Ekonomi

Halkbank Genel Müdürü Arslan: “208 bin kadın girişimciye 51 milyar TL finansal destek sağladık”

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Halkbank olarak bugüne kadar 208 bin kadın girişimciye 51 milyar TL finansal destek sağladıklarını belirterek, “Sağladığımız finansman desteği ile kadın girişimcilerimiz bir taraftan işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılarken, diğer taraftan da ekipman yatırımı ve ürün geliştirme imkânı buldular. Yaptığımız analizlerde, kadın girişimci müşterilerimizin yüzde 45’inde kredi kullanımından kaynaklı ciro artışı olduğu görülmüştür.” dedi.

Halkbank tarafından düzenlenen “Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni”, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve İstanbul Valisi Davut Gül'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Arslan, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, yenilikçi fikirlerini teknoloji ile buluşturan, bulunduğu yöreye katma değer sağlayan, ilham veren projeleri ile farkındalık oluşturan kadın girişimcilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bu kutlu coğrafyaya girişimcilik ruhuyla, azimle ve özveriyle değer katan Türkiye’nin üreten kadınlarının, kadın girişimcilik ekosisteminin sadece bir parçası olmayıp, aynı zamanda gerçekleşen hayallerin de mimarları olduğunu kaydeden Arslan, “Bugün Türkiye'nin dört bir yanında; küçük atölyelerden büyük fabrikalara, köylerden şehir merkezlerine kadar, kadın elinin değdiği her yerde başarının izi vardır.” dedi.

Arslan, “Kadın girişimcileri bankamızın en kıymetli iş ortakları olarak görmek suretiyle, Türkiye’nin üreten kadınlarına destek olmak, ülkemize yeni girişimciler kazandırmak için çıktığımız yolda, Halkbank olarak inanç ve kararlılıkla yürüdük. Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları için 'Önce Halk, Sonra Bankayız' anlayışıyla hareket ederek, ekonomimize verdiğimiz desteğin kapsamını genişlettik.” açıklamasını yaptı.

Halkbank olarak bugüne kadar 208 bin kadın girişimciye 51 milyar TL finansal destek sağladıklarını aktaran Arslan, “Sağladığımız finansman desteği ile kadın girişimcilerimiz bir taraftan işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılarken, diğer taraftan da ekipman yatırımı ve ürün geliştirme imkânı buldular. Yaptığımız analizlerde, kadın girişimci müşterilerimizin yüzde 45’inde kredi kullanımından kaynaklı ciro artışı olduğu görülmüştür. Bu müşterilerin yıllık ortalama ciro artışları yüzde 66’ya, ihracat hacimlerindeki artış da yüzde 56’ya ulaşmıştır. Ayrıca; ülkemizde kadınların istihdamdaki payı yüzde 32 iken; kadın girişimci müşterilerimizin çalışanlarının yüzde 58’inin kadın olduğu görülmüştür. Kadın girişimciliğine verdiğimiz desteğin kadın istihdamına da pozitif yansıdığını görmek bizi ziyadesiyle memnun etmiştir.” ifadelerini kullandı.

– “Üretim, istihdam ve ihracat ortamının gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz”

Arslan, kadınların girişimcilik ekosisteminde daha fazla yer alması ve finansal kaynaklara kolayca ulaşabilmeleri için Türkiye’nin üreten kadınlarına sağladıkları stratejik desteklerle yatırım, üretim, istihdam ve ihracat ortamının gelişmesine katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yeni küresel ekonomik düzenin yeni nesil teknolojiler ve inovasyon üzerinde yükseldiğini aktaran Arslan, “Özellikle değişen ve gelişen e-Ticaret platformları ihracatta yeni ufuklar açıyor. Küresel ticaretin önemli bir parçası olan e-ihracat, artık kadın girişimcilerin de rekabette etkin bir şekilde kullandığı bir alan haline geldi. Halkbank olarak ihracat seferberliğine katkı sağlamak amacıyla geliştirdiğimiz 'İhracatta Kadın İzi' projemizle, 100 kadın kooperatifimize; e-ticaret eğitimi, mentorlük ve uluslararası pazar yerlerine entegrasyon desteği vererek ilk ihracatlarını gerçekleştirmelerine vesile olduk.” diye konuştu.

– “Kadınların iş dünyasındaki rollerini güçlendirmek ve onlara eşit fırsatlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Arslan, kadın girişimcilere destek için Hepsiburada e-ticaret platformu ile işbirliği anlaşması yaptıklarını ve bu işbirliği kapsamında, özel ürün ve avantajlar ile kadın girişimcilerin e-ticarette güç kazanmalarına destek olmayı hedeflediklerini bildirdi.

Kadınların iş dünyasındaki rollerini güçlendirmek ve onlara eşit fırsatlar sunmak için çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Arslan, “Bugün gururla ifade ediyorum ki; üreten kadınların elinin değdiği her sektör, bir adım daha ileri taşınmıştır. Kadınlarımızın imza attığı her başarı hikâyesi, toplumsal kalkınmaya güçlü destek sunan bir diğer girişime ilham olmuştur. Bugün her bir kadınımız, güçlü birer lider olarak hem ailelerini, hem de iş dünyasını yönetirken, aynı zamanda geleceğe umutla bakan bir nesli de temsil etmektedir. Halkbank olarak toplumsal hayata değer katmak isteyen kadınları girişimcilik alanında cesaretlendirmek ve desteklemek adına 'Üreten Kadınların Bankası' olmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Hayatın her alanında kadınların güçlenmesini destekleyen bir banka olarak bundan sonra da daha fazla sorumluluk üstlenme konusunda kararlı olduklarını ifade eden Arslan, 2024 yılında Üreten Kadınlar Akademisi ile ülkenin 7 bölgesinde kadınlara şirket kurma ve markalaşma yolculuklarında doğru adımları atabilmeleri için çeşitli eğitimler vereceklerini kaydetti.

Arslan, markalaşmanın önemi, şirket yönetimi ve e-ticaret gibi konularda alanlarında uzman iş insanları ile eğitim, sohbet ve paneller düzenleyerek kadın girişimcilere katkı sağlayacaklarının altını çizdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu