”Hakkari yoksa biz de yokuz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Kongresi’ne katılmak üzere gittiği Hakkari’de kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

Erdoğan AKP İl Kongresinde halka yaptığı konuşmada, “Şimdi burada da su sorununu çözeceğiz ve 24 saat su alabileceksiniz” dedi. Hakkari’de gün içerisinde sadece 13 saat su akıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Kongresi’ne katılmak üzere Hakkari’ye gitti. Erdoğan, kongrenin yapılacağı salonun önünde bekleyen kalabalığa hitap ettiği konuşmasında “İşte bir olduk, Kudüs olduk; bir olduk, gördüğünüz gibi Birleşmiş Milletlerde 128’e 9 olduk ve o 9’un içinde bakıyorsunuz 15 bin nüfuslu bir ülke var, bakıyorsunuz 21 bin nüfuslu, 50 bin nüfuslu bir ülke var. Demek ki dolarlarla, demek ki korkuyla iradeler satın alınmaz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kudüs meselesinde dünyanın dolarları neredeydi belli değil mi? Peki kimler oy verdi, 15 bin, 20 bin nüfuslu adını yeni duyduğum yer. Dolarları sadece oraya yetti. Peki 128 ülke ne dedi? ‘Dolarlarınızla bizi satın alamazsınız’ dedi. Ben de diyorum ki terörün gücü Hakkarilinin gücünü alt etmemelidir.

Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldırıyoruz.

Deprem olunca Kuzey Irak’taki kardeşlerimizin imdadına ilk biz koştuk yine. Bakın şimdi maaş veremiyorlar. Ben başbakanken yine maaşları ödeyemeyince 2 milyar dolar kredi vermiştik.

Bugün bölgemizde yatırımların azlığından işsizliğin yüksekliğinden şikayet ediyorsak bunun birinci sebebi terördür. Hakkari’de sadece 1 km bölünmüş yol vardı. Biz buna 84 km bölünmüş yol ilave ettik. Şehrimize daha önce pek çok insanın rüyasında görse dahi inanmayacağı bir havalimanı inşaa ettik. Susuz İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Şimdi burada da su sorununu çözeceğiz ve 24 saat su alabileceksiniz. Biz dertliyiz be. Biz hizmet için varız. Biz size aşığız be. Bizim derdimiz Hakkari’deki kardeşimin ayağı çamura değiyor mu? Suyunu bulabiliyor mu?

Mesele Kürt meselesi, Türk meselesi, Arap meselesi değildir. Mesele topyekün coğrafyamıza ve medeniyetimize dönük bir saldırı altında bulunuyor olmamızdır. Biz ne kadar kendi içimizde bölünürsek bu saldırının başarıya ulaşma şansı o kadar artar. Bölücü terör örgütü işte bu senaryonun gönüllü figüranlığına, kuklalığına taliptir. Kandil mesafe olarak buraya çok yakın ama emin olun oradakilerin zihinleri ve niyetleri buradaki kardeşlerimden çok çok uzaktır.

Türkiye yoksa Hakkari de yok. Hakkari’deki kardeşlerimin bir geleceği de yok. Türkiye varsa ve güçlüyse Hakkarili kardeşimin de o derece umut dolu bir geleceği var. Aynı şekilde Hakkari yoksa biz de yokuz. Bunu böyle biliniz.

Erdoğan, kongrenin yapılacağı salonun önünde bekleyen kalabalığa hitap ettiği konuşmasında da “İşte bir olduk, Kudüs olduk; bir olduk, gördüğünüz gibi Birleşmiş Milletlerde 128’e 9 olduk ve o 9’un içinde bakıyorsunuz 15 bin nüfuslu bir ülke var, bakıyorsunuz 21 bin nüfuslu, 50 bin nüfuslu bir ülke var. Demek ki dolarlarla, demek ki korkuyla iradeler satın alınmaz” mesajını verdi.

Jurnalci.com

ilgili haberler