Halaçoğlu’nun tepkisi sert oldu:”Bana bir yer bulamadılar kırgınım ve tepkiliyim”

İYİ Parti’de dün listelerin YSK’ya verilmesinin ardından Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu kendisine yer bulamamıştı. İzmir ya da Ankara’dan aday gösterilmeyi bekleyen Halaçoğlu, liste dışı kalmıştı.

Halaçoğlu, Sözcü’den Kamil Elibol’a sert bir açıklama yaparak, “Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren Meral Akşener’in yanında yer alan ve TBMM’deki İYİ Partili 5 Milletvekilinden biri olan Halaçoğlu, şunları söyledi:

“Ben MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara’dan İzmir’e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara’dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri’den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil, ama yapılan uygulamaya kırgınım”

Jurnalci.com