Spor

Haberler.com Türkiye ve dünya haber gündemi: Haberler.com editörleri 25 Kasım 2022’deki önemli haberleri ve haber başlıklarını sizler için derledi!

Paylaş:

25 KASIM 2022 CUMA TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNDE ÖNE ÇIKAN HABER GÜNDEMİ!

Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri anlık olarak okurlarına aktaran Haberler.com’un haberleri ile şimdiki, siyaset, spor, magazin, kültür, sanat, dünya ve öbür tüm kategorilerde şimdiki haberlere ulaşabilirsiniz. İşte, Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan gelişmeler…

İKİ ÜLKE TÜRKİYE İÇİN DEVREDE! SUUDİ ARABİSTAN’DAN 5, KATAR’DAN 10 MİLYAR DOLAR GELİYOR

Katar’ın Türkiye’ye 10 milyar dolara ulaşabilecek yeni kaynak sağlaması için görüşmelerde son kademeye gelinirken, kaynağın 2-3 milyar dolarlık kısmının yıl sonuna kadar gelmesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Suudi Arabistan da bu hafta Türkiye’ye 5 milyar dolar mevduat yapılması için müzakerelerde sonuncu kademede olduklarını açıklamıştı.

Katar’ın Türkiye’ye 10 milyar dolara ulaşabilecek yeni kaynak girişi sağlaması için görüşmelerde son etaba gelinirken, kaynağın 3 milyar dolara kadarlık kısmının bu yıl gelmesi bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KARKAMIŞ’TA YAŞANANLAR ÜZERİNDEN ÖZDAĞ’A GÖNDERME YAPTI: DAHA BUNLAR ÂLÂ GÜNLERİNİZ

Terör örgütü PKK/YPG’nin roketli hücum düzenlediği Gaziantep’in Karkamış ilçesine giden Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, yaklaşık 40 kişilik bir kümenin protestosuyla karşılaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün mevzuyla ilgili yaptığı yorumda, “İşte particiklerden bir tanesi dün Gaziantep’ten Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, ‘lütfen haset yapmayın’ deyip kovdular. O da gidip bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bunlar yeterli günleriniz” dedi.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, dün öğlen saatlerinde PKK/YPG’li teröristler tarafından pazartesi günü roketatar ve havan akınlarının düzenlendiği ve bir öğretmen ile bir çocuğun şehit olduğu Karkamış ilçesine gitti. Birinci olarak akında şehit olan Hasan Karataş’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Özdağ, daha sonra Karkamış Hudut Kapısı’na geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan ve hükümetin Suriye siyasetini eleştiren Özdağ konuştuğu sırada etraftaki birtakım şahısların yansısıyla karşılaştı.

DEMET EVGAR VE EMRE KARAYEL, 1 BAYAN 1 ERKEK GÖRÜNTÜSÜNÜN GAYESİ ORTAYA ÇIKTI

Önceki gün toplumsal medya hesaplarından 1 Bayan 1 Erkek dizisinden skeç yayınlayan Emre Karayel ve Demet Evgar neden bir ortaya geldiği belirli oldu. Dizinin çekimleri tekrar başladığı sav edildi lakin ikilinin Birleşmiş Milletler Bayan Ünitesi’nin bir kampanyası için bir ortaya geldiği ortaya çıktı.

Demet Evgar ve Emre Karayel, iki gün evvel toplumsal medya hesaplarından 1 Bayan 1 Erkek dizisinden bir skeci oynayarak yayınladı. Paylaşımların akabinde bir periyoda damga vuran dizinin tekrar yayınlanacağı konuşulurken gerçek ortaya çıktı.

PROJE İÇİN BİR ORTAYA GELDİLER

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, sevilen ikilinin Birleşmiş Milletler Bayan Ünitesi’nin #shesaidno kampanyası için bir ortaya geldikleri öğrenildi. 25 Kasım Uluslarası Bayanlara Yönelik Şiddetle Gayret Gününde, Birleşmiş Milletler Bayan Ünitesi Uygun Niyet Elçisi Demet Evgar ve Unwomen Türkiye’nin ortak paylaşımıyla yayınlanan ikinci skeç ile yakın partner şiddetinin bilinmeyen tiplerine değinildi. Demet Evgar ve Emre Karayel, bayanlara yönelik şiddetin bir insan hakları ihlali ve hata olduğuna dikkat çekerek, herkesi #SheSaidNo kampanyasına katılıp yakın partner şiddeti hakkında bilgilenmeye çağırdılar.

ROONEY’NİN SOYUNMA ODASI KONUŞMALARI GENÇLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ: CİNSEL ORGANININ UZUNLUĞUNU ANLATIYOR

Futbolu bıraktıktan sonra teknik yöneticiliğe soyunan İngiliz efsane futbolcu Wayne Rooney’nin soyunma odası konuşmaları ortaya çıktı. Rooney ile birlikte çalışan lakin ismini söylemek istemeyen bir kaynak yaptığı açıklamada, “Takım konuşmalarında cinsel hayatından, cinsel organının uzunluğundan bahsediyor. Kimi genç futbolcular bu konuşmaları dehşete düşmüş bir biçimde dinliyor.” sözlerini kullandı.

2021 yılında futbolu bırakan Manchester United ve İngiltere Ulusal Ekibi’nin efsane ismi Wayne Rooney, teknik yönetici mesleğine Derby County’de başladı. Daha sonra ABD’de D.C. United’ı çalıştıran İngiliz hocanın soyunma odası konuşmalarını birlikte çalıştığı bir isim ifşa etti.

HABERLER.COM HAKKINDA

Haberler.com ; Şimdiki, siyaset, iktisat, spor, magazin, dünya, sıhhat ve öbür tüm kategorilerde şimdiki haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır. Gündemdeki son dakika gelişmeleri, Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri Haberler.com’da bulabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram ve başka tüm toplumsal medya platformlarından Haberler.com’u takip edebilirsiniz. Haberler.com uygulamasını IOS, Andorid ve Huawei telefon ve tabletlerinizden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu