görüştü. Doku, daha sonra minibüse bindi ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi, Gülistan’ın kaybolduğu gün Tunceli’ye gelip, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Ailenin ihbarıyla geniş çaplı arama çalışması başlatıldı. Gülistan Doku’nun cep telefonunun en son Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Sarı Saltuk viyadüğünde sinyal verdiği tespit edildi. Ayrıca viyadük üzerinden geçen aracın kamerasına da Gülistan Doku’nun olduğu iddia edilen bir görüntü yansıdı. Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Gülistan Doku’nun son görüldüğü yerden bu anlarda geçen tüm araçlar, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince belirlendi. Gülistan Doku’nun son görüldüğü bölgede yapılan aramalara rağmen Gülistan’a ait ize rastlanılmadı ve çalışmalar sonlandırıldı. Gülistan Doku’nun telefon sinyalinin en son alındığı Sarı Saltuk viyadüğünü gören Munzur Üniversitesi’ne ait 2 güvenlik kamerası belirlendi. Yola yakın olan güvenlik kamerasının bozuk olduğu belirtilerek, soruşturma dosyasına da tutanak olarak girildi. Viyadüğü uzaktan gören ama çekimi net olmayan kameraya ait sinyalin alındığı saatlere ait 3,5 saatlik görüntü, Ulusal Kriminal Büro’ya gönderildi. Buradan gelecek yeni bilgilere göre soruşturmanın yönünün değişebileceği belirtildi.

Doku ailesinin avukatı Ali Çimen, “hürriyeti tahditten” yürütülen soruşturmanın “insan öldürme soruşturmasına dönüşmesi” talebi için başvuruda bulunmuştu. Çimen, “Bunca zamanda mağdura ulaşamadıysanız, bu olay sadece hürriyeti tahdit değil, öldürme olayına dönüşmeli. Kadın cinayetlerinde fail genelde yakındaki erkekler ve Gülistan bu kişi ile sorun yaşamış. Ama bu soruşturmada baş şüphelinin ayaküstü ifadesi alınmıştı. Bu adım çok daha önce gerçekleşmeliydi ama serbest bırakılması kararıyla ilgili UYAP’a da yansıyan bir şey yok” ifadelerini kullanmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce iki defa ifadesi alınan Zainal Abarakov ise Alanya’da gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılmıştı.

‘Etkin soruşturma yok’

BirGün’den Kayhan Ayhan’a konuşan ailenin avukatı Ali Çimen, davada etkin soruşturmanın başından beri yapılmadığını belirterek, “Artık hiçbir işlem yapılmıyor. Gülistan’ın kayboluşunun ardından etkin soruşturma taleplerimiz olumlu veya olumsuz bir karar verilmeksizin sürüncemede bırakılıyor. Basit bir örnek olarak halen şüpheli metaryalleri üzerinde inceleme yapılamadı” diye konuştu.

Doku ailesi ise ilk günden itibaren Gülistan’ın en son görüştüğü kişi olan eski erkek arkadaşı Abarakov’u kızlarının kaybolmasından sorumlu tutuyor. Gülistan’ın anne ve babası, Bedriye ve Halit Doku, Zainal Abarakov’un baş şüpheli olduğunu söyleyerek tutuklanması talebini yineliyorlar.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu