Magazin

Haluk Levent şikayetçi olmuştu… Deniz Akkaya tabir verdi

Paylaş:

Manken Deniz Akkaya, Ahbap Derneği’nin kurucusu ve sanatçı Haluk Levent hakkında toplumsal medya hesabından reaksiyon çeken bir görüntü paylaşarak “İki ay evvel dolandırdığın beşerler yayına çıkmak için bekliyor. Duruşsuzluk bu türlü bir şey” tabirlerini kullandı. Bu gelişmeler üzerine Haluk Levent, Deniz Akkaya hakkında şikayette bulundu.

5 BAŞKA CÜRÜMDEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet üzerine, Akkaya hakkında “kamu kurum ve kuruluşlarını tahkir ve aşağılama”, “yanıltıcı bilgiyi alenen yayma”, “tehdit”, “hakaret” ve “iftira” hatalarından toplam 13 yıla kadar mahpus cezası istemiyle soruşturma başlattı.

Savcılık, bu soruşturma kapsamında Deniz Akkaya’nın tabirinin alınması için kolluk kuvvetlerine müzekkere yazdı.

Deniz Akkaya bugün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek savcıya tabir verdi.

Suçlamaları kabul etmeyan Akkaya tabirinde, “6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntı felaketinden sonra milyonlarca vatandaşımız depremzedelere dayanak olmak için çeşitli kurum ve kuruluşlara milyarca liralık yardım yapmıştır. Yardım yapılan kuruluşların başında da müştekinin kurucusu ve idare şurası lideri olduğu AHBAP Derneği bulunmaktadır. Yalnızca bu derneğe milyarlarca lira bağış yapılmıştır. Yardımların toplanmasından sonra, bu derneğin toplanan yardımları ne formda kullandığı, kendisine yapılan bağışlara sahip çıkıp çıkmadığı, bunların hedefine uygun formda kullanıp kullanmadığına ait toplumsal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında ortaya çok önemli savlar atılmıştır” dedi.

“HAKKINDA BİRÇOK DAVALAR AÇILMIŞTIR”

İfadesine devam eden Akkaya, “Ayrıca dernek lideri olan Haluk Levent hakkında geçmişte dolandırıcılık ve sahtecilik tezlerinden dolayı birçok davalar açılmıştır. Müşteki, depremzedelere yardım için toplanan parayla Kızılay’dan çadır satın almış ve toplum vicdanını da yaralamıştır. Benim buradaki gayem, AHBAP Derneği’nin ve Haluk Levent’in toplanan milyarlarca lira düzeyindeki yardımı gereği üzere değerlendirmediği ve halkın parasına sahip çıkmadığı tarafındaki savlar konusunda halkı bilgilendirmekti” diyerek suçlamaları reddetti.

“VATANDAŞ OLARAK GEREĞİNİ YAPTIM”

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na tabir verdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akkaya şunları söyledi:

“Bu mevzuyu siyasallaştıran herkese gönül koyduğumu, bu hususun rastgele bir siyasi mevzuyla yakın uzak ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum. Benim siyasi görüşümün karşısında olan da yanında olan da bu mevzuyla ilgili çok enteresan haberler yaptı. Sanat dünyasından herkes bu mevzuyu konuşuyor, iş adamlarından herkes bu mevzuyu konuşuyor. Kıbrıs kumarhanelerinde bu lisandan lisana yayılmış. Adam sendecilik, bana dokunmayan bin yıl yaşasın konsepti içerisinde bunu benden öbür kimse söylemezdi. Dolandırıcılık tektir ve hatadır, üstümüze Atatürk tişörtü giyiyoruz diye kabahatimizin bence bir telafisi olmamalı, ben de bu türlü bakıyorum.”

Dava açılırsa mağdurların konuşacağını lisana getiren Akkaya, 125 bin dolarını kaptıran bir oyuncunun da bulunduğunu, mağdur etmek istemediği, tanınan bir iş yaptığı için ismini vermediğini belirterek “Onun da tahsilatını ben yazdıktan sonra yaptı lakin ben vicdanlı insanların yeri geldiğinde konuşacağını düşünüyorum. Çok fazla mağdur insan var, artık konuşmanın vakti geldi. ‘Bana dokunmayan bin yıl yaşasın’ işinden vazgeçmemiz lazım. Tekrar ediyorum bu siyasi bir olay değil, dolandırıcılık yahut gasp, buna emsal kabahatlerin bir kimliği olamaz. Siz bir siyasi kimlik olarak güvenebilirsiniz ancak kabahati gördüğünüzde vazgeçmeniz lazım. Ben vatandaş olarak gereğini yaptım, bu adama para teslim etmeyin” dedi.

“SUÇUN YASAL ÖGELERİ OLUŞMUYOR”

Akkaya’nın avukatı Merve Uçanok, “Yapılan hata duyurusunda, ‘hakaret’, ‘iftira’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘halkı aldatıcı bilgiyi alenen yayma’ hatalarına yönelik alenen ithamlar var. Biz bu belgede hatanın yasal ögelerinin neden oluşmadığıyla alakalı izahatları verdik. Birebir vakitte müvekkilime bugüne kadar gelen bütün mağduriyetlerden bahsettik ve devamında da bu bahislerle ilgili sunacağımız dokümanlar ve bilgiler olacak. Bu biçimde sürecin takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu