GüncelGündem

Herkese umut olmuştu! 3 yıl önce hayata gözlerini yuman Neslican Tay bu yıl da unutulmadı

Paylaş:

Vefatıyla tüm Türkiye’yi göz yaşlarına boğan Neslican Tay için anma bildirileri yayınlanmaya devam ediyor. Tay, üç defa kansere yakalanmasına ve bacağını kaybetmesinerağmen kaybetmediği umuduyla büyük bir simge haline geldi.

TÜRKİYE ONU TOPLUMSAL MEDYA İLE TANIDI

2017 yılında yakalandığı hastalığıile gelişmeleri toplumsal medya üzerinden paylaşan Neslican Tay’ın kısa mühlet içerisindebinlerce takipçisi oldu. Gülen yüzü, umut dolu kelamları ve insanlara ilham veren gayreti ile kısa müddet içerisinde pek çok insanın sevgisini ve takdirini kazandı. Üniversite imtihanına 2 hafta hastalığa yakalanması onu durdurmadı ve İstanbul’da özel bir üniversitede Psikoloji Kısmı’nda eğitim görmeye başladı.

‘BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI DA SEVİN’

Yumuşak doku kanseri olarak da bilinen Malign Mezenkimal Tümör yüzünden 2017 yılında sol bacağı kesilen Neslican Tay, ”Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TEDx konuşmasında milyonlarca kanser hastasının da umudu oldu. Tay yaptığı konuşmada ”Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Vücudunuzu sevin. Ruhunuz diğer bir vücutta bulunmayacak. Saçlarınızı, uzunluğunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin.” diyerek his dolu anlar yaşatırken, uğraşı ile de takdir topladı.

UMUDUN İSMİ NESLİCAN

Sosyal medya hesaplarından da sık sık takipçileriyle buluşan Tay, ”Belki kaybedeceğim, lakin savaşırken kaybedeceğim” diyerek son güne kadar yaşama dört elle tutundu. Kaybettiği şiddetli gayretin akabinde pek çok toplumsal medya kullanıcısı ”Demir Kadın” olarak da seslendikleri Neslican için paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 14 Mart 1998 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Rize’de tamamladı. Genç yaşında kanser aktivisti olarak tanınan Neslican Tay üç kere kanseri yendi. Toplumsal medya paylaşımlarıyla hayata sıkı sıkıya tutunan ve kanser karşısında pes etmeyeceğini söyleyen Neslican Tay pek çok kanser hastasına ve genç bayana ilham oldu. 20 Eylül 2019 tarihinde malign mezenkimal tümörüne bağlı olarak oluşan semptomlar sonucunda çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Cenazesi Rize’de defnedildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu