GüncelGündem

HKP’den ’25 Kasım’ eylemi: İstanbul Sözleşmesi uygulanmalıdır!

Paylaş:

HKP’li Kadınlar, bugün Ankara Kızılay’da, İstanbul Kadıköy’de ve İzmir Karşıyaka’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Eyleme katılan kadınlar, “Kadına şiddete hayır”, “Mirabal kardeşler ölümsüzdür” sloganları attı.

“KADINLARIMIZ KATLEDİLİYOR”

Yapılan açıklamalarda özetle şunlar belirtildi:

“Mirabal Kardeşler Dominik’te faşist Trujillo’nun diktatörlüğüne karşı mücadele ediyorlardı. Onların bu mücadelesinden korkan faşist Trujillo, Mirabal Kardeşleri acımasızca katlettirdi. Onlar yüreklerimizde ve kavgamızda yaşamaya devam ediyor. Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın kahraman kuvvacı kadınları Kara Fatma’lar, Gördesli Makbule’ler, Nezahat Onbaşı’lar, Tayyar Rahmiye’ler de mücadelemizde yaşıyor. AKP’giller’in iktidar koltuğunda oturduğu 2022 Türkiye’sinde, kadınlarımız ve çocuklarımız her gün birer ikişer zalim katiller tarafından katlediliyor. 2012 ile 2022 yılları arasında 3560 kadın katledilmiştir. AKP’giller tarafından 20 yıldır yönetilen ülkemizde, kadına yönelik şiddet yüzde 1400’den fazla artmıştır. 

İRAN VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VURGUSU

Ülkemizde şeriat bir tehdit olarak kadınlarımızın ve çocuklarımızın üzerinde Demokles’in Kılıcı gibi sallanmaktadır. İşte Afganistan, Suudi Arabistan, İran örnekleri gözümüzün önündedir. Ve bugün İran’da kadınlar, Ortaçağcı gericiliğin başörtüsü zorunluluğuna karşı, kadının insan yerine konulmamasına karşı isyan etmekte, özgürlükleri için mücadele etmektedirler. Takvimler 20 Mart 2021’i gösterdiğinde, kadın düşmanı Tayyip Erdoğan, anayasaya aykırı bir şekilde bir gece yarısı kararnamesiyle, kadınlarımızı şiddet, tecavüz, taciz ve katliamlardan bir nebze de olsa koruyan İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiğini açıklamıştır. Kadınlarımıza kısmen de olsa nefes aldıran İstanbul Sözleşmesi uygulanmalıdır!

“MÜCADELE EDİYORUZ”

Bugün biz Kurtuluş Partili Kadınlar, kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine karşı, AKP’giller’in kadınlarımızı, çocuklarımızı, ülkemizi ve emekçi halkımızı kerte kerte Ortaçağ’ın karanlıklarına götürmeye çalışmalarına, açlık ve sefalete mahkûm etmelerine karşı mücadele ediyoruz. Bizler, tıpkı Mirabal Kardeşler’in Trujillo faşizmine karşı mücadele ettiği gibi, zalimin karşısına dikiliyor, ülkemizin AKP’giller tarafından faşist din devletine doğru sürüklenmesine karşı mücadele ediyoruz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu