GüncelGündem

Hastanede yemek boykotu tartışmasında silah çekildi

Paylaş:

Diyarbakır’da Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki yemek boykotunda çıkan tartışmada, yemek firmasından 1 kişi tabancasını çekip yere ateş etti. Kimsenin yaralanmadığı olay sonrası hastaneye giren polis, 1 kişiyi gözaltına aldı. Çalışanlar, hastane önünde oturma aksiyonu yaptı.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’de yemeği beğenmeyip boykot eden kimi sıhhat çalışanlarıyla yemek firması çalışanları ortasında tartışma çıktı. Teze nazaran, yemek firmasından 1 kişi tabancasını sağlıkçılara doğrulttuktan sonra yere ateş etti, akabinde düzensizlik yaşandı.

Yaralananın olmadığı olayda, silah sesi üzerine, hastane önündeki polis takımları içeri girdi. Tarafları ayıran polis, bölgeyi boşaltıp inceleme yaptı. Yemek boykotu yapan bir küme sıhhat çalışanı da aşağı inip hastane önünde oturma hareketi ve açıklama yaptı.

Olay yerine Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Muhammet Asena da geldi. İncelemelerin akabinde sıhhat çalışanlarıyla toplantı yapıldı. Bilgi alan Pamukçu ve Doç. Dr. Asena, emniyet yetkilileri ile de görüştü.

‘AVUKATLARIMIZ HATA DUYURUSUNDA BULUNDU’

Görüşmelerin akabinde Sıhhat ve Toplumsal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Eş Lideri Şiyar Güldiken, Sıhhat Bakanlığı ve yönetimin bahisle ilgilendiğini söyleyerek, “Biz bu firmaları muhatap almıyoruz. Bizim muhatabımız yönetimdir. Hakkımız olanı istiyoruz, sürecin takipçisi olacaklarını söylediler. Bizim avukatlarımız kabahat duyurusunda bulundular. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü de hukukî olarak işin bir tarafı olduklarını söz ettiler. 1 kişi gözaltına alındı” dedi. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu