Hello Again-Tekrar merhaba

Apple bu akşam Hello Again (Tekrar Merhaba) etkinliğinde Macbook Pro, Macbook Air ve ekran kalitesiyle dikkat çekecek olan iMac 5K’yı da tanıttı.

Apple bu akşam Hello Again (Tekrar Merhaba) etkinliğinde Macbook Pro, Macbook Air ve ekran kalitesiyle dikkat çekecek olan iMac 5K’yı da tanıttı.

Oyunlarda yüzde 60, video editlemede yüzde 57, 3D uygulamalarda yüzde 130 hız artışı sağlayacak olan yeni Macbook kullanıcıya yüksek hız deneyimi yaşatacak. Yeni Macbook Pro’da Intel Core i7 işlemci bulunuyor. Radeon Pro grafik yongasına sahip olan Macbook Pro bir önceki modeline göre iki kattan daha hızlı işlem performansı sunacak.

1316223_8e8c7b5fe8fe4b7a214ac6ab32602cd7

YEPYENİ BİR ÖZELLİK “TOUCHBAR”

Önceki Apple ürünlerinde yer almayan bir özellik de bu tanıtımda görücüye çıkıyor. Touchbar isimli bir dokunmatik retina ekran klavyenin üst bölümünde yer alacak ve bu alana sık kullanılan uygulamalar yerleştirilerek kullanım kolaylığı sağlanacak. Macbook Pro’ya eklenen Touch ID ile artık Macbook Pro parmak iziyle açılabilecek.

1316223_ff418ffb3a3a77a658777d3350d6b522

NOSTALJİK HATIRLATMA

Apple CEO’su Tim Cook tanıtım içersinde 25 yıl önce piyasaya sürdükleri Powerbook’u da hatırlatarak, yıllar içinde Apple’ın ürünlerinin nerelere geldiğindi vurguladı.

APPLE TV TELEVİZYON ALGISINI DEĞİŞTİRECEK

Apple CEO’su Tim Cook televizyon izleme şekliniz değiştirecek bir uygulama olacağı iddiası ile TV adlı Apple TV uygulamasını da tanıttı. Sosyal medya deneyimi ve televizyon keyfini aynı anda sunacak olan Apple TV’nin getireceği yeniliklerin tanıtılmasından sonra, yıl sonuna kadar MineCraft oyunun Apple TV’ye geleceğini açıklandı.

sözcü

ilgili haberler