GüncelGündem

Hava kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz’ü kim koruyor?

Paylaş:

Gülen yapılanmasının 1980’lerden başlayarak emniyet imamlığını yapan Kemalettin Özdemir, 15 Temmuz darbesinin en önemli adamı olarak aranan Adil Öksüz’ün örgütün ‘Hava kuvvetleri imamı’ olduğunu bildiğini, Öksüz’ün ismini ve pozisyonunu 2012, 2013 yıllarında devlete verdiğini söyledi. Yani Adil Öksüz devletin bütün güvenlik ve istihbarat birimlerince biliniyordu ama buna rağmen Amerika’ya gidip gelerek darbe talimatlarını getirip götürebildi. Darbe sabahı da her nasılsa mahkemece serbest bırakıldı.

Kemalettin Özdemir… Bir dönem Gülen yapılanmasının emniyet imamıydı. Kendi iddiasına göre 1980 ile 1992 yılları arasında Cemaat yapılanması (Gülen örgütü) içinde  bu görevi yürüttü. Yine kendi iddiasına göre 2009’dan itibaren devlete bu yapıyla ilgili bilgiler vermeye başladı. Özdemir dün akşam CNN Türk’te soruları yanıtlarken darbe sabahı Akıncı Üssü’nde yakalanan ama sonra serbest bırakılan Adil Öksüz’ün, ‘Hava kuvvetleri imamı’ olduğunu bildiğini, bunu 2012, 2013 yıllarında devlete bildirdiğini söyledi.

“Adil Öksüz’ü iyi tanıyorum, ismini 2012’de verdim”

Kemalettin Özdemir, “Adil Öksüz ile aynı yerdeydik (Sakarya üniversitesi) o yüzden onu tanımamam söz konusu değil. Çok iyi tanıyorum. Hava imamı olduğuyla alâkalı olarak hem Terörle Mücadeleye hem Milli İstihbarata hem savcılığa bu konuda beyan verdim. 2012 yılında verdim bu beyanımı ben, 2013 yılında verdim…” diye konuştu.
Firari şüpheli Öksüz,  Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi. Kemalettin Özdemir de aynı dönemlerde Sakarya Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesiydi.
Kemalettin Özdemir’in verdiği bilgiye göre, Adil Öksüz ismi 2012, 2013 yılından itibaren devletin kayıtlarına girdi. Kayıtlarda olmasına ragmen Öksüz’ün 2002 yılından bu yana 109 kez yurtdışı seyahati yaptığı tespit edildi. Hatta darbe planı ile ilgili askerlerle toplantı yaptıktan sonra 11 Temmuz’da tekrar ABD’ye gitti. Öksüz 13 Temmuz’da tekrar Türkiye’ye döndü ve iki gün sonra darbe girişimi yaşandı.
Devlet kayıtlarında en geç 2012 veya 2013’den bu yana bu örgütün ‘hava imamı’ olarak görülürken ve devlet en geç 2013’ten sonra bu örgütle amansız bir mücadeleye girmişken bu kişinin yakalanmamış olması dikkat çekici. Yakalanmayan veya yakalanamayan bu kişi geri dönük kayıtlarda 109 kez yurtdışı seyahati yapıyor. İzmir’de gizli tanık olarak ifade veren darbeci bir general, darbe için talimatı Ankara Çukurambar’da bir villada Adil Öksüz’den aldıklarını söylüyor. Aynı Adil Öksüz, 11 Temmuz’da yasal yollardan Amerika’ya uçup 13 Temmuz’da Amerika’dan yine yasal yollardan dönüyor. Darbenin sabahında da darbenin ana karargâhı olarak kullanılan Akıncı Üssü’nde yakalanıyor ama çıkartıldığı mahkemece serbest bırakılıyor. Darbedeki Gülen ve Cemaat parmağının en önemli delillerinden biri de Öksüz’ün rolüydü. Öksüz halen firâri durumda. Özel ekipler 15 Temmuz’dan beri Öksüz’ü arıyor. Savcının tutuklanması talebine rağmen onu serbest bırakan hâkimler hakkında da inceleme yürütülüyor. Öksüz’ü serbest bırakan hâkim ile savcının bu karara yaptığı itirazı reddeden hâkim açığa alındı.

AK Parti’de ‘üst düzeyde’ kripto Gülenciler

Kemalettin Özdemir’in verdiği bir diğer çarpıcı bilgi ise Ak Parti’de ‘Gülenci milletvekillerinin olduğu’ iddiasıydı.
Kemalettin Özdemir, “AK Parti ve MHP’de var. CHP ile ilgili araştırma yaptığımda da bulabileceğimi düşünüyorum. Bizim istihbarat birimlerimiz onlarla alâkalı rahat bilgi toplayabilirler. Şu anda bakanlardan yok. Parti yönetiminden çıkarıldılar ama milletvekili olarak duruyorlar” diye konuştu. ‘Kaç kişiler’ sorusuna, ‘Şu an bilemiyorum, bir listeleme yapmam lâzım’ diye cevap verdi. Kemalettin Özdemir, bu kişilerin pozisyonlarını da ‘üst düzeyde’ diye ifade etti.

“KÖZ’cü diye belirtilen isimleri tanımıyorum”

1992 yılında emniyet imamlığını bıraktığını söyleyen Özdemir, “Kendisine yakın KÖZ diye anılan bir ‘Kemalettin Özdemir Grubu’nun da olmadığını iddia etti.
Özdemir, “FETÖ’ye zarar vereceğim düşüncesiyle engellemek için algı operasyonu yürütüyorlar. KÖZ’cü diye belirtilen isimleri tanımıyorum. İsimleri çıktı diye söylüyorum. Ne emin arslan’ı ne Hanefi Avcı’yı ne de Sabri Uzun’u tanımam. Her türlü tespite hazırım. Böyle bir şey olsa devlet bilirdi. Telefon kayıtlarım ortada… Fotoğraf yok bir delil yok. İftira atıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Kavganın nedeni Kozanlı’nın yönetim şekli miydi, dış etken miydi bilmiyorum”

Emniyetçilerin kendisinden sonra emniyet imamı olduğu belirtilen ve gerçek ismi Osman Hilmi Özdil olan Kozanlı’ya karşı çıkmış olabileceklerini ifade eden Özdemir şunları söyledi:
“Bir ekipçilik olabilir. Benimle alâkası yok.  Ramazan Akyürek’i tanıyorum. Kavga, Kozanlı’nın yönetim şekli miydi ya da dış etkenler miydi bilmiyorum.  Ben imamlıktan sonra kimse ile irtibat içinde olmadım. Kimsenin de gelmesini istemedim.”
1992 yılında emniyet içinde Gülenciler tarafından gerçekleştirildiği tespit edilen ‘hileli kura’ çekimi de Özdemir’e soruldu. Özdemir, “Benim haberim yok. Bana sorsalardı kul hakkının zûl olduğunu dinlenlerdi benden”  dedi.

Önce “Akovalı” sonra “Kozanlı” dedi

Kendisinin 1992’de bıraktıktan sonra Akovalı’nın görevi aldığını belirten Özdemir, programın ilerleyen saatlerinde çelişkili bilgiler verdi.
Bazı emniyetçilerin ismi verilerek tanıyıp tanımadığı sorulan Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde ofisindeki dinleme cihazlarını bulan MİT personeli Basri Aktepe ve tutuklu polis müdürü Ali Fuat Yılmazer’i de tanıdığını söyledi. Kendisinden sonraki dönemi bilmediğini söyleyen Özdemir,  ‘Kozanlı Ömer’ diye bilinen Osman Hilmi Özdil’i kastederek  “Ben ayrıldıktan sonra teşkilat Kozanlı’daydı’ dedi.
İstihbarat kayıtlarına ve ifadelere göre Kozanlı Ömer, 2003 yılı sonrasında emniyet imamlığına başladı. Kemalettin Özdemir, ayrıldıktan sonra teşkilat Kozanlı’ya verilmişse Kemalettin Özdemir’in emniyet imamlığının söylediği gibi 1992’de bitmediği anlaşılıyor. Bu konudaki çelişki Özdemir’e daha net ve ayrıntılı sorular sorulamadığı için aydınlatılabilmiş değil.

“İsim verdiniz mi? sorusuna “Bana sorulan isimlere cevap verrdim” yanıtı

Özdemir’e, 2014 yılında Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde verdiği ifade de soruldu. Bu ifadenizde “isim verdiniz mi?” sorusuna Özdemir  şöyle yanıt verdi:
“Bana sorulan isimlere cevap verdim ben. Sorulan isimler üzerinden mütalâa ettim. Kayda girmiş isimlerle alâkalı şey yaptık. Bana liste verdiler, ben de tanıdıklarımı işaretledim.” “Uzaksanız nasıl biliyor sunuz?” sorusuna  “Ankara’da yaşıyorum” yanıtı
Gülen yapılanmasından uzak olduğunu söyleyen Kemalettin Özdemir’e, “Böyle diyorsunuz ama bildiğim isimler var diyorsunuz şu partiden. Nasıl biliyor sunuz?’ sorusuna, “Ben Ankara’da yaşıyorum. Bazı insanlara bunlar referans oluyorlar. O yüzden bir kanaatim oluşuyor. İstihbarat sadece devletin işi olmamalı. Devletimin hizmetindeyim.

“TSK imamı kim?” sorusuna “Araştırma yaptırıyorum” yanıtı

Özdemir, “Şu anki TSK imamı kim?” sorusuna da ‘Araştırma yaptırmaya devam ediyorum” cevabını verdi. Bu cevap üzerine, “Araştırma yaptırıyorum dediniz. Kime yaptırıyorsunuz?’ sorusu geldi.
Özdemir bu soruya, “Kendim yapıyorum. Açık kaynaklardan yapıyorum. Yapmayayım mı? Devletime hizmet ediyorum” diye cevap verdi.

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu