Hain Plan Son Anda Bozuldu!

Hain Plan Son Anda Bozuldu!
Hain Plan Son Anda Bozuldu!

İstanbul Polisi'nin Gaziosmanpaşa’da düzenlediği operasyonda, kanlı örgüt DHKP-C'nin 3 tetikçisi, 3 silah ve eylem planlarıyla birlikte yakalandı.

İmralı’da tutuklu bulunan Öcalan’ın yakalandığı gün olan 15 Şubat’ı bahane eden yandaşlarını yarın için Gazi Mahallesi’nde silahlı eyleme davet etti. Amaç; eylem esnasında kargaşa çıkarıp polis vurmak. Polis, alarma geçti.

Terör örgütü DHKP-C nin 15 gündür sosyal medya ve kendisine ait internet siteleri üzerinden başlattığı “Apo’ya özgürlük” sloganı ve çalışmalarını mercek altına alan istihbarat ekipleri, büyük eylem planlarını deşifre etti. Kanlı örgütün Öcalan’ın yakalanmasını bahane ederek provokasyon amaçlı silahlı saldırı planları yaptığını tespit edildi.

Bir Dönem Çatıştılar

Bir dönem kanlı bıçaklı olduğu PKK’nın hapishanedeki elebaşına destek veren DHKP-C, yandaşlarını 14 Şubat Pazar günü Gazi Mahallesi’nde toplanmaya çağırdı. Soruşturmayı derinleştiren İEM’e bağlı İstihbarat ile TEM Şube, DHKP-C nin, protesto eylemi sırasında toplanan vatandaşlarla polisi karşı karşıya getirmeyi planladığı tespit etti. Teknik izleme ve takip sonucu, polise ateş açacak “tetikçi isimler” bir bir belirlendi.

TEM Şube, dün 17.30′da Özel Harekât desteğinde, “kendi alanı olarak ilan ettiği” Sultangazi Gazi mahallesi ve Gaziosmanpaşa’da operasyonlar düzenledi. Hücre evlerine gşren TEM Özel Tim, operasyonlarda 20’ye yakın örgüt mensubu gözaltına aldı. Militanlardan 3′ü örgütün tetikçisi çıktı. Hücrelerde 3 silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Teröristlerin Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan eylem sırasında polis vurmakla görevlendirildiklerinin tespit edildi. Örgüt üyeleri, Vatan Caddesi’ndeki TEM Şube’de sorguya alındı. 15 Şubat sebebiyle İstanbul Emniyeti’nde izinler kaldırıldı. 15 bin polis, 3 gün boyunca, 24 saat görev başında bulunacak.