Halkbank’ın ardından,Vakıf Katılım’da,Dolar’ı 4,57 gösterdi

DÜşük kurlu dolar skandalına Halkbank’ın ardından Vakıf Katılım Bankası da dahil oldu. Gece saatlerinde internet sitesi üzerinden dolar/TL kurunu 4,57 olarak gösteren Vakıf Katılım, yaptığı açıklamada, internet sitelerine yönelik bir siber saldırının gerçekleştiğini ve kurun ucuz gözüktüğü zaman diliminde herhangi bir satış yapılmadığını öne sürdü.

Vakıf Katılım Bankası’nın, gece saat 00.00’den sonra dolar/TL kurunu 4.571 olarak gösterdiği ortaya çıktı. Yaşanan skandalı CHP’li Barış Yarkadaş Twitter hesabından duyurdu.

‘Ucuz dolar’ haberlerinin ardından Vakıf Katılım Bankası’nın sitesi çöktü ve uzun süre erişim sağlanamadı.

Vakıf Katılım Bankası’nın sabaha karşı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ise, “10 Eylül 2018 tarihinde Kurumsal web sitemizde bilgilendirme amaçlı yayınlanan döviz kurlarımıza yönelik, 9 Temmuz 2018 tarihindeki kurlarımızı gösterecek şekilde bir siber saldırı düzenlenmiş, saldırı çok kısa sürede püskürtülmüştür. Bankacılık sistemlerimiz saldırdan olumsuz etkilenmemiş olup, bu sürede gerçekleşen herhangi bir döviz alım-satım işlemi de bulunmamaktadır” denildi.

Jurnalci.com