GüncelGündem

Hayvana şiddete karşı 1 milyon 600 bin imza

Paylaş:

Türkiye, günlerdir Konya’da bir hayvan barınağında kaydedilen sokak hayvanlarına uygulanan şiddet imgelerini konuşuyor.

Konya’da bir hayvan barınağında kaydedilen ve Türkiye’yi ayağa kaldıran imgeler üzerine hayvansever Yağmur Özgür İnanç, sokak hayvanlarına yönelik şiddeti önlenmesine yönelik “Hayvana Şiddet Kabahat Sayılmalıdır! #YasaHemenÇıkmalı” başlığıyla Change.org isimli internet sitesinde kampanya başlattı. 3 milyon imza istemli kampanyada kısa müddette imza sayısı 1,6 milyonu geçti.

Sokak hayvanlarına yönelik şiddetin yalnızca Konya’da değil, Türkiye’nin birçok yerinde olduğunu belirten hYağmur Özgür İtimat, bu olayların artık bir katliam boyutuna ulaştığını söz etti. İnanç, “Ülkede şu an sokak hayvanlarının yol açtığı problemler varsa bunun sorumlusu o hayvanlar değil, yıllardır misyonunu yerine getirmeyen belediyeler ve kamu görevlileridir” dedi.

“HAYVAN HAKLARIYLA İLGİLİ DÜZENLEME ÇABUCAK YAPILMALI”

Kampanyada şu tabirlere yer verildi:

“Özellikle son günlerde artan hayvana şiddet ve istismar olaylarını keder ve öfkeyle takip etmekteyiz. 2004 yılında TBMM tarafından kabul edilen 5199 sayılı Hayvanları Müdafaa Kanunu’nun Kabahatler Kanunu kapsamında olmasından ötürü hayvana şiddet ve istismarın karşılığının yalnızca idari para cezası olması, bu insanlık dışı canice aksiyonların önünü kesmemekte, verilen cezalar toplumun tüm kısımları tarafından yetersiz bulunmaktadır.

Dünyamızı paylaştığımız hayvan dostlarımıza karşı işlenen suçların TCK kapsamında değerlendirilebilmesi ve hayvanlara karşı makûs muamele, psikolojik-fiziksel şiddet içeren, cinsel istismar, dövüş, zehirleme vb. üzere aksiyonların gerektiği formda ve sahipli-sahipsiz hayvan ayrımı olmaksızın, misyonunu berbata kullanan lokal idareler de dahil olmak üzere cezalandırılması için gereken değişikliğin acilen yapılmasını arz ederim.”

Öte yandan hayvansever Serhat Okur da düzenlediği sokak hayvanlarıyla ilgili imza kampanyasında kısa müddette 236 bin 500 imza topladı. Ortalarında Murat Boz, Barış Arduç üzere ünlü isimlerin de toplumsal medya hesaplarından dayanak verdiği imza kampanyası şu mevzulara dikkat çekildi:

* Hayvanları öldüren, azap eden, aç bırakan, tedavi etmeyen tüm belediye ve barınak vazifelileri; ve onlara göz yuman, tedbir almayan yöneticileri yargılansın.
* Hayvan Hakları Yasası, mevzuyla ilgili çalışma yürüten sivil toplum örgütlerinin iştirakiyle yine düzenlensin, hayvana şiddet cürmünün cezai yaptırımı artırılsın.
* Muhtaçlık duyulan tüm barınakların şartları güzelleştirilsin ve kontrolü artırılsın.
* Hayvanları yok etme değil, kısırlaştırma/aşılama seferberliği yapılsın.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu