GüncelGündem

GÜZEL Parti’li Suat Sarı’dan metro tahsilatı yansısı: Belediye bütçesine darbe

Paylaş:

Ulaşım uzmanı ve İBB Meclisi YETERLİ Parti Küme Sözcüsü Dr. Suat Sarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın İBB’ye devrettiği metro çizgilerinde, 2019 lokal seçimlerinden evvel metro üretim maliyetinin bakanlığa geri ödemesinin bilet gelirlerinin yüzde 15’inin tahsil edilerek yapıldığını hatırlattı.

2019 mayıs ayında çıkan kararname ile belediyenin Vilayetler Bankasından her ay aldığı ödemenin yüzde 5’inin kaynağından kesilmeye başlandığına dikkat çeken Sarı “Bu şu demek; Ekim 2022’de bakanlığın İBB’ye devrettiği Pendik Tavşantepe- Sabiha Gökçen Havalimanı metro sınırı 7,4 km  ve üretim maliyeti 4,4 milyar TL. Bu sınırdaki aylık 685 bin yolcunun Kasım 2022 bilet gelirinin yüzde 15’i 308 bin TL ediyor. Halbuki ki İBB Ekim ayında yeni genelgeye nazaran 196 milyon TL ödedi. Belediye bütçesine darbe adeta. İstanbul, İstanbul olalı bu türlü zulüm görmedi” dedi.

“635 KAT ARTTIRILDI”

Sarı şunları kaydetti:

“İBB’de intikam alınırcasına, bu yıl sonuna kadar her ay 195 milyon 692 bin TL fazla tahsilat yapılacak. Bu 2019 öncesi uygulamaya nazaran 635 kat arttırılan bir sayı oluyor. Yılbaşından sonra İBB’nin Vilayetler Bankası’ndan alacağı paydan bu sınır için, aylık 374 milyon TL kesilecek. Bakanlık metronun üretim bedelinin geri ödemesini  İBB’den yaklaşık 8 bin 800 ayda tahsil edecek iken bu yeni genelge ile İBB’den metro imal bedelinin geri ödeme tahsilatı 12 ayda tamamlanmış olacak.”

“BAŞAKŞEHİR METRO ÇİZGİSİNDE DA GİBİSİ YAŞANACAK”

Sarı, yakında Bakanlık tarafından İBB’ye devredilecek Başakşehir- Çam Sakura Metro sınırında da gibisi durum yaşanacağını belirterek “Bu çizgi 6,2 km. Bu sınırın da İBB’ye bölümü gerçekleştiğinde yaklaşık aylık 300 milyon TL, İBB’nin Vilayetler Bankası hissesinden kesinti olacak. Her iki sınır için yılbaşından itibaren yapılacak toplam kesinti aylık 674 milyon TL’ye ulaşmış olacak. Bu ise İBB’nin 2023’de  Vilayetler Bankası’ndan alacağı 75 milyar TL  payın  yıl bazında yüzde 10 kesilmesi demek oluyor” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu