AktüelGüncelTürkiye

Hırsızlık şüphelisinin evinden iki kamyon eşya çıktı

Paylaş:

Hırsızlık şüphelisinin evinden iki kamyon eşya çıktı

Denizli’de Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve İl Jandarma Komutanlığı ilçelerle koordineli yürüttüğü operasyonda bir çok hırsızlık olayının faili Hilmi K. (50)’yı yakaladı. Son dönemde hırsızlık vakalarının artması üzerine başlatılan çalışmada şüphelinin kimliği tespit edildi. Bugün İlbadı Mahallesi’nde şüpheliye ait eve ve depo olarak kullandığı yapıya baskın düzenleyen JASAT gördüğü manzara karşısında şoke oldu.

6 suç kaydı bulunan Hilmi K’nın meskenindeki aramada 2 kamyon hırsızlık malına rastlandı. Çalınan malzemeler arasında oyuncak ayı, televizyon, soba, silah, av tüfeği, elektrikli motorlar dahil her çeşit eşyaya rastlandı. Şüphelinin pek çok binanın güvenlik kamerasını da çaldığı belirlendi. JASAT ekipleri vatandaşlara çağrıda bulunarak evlerinden eşyaları çalındığı halde çalıntı ihbarı yapmayan kişilerin gelin kayıp eşyalarını kontrol etmesini istedi. Şu ana kadar 15 kişi çalıntı eşyalar için başvuru yaptı. Başvuru sayısının artması bekleniyor.

Denizli ve ilçelerinde evlere girerek ne varsa çalan hırsızlık şüphelisi Hilmi K’nın eşya ayrımı yapmadığı kaydedildi. Gıda maddeleri de çalan şüphelinin dizi oyuncusu Mustafa Yıldıran’ın Denizli’deki ailesinin evini de soyduğu öğrenildi.

Manganez Dioksit DMR 85

DMR85 Mangan dioksit, MnO2 kimyasal formülüne sahip, kahverengi-siyah renkli inorganik bir bileşiktir. Bu siyah-kahverengi katı doğal olarak manganın temel cevheri ve mangan yumrularının bir komponenti olan mineral pirolusitten kaynaklanmaktadır.

DMR85 MnO2′ in ana kullanımı alkalin pil ve çinko-karbon pil gibi kuru hücreli piller içindir. MnO2 ayrıca bir renk maddesi olarak ve potasyum permanganat gibi diğer mangan içerikli bileşiklerin öncüsü olarak kullanılır.

Organik proseslerde, örnek olarak allilik alkollerin yükseltgenmesi için bir aktive edici olarak görev yapar.

Doğada çıkan doğal mangan dioksit, önemli oranda mangan oksit ve safsızlık içerir. Ancak sınırlı miktarda ki tortu, aküler için yeterli saflığa sahip γ modifikasyonunu verir.

Pil ve ferrit imalatı çok yüksek saflıkta mangan dioksit içermektedir. Piller “elektrolitik manganez dioksit” gerektirirken ferritler “kimyasal mangan dioksit” gerektirir.

Mangan dioksit, kimya alanında özellikle redox (indirgenme-yükseltgenme) reaksiyonlarında kullanılmaktadır.

Buna örnek olarak :

KOH ve MnO karışımının ısıtılması:

2 MnO2 + 4 KOH + O2 → 2 K2MnO4 + 2 H2O

Potasyum manganat, yaygın bir yükseltgen olan potasyum permanganatın da öncüsüdür.

Kimya sektöründe indirgeme-yükseltgeme (redoks) tepkimeleride kullanılmaktadır.Ayrıca elektrolit manganez üretiminde de kullanılmaktadır.

Porselen imalatı ve dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Boya sektöründe vernikler ve renkli maddelerde kurutma maddesi olarak yardımcı olmaktadır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu