Hava Trafiği Arttı, Yolcu Sayısı Düştü

Patlamanın olduğu gün havalimanına 1323 uçak iniş ve kalkış yaptı, dış hatları 60 bin 146 yolcu kullandı. Dün ise iptallere rağmen 1336 uçak iniş ve kalkış gerçekleştirdi. Dış hatları kullanan yolcu sayısı ise 57 bin 470 oldu.

Patlamanın meydana geldiği yerlerde bugün de onarım çalışması var. İstanbul’a gelen bazı yerli ve yabancı turistlerin de patlamalar nedeniyle kırılan camların fotoğraflarını çektikleri görüldü.

Bayram tatili öncesi Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk dikkat çekti.

Terör saldırıları nedeniyle kısa bir süre kapalı kaldıktan sonra dün 02.20’de yeniden uçuş trafiğine açılan Atatürk Havalimanında sefer iptallerine rağmen inen ve kalkan uçak sayılarında artış oldu, dış hatları kullanan yolcu sayısında ufat bir azalma görüldü.

Patlamanın olduğu 28 Haziran’da toplam 1323 uçağın iniş, kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı’nda bu sayı dün 1336 olarak gerçekleşti. Ayrıca dış hatları kullanan yolcu sayısı ise patlama günü 60 bin 146 iken dün ise bu sayı 57 bin 470 oldu.

42 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının yaşandığı Atatürk Havalimanı’nda patlama günü ve sonrasındaki günün uçuş ve yolcu trafiği belli oldu. Patlamanın olduğu 28 Haziran günü, Atatürk Havalimanı’nda toplam 1323 uçak iniş ve kalkış yaptı. Dış hatlarda 33 bin 146 gelen 27 bin de giden yolcuyla toplam 60 bin 146 yolcu sayısına ulaşıldı.

DÜN 1336 İNİŞ VE KALKIŞ OLDU

Patlamalar sonrası bir süreliğine kapatılan ve 02.20’de havalimanın tekrar açılmasının ardından dün iptallere rağmen 1336 uçak iniş ve kalkış gerçekleştirdi. Dış hatları 30 bin 870’i gelen 26 bin 600’ü giden olmak üzere toplam 57 bin 470 yolcu kullandı.

Patlamalar nedeniyle THY 370 seferini iptal etmişti.

BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan bayram tatili öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaşanan yolcu yoğunluğu dikkat çekti.

Ayrıca saldırıların gerçekleştirdiği noktalarda patlamanın izleri de siliniyor. Havalimanı görevlileri etrafı panellerle kapatılan patlama noktalarında bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına devam ediyor. Zarar gören bazı bilet satış bankoları da onarılıyor.

TURİSTLER KIRILAN CAMLARIN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

İstanbul’a gelen bazı yerli ve yabancı turistlerin de patlamalar nedeniyle kırılan camların fotoğraflarını çektikleri görüldü.

ilgili haberler