GüncelGündem

GÜZEL Parti idaresinde istifa sarsıntısı…

Paylaş:

İYİ Parti İstanbul Vilayet Teşkilatı Kurucular Şurası üyelerinin de ortalarında bulunduğu 16 partili, Beşiktaş’ta bulunan bir otelde basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve parti idaresinin lokal seçimler öncesi aldıkları kararlar, aday belirleme sürecindeki uyuşmazlıklar ve fikir ayrılıklarından kelam eden üyeler, yapılan basın açıklamasının akabinde istifa ettiklerini duyurdu.

Grup ismine basın açıklamasını DÜZGÜN Parti Kurucular Konseyi Üyesi Billur Karadağlı yaptı.

Açıklamanın akabinde istifa eden 16 üyenin öteki bir partiye katılmayacağı öğrenildi.

“KÜRSÜLERDE KONUŞAN DAVA ARKADAŞLARIMIZ AFOROZ EDİLDİ”

“6 yıldır vatanımıza ve milletimize hizmet etmek gayesiyle; burada bulunan arkadaşlarımızla birlikte YETERLİ Parti’de siyaset yapmaktayız” diyerek kelamlarına başlayan Kurucular Heyeti Üyesi Billur Karadağlı, şöyle konuştu:

-Partinin kuruluş kademesinde emek veren, kent şehir gezip maddi manevi takviye olan birçok arkadaşımız dururken, listeler açıklandığında paraşütle indirilmiş, kim oldukları ve kime hizmet edecekleri kestirilemeyen birçok ismin parti kademelerine getirildiğini gördük.

-Kuruluşun ardından girdiğimiz birinci seçimde, tekrar harmanda izi olmayan birçok isim, seçilerek sıralardan vekil listelerine yerleştirildi. Ulusal Merkez olma yolunda demeçler veren, kürsülerde konuşan dava arkadaşlarımız aforoz edildi. ‘Söylemlerinden CHP rahatsızlık duyuyor’ diye toplumun teveccüh gösterdiği yol arkadaşlarımız pasifize edildi, partiden uzaklaştırıldı.

-Genel Liderin şahsen kendisinin ‘Ağabey’ diye hitap ettiği, milliyetçi topluluğun hürmet duyduğu büyüklerimizin birçoğunun partideki ikbal ve geleceği ‘Özel Kalem’ denilen bir sekreterin iki dudağının ortasına terk edildi.

“HDP İLE ÜSTÜ KAPALI İTTİFAK YAPILMADIĞINA KAMUOYUNU İKNA EDEMEDİLER”

2019 yılı mahallî seçimlerinde CHP ile yapılan iş birliğine de değinen Karadağlı, “CHP başta İstanbul ve Ankara olmak üzere son 20 yılda kazanamadığı birçok büyükşehir, vilayet ve ilçe belediyelerini UYGUN Parti oyları sayesinde kazandı. Buna rağmen kazanılan belediyelerde YETERLİ Partililere yanlışsız düzgün bir vazife verilmediği üzere, ‘Siz kimsiniz? Biz HDP sayesinde kazandık’ kelamlarıyla karşılık verildi. Bütün bunlara karşın bizler mahallî seçimlerde yaşanan acemilik 2023 seçimlerinde yaşanmaz, siyasi duruşumuza uygun bir aday belirlenerek unsurlu bir ittifak yapılır fikriyle uğraşımızı sürdürdük. Aylarca, hatta neredeyse 2 yıl boyunca başta CHP olmak üzere 5 farklı siyasi partinin önderleriyle görüşmeler sürdürüldü. Masalar kuruldu, yemekler yendi. Lakin, Altılı Masa’nın bilinmeyen ortağı HDP ile üstü kapalı ittifak yapılmadığı konusunda kamuoyunu ikna edemediler” dedi.

“PARTİCİKLERİN KELAMDA ÖNDERLERİ KADAR MASADA KELAMINI GEÇİREMEDİ”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meral Akşener’in aday belirleme sürecindeki halini da eleştiren Billur Karadağlı, şöyle konuştu:

-Sayın Akşener, televizyon televizyon gezip ‘Kazanacak aday’ tanımı yaptı. Ama seçimlere 1 ay kalmasına karşın Kılıçdaroğlu’nun kolundan tutup ‘adayı artık belirleyelim, senin dışında bir aday istemiyorsan biz yokuz’ diyemedi.

-Aldığı oy oranı sıfır virgül oranlarında tabir edilen particiklerin kelamda başkanları kadar masada kelamını geçiremedi. Birinci girdiği seçimde yüzde 10 oy almış bir partiyi, vatanperver teşkilat mensuplarını ve vatansever seçmenlerini ‘sifonu üstlerine çekin’ diyen namertlere karşı kepaze etti. Zehir zemberek masadan kalkıldı, esilip gürlendi.

-Sonra hangi menfaatler devreye girdi bilinmez, tekrar masaya dönüldü. Başını öne eğip çalışmaya devam eden teşkilat mensuplarımıza son darbe milletvekili listeleriyle vuruldu. Temayül sonuçlarına uyacağını söyleyen genel lider bir defa daha kelamında durmadı.

-Üyelerin takviyesini alıp birinci sıralarda yer alan birçok isme vekillik listelerinde yer vermedi. Buna rağmen hiçbir teşkilat mensubumuzun, hatta neredeyse hiçbir seçmenimizin ismini sanını duymadığı isimler ön sıralardan milletvekilliğine aday gösterildiler.

-Bu parti sizin aile şirketiniz mi ki hesap verme gereği duymadınız? Yapılan bu alakasız tercihlerinizle ilgili açıklama yapmak yerine bu durumu sorgulayan parti mensuplarının gözlerinin içine baka baka kongrede ‘defolun, defolun’ diye bağırıp çağırmak, hakaret etmek nasıl bir pişkinliktir? ‘Ailemi emanet ederim’ denilip sonrasında sıtma ve mevte benzetilenler, yüzlerinde ‘Rabbi Yesir’ görülüp birden savaş ilan edilenler, tabanından ayrılmayan, partinin kasası emanet edilenlerin bir günde hain ilan edilmesi; bu liste uzayıp gider” diye konuştu.

“KRAL ÇIPLAK’ DİYEREK İSTİFA EDİYORUZ”

-Herkes berbat, herkes hain olabilir ancak genel lider, bu kadar tutarsızlığa ve beceriksizliğe karşın daima olduğu yerde kalır. Genel liderin eşinin, oğlunun ve sekreterinin hükümranlık sürdüğü bu ortamda biz artık olmayacağız.

-Bizim ve vatanseverliğinden zerre kuşku duymadığımız bütün parti mensuplarımızın emeklerinin sömürülmesine daha fazla katlanmayacağız. Dün küme kürsüsünde timsah gözyaşları döken Sayın Akşener’in, teşkilatın yüreğinin kan ağladığını görmediği aşikârdır. Bugün burada YETERLİ Parti Kurucular Heyeti Üyeliği, Kurucu Vilayet Yöneticiliği ve hala etkin Vilayet İdare Konseyi üyeliği misyonlarını sürdüren bu topluluk daima bir ağızdan ‘Kral Çıplak’ diyerek istifa ediyoruz” dedi.

Açıklamanın akabinde ÂLÂ Parti Kurucular Heyeti Üyesi Binnur Karadağlı, İstanbul Vilayet İdare Konseyi üyesi Ufuk Ünal, Murat Köse, Onur Hanlıoğlu, Davet Alp Gönen, Eyüpsultan Eski İlçe Lideri Hatice Gürbulak, Eski Teşkilat Lider Yardımcısı Özay Alabaş, Eski Vilayet Yöneticilerinden Barış Tavlaşoğlu, Gökhan Kargı, Eski Vilayet Lider Yardımcısı Müjde Hamza, Fatih İlçe Kurucusu Mücahit Erkuş, Eski Vilayet Yöneticisi Sedat Fazilet, YİK Üyesi Arif Tevetoğlu, Eyüpsultan Bayan Kolları Lideri Fatmagül Uzundere, Eyüpsultan İlçe Lider Müracaatını Alper Güleç, Eyüpsultan İlçe Lider Yardımcısı Lütfü Büyüksüren istifa ederek YETERLİ Parti’den ayrıldı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu