GüncelGündem

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Wijnands, Türkiye ile birçok alanda iş yaptıklarını söyledi

Paylaş:

ANKARA (AA) – Wijnands, Türkiye ile Hollanda arasındaki dostluğun 100. yılı dolayısıyla, Hollanda’daki Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in üyelerinin Denizli’de düzenleyeceği konser öncesi AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Bu konserin düzenlenmesinden büyük gurur duyduklarını, bunun dostluk yılı boyunca sergileyecekleri pek çok etkinlikten biri olduğunu aktaran Wijnands, konserin gece aydınlatılan Hierapolis Antik Kenti’ndeki antik tiyatroda yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İki ülke arasındaki dostluğa değer verilmesi gerektiğini vurgulayan Wijnands, dostluklarının bu konserle kutlanacak olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Wijnands, ülkesinin ve Türkiye’nin “ortaklık” ilişkisine değinerek, müzik gibi alanlarda da projeler yapıldığına işaret etti.

Büyükelçi Wijnands, iki ülkenin orkestralarının özel bir yılda bir araya gelmesine ilişkin, “Bu iyi bir ortak olduğumuzu gösterir, çünkü sadece birlikte iş yapmıyoruz, sadece politik alanda birlikte çalışmıyoruz, aynı zamanda birlikte müzik de yapıyoruz.” diye konuştu.

Bunun yanı sıra, çocuklara yönelik çalışmalar yapıldığını söyleyen Wijnands, Hollandalı yazar Annie M.G.Schmidt’in çocuk kitaplarının Türkçeye çevrildiğini belirtti.

Bu yıl içinde 6 Şubat 2023’teki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerin “yeniden yapılanması” ile ilgili faaliyetlerde bulunulacağını aktaran Wijnands, Hollanda’dan öğrencileri, yeniden yapılanma sürecine yönelik çözümler üzerinde çalışmak amacıyla Türkiye’ye davet ettiklerini söyledi.

İkili ilişkiler

Ülkesinin Türkiye ile 400 yılı aşkın süredir diplomatik bağları olduğunun altını çizen Wijnands, iki ülke arasında büyük bir dostluk ve ortaklık olduğuna işaret etti.

Wijnands, Türkiye’nin aynı zamanda Hollanda’nın NATO müttefiki olduğunu hatırlatarak, bunun önemini vurguladı.

Ticari ilişkilere de değinen Wijnands, Türkiye-Hollanda ticaret hacminin arttığını vurguladı. Wijnands, “Hollanda, doğrudan yabancı yatırımcı olmaktan gurur duyuyor. Türkiye’de 3 binden fazla Hollandalı firmanın temsilciliğini yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Wijnands, Hollanda’da çok büyük ve başarılı bir Türk toplumu olduğunu da ifade etti.

1960’lı yıllardan itibaren Hollanda’ya göç eden Türklerin çocuklarının şu an ülkesinden Türkiye’ye yatırım yapan başarılı girişimciler olduğunu söyleyen Wijnands, 1924’te imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti ile Felemenk Kraliyeti Arasında Muhadenet Muahedenamesi (Dostluk Anlaşması)”nin önemine dikkati çekti.

Orkestra Akademik Başkent’in Orkestra Şefi Orhun Orhon ise Denizli’de düzenlenecek konseri “tarihi” olarak nitelendirerek, konserde iki ülke dostluğunun kutlanacağının altını çizdi.

İspanyol keman sanatçısı Anna Albero, konser için çok heyecanlı olduklarını kaydederek, konserlerin ve müziğin insanları bir araya getirdiğini anlattı.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Genel Sekreteri Pınar Alpay Yüksel de vakıf olarak konserde yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye’de ve Denizli’de birçok sanat etkinliğini düzenleyen Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ile Başkent Üniversitesinin destek verdiği konsere Pamukkale Filarmoni Derneği, Locksbridge Management organizasyonuyla ev sahipliği yapacak.

Muhabir: Sümeyye Dilara Dinçer,Gökhan Çeliker

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu