Her şikayete bir yakalama kararı

Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a muhalefeti ve Beşiktaş’taki yolsuzlukları ortaya koyan  kitaplarıyla bilinen Ali İzzet Oral, Hazinedar’ın kendisi hakkındaki şikayetleriyle üst üste gelen yakalama kararlarına tepki gösterdi.

Ali İzzet Oral, Odatv’ye yaptığı açıklamada başına gelenleri şöyle anlattı:

“Yaklaşık bir ay önce avukatım bana haber verdi, Bakırköy Adliyesi’nde bir dava açılmış. Ancak bana tebligat gönderilmemiş ve yakalama kararı çıkarmışlar. Bunu tesadüfen fark edip avukatımla adliyeye gittik. Neden Bakırköy’de açıldığını sorduk. Çünkü benim evim Kadıköy’de, suçlamalara konu belediye ise Beşiktaş’ta. ‘Facebook mesajınızı Florya’da otururken görmüş, şikayet etmiş’ dediler. İfademi verdim, yakalamayı kaldırdılar. Yakalamanın kalktığına dair yazıyı da aldım. Aradan on gün geçti beni Kadıköy asayiş şubesine çağırdılar, yine Murat Hazinedar’ın bir şikayeti varmış, ifademi alacaklarını söylediler. Gittim, ifademi verdim. Bundan bir gün önce de Bostancı’da ifade vermiştim. Kadıköy’de polislere ‘Hazinedar sıklıkla hakkımda yakalama kararı çıkarttırıyor, daha önce yaptı kaldırttım, işte bu da belgesi, başka var mı diye bakar mısınız?’ dedim. Baktılar ve ‘bir yakalama kararı daha var’ dediler. Hastaneye götürdüler, sonra hücreye attılar. Hasanpaşa Karakolu’nda bir saat kadar kaldım. Daha sonra Kartal Adliyesi’ne götürdüler, avukatım da geldi. Savcıya dedik ki ‘bize tebligat gelmedi, ben her gelen tebligatta gidip ifade veriyorum.’ Savcı da ‘10’unda şikayet etmiş, 17’sinde biz sana yakalama çıkarmışız, bunu nasıl çıkartabildik’ dedi ve o da şaşırdı. İfade verdim ve yakalamayı kaldırttık.”

Ali İzzet Oral, polis aracında yaşadıklarını ise Facebook hesabından şöyle paylaştı:

“Polis otosunda , aynı kelepçeyi paylaştığım genç adam , gözüyle beni işaret ederek polis memuruna sordu…… Amcanın suçu ne? Amcanın suçu çok büyük dedi polis memuru ve devam etti…..amca hırsız yakalamış….”

 

Jurnalci.com