Dünya

Hint basını: Modi’yle görüşen Erdoğan Keşmir konusunda yumuşadı

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Şurası Konuşması’nda Keşmir’le ilgili kelamları Hindistan basınında gündem oldu.

BM Genel Şurası oturumundaki konuşmasında Erdoğan, Hindistan ve Pakistan ortasında yıllardır ihtilafa neden olan ve Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Keşmir’deki krize de değinmişti.

Hindistan ve Pakistan’ın, bağımsızlıklarını kazanmalarının üzerinden geçen 75 yıla karşın ortalarında hala güçlü bir barış ve iş birliği tesis edilememiş olmasından hüzün duyduklarını söz eden Erdoğan, “Dileğimiz, Keşmir’de adil ve kalıcı barış ve huzura ulaşılmasıdır. Yakın tarihte yaşanan bir sel felaketi sebebiyle son derece külfetli günler geçiren Pakistan halkına, tekrar geçmiş olsun diyoruz” demişti.

Hindistan’ın önde gelen gazetelerinden The Print, Erdoğan’ın bu açıklamasının 2019’daki açıklamalarının yanında çok yumuşak kaldığı yorumunu yaptı.

Erdoğan 2019’daki konuşmasında, “Güney Asya’nın istikrarı ve refahı Keşmir’den farklı tutulamaz” demiş, BM Güvenlik Kurulu kararlarına karşın 8 milyon Keşmirlinin hala kuşatma altında olduğunu söylemişti.

Dönemin Pakistan Başbakanı İmran Han da, BM’deki konuşmasında Keşmir sıkıntısına yer verdiği için Erdoğan’a teşekkür etmiş, Hindistan ise Erdoğan’a “İç işlere karışma” daveti yapmıştı.

“YENİ BİR PERİYODA GİRDİK”

Hindistan gazetesi The Print’in haberine nazaran, Erdoğan geçen hafta Özbekistan’daki Şanghay İşbirliği Örgütü Doruğu’nda Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yle yaptığı görüşme sonrasında Keşmir konusunda ölçülü açıklamalar yapmayı tercih etti.

Gazeteye konuşan Yeni Delhi’deki hükümet kaynakları ise, Hindistan-Türkiye münasebetlerinin yeni bir periyoda girdiği süreçte Erdoğan’ın son açıklamalarının “yararsız” olduğunu söyledi.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu