Hükümete yakın iki gazete, hain saldırı birinci sayfasında yer vermedi

Terör örgütü PKK’nın dünkü hain saldırısı, hükümete yakın iki gazetenin birinci sayfasında yer almadı. Aralarında Cumhuriyet’in de bulunduğu birçok gazete, akşam saatlerinde netleşen terör saldırısına, şehir baskılarında 1. sayfadan yer verdi. Hükümete yakın iki gazete ise birinci sayfalarında tek satır vermedikleri saldırı haberini, içeriye gizlemeyi tercih etti.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde görevli astsubayın eşini ve 11 aylık bebeğini çocuğunu taşıyan araca yönelik saldırının haberi, akşam saatlerinde medya kuruluşlarının haber merkezlerine ulaştı. Erken saatlerde baskı yapmak zorunda olan birkaç gazete, teknik sebeplerle hain saldırıyı sayfalarına taşıyamadı. Aralarında Cumhuriyet Gazetesi’nin de bulunduğu birçok gazete ise şehir baskılarında anne ve bebeğinin can verdiği saldırıyı birinci sayfadan anonslayarak verdi.

[Haber görseli]

 Cumhuriyet Gazetesi, terör saldırısını 1. sayfada ve devam sayfasında “Hakkari’de hain tuzak” başlığıyla okurlarına duyurdu.

 İÇ SAYFAYA YETİŞMİŞ, 1’E GİREMEMİŞ!

 Hükümete yakınlığıyla bilinen iki gazete ise saldırı haberi haber merkezlerine ulaşmasına rağmen, birinci sayfalarında bu konuya tek satır yer vermemeyi tercih etmedi.

[Haber görseli]
Takvim Gazetesi ve Akit Gazetesi’nin, terörist saldırıyı, iç sayfalarda küçük şekilde kullanma yoluna gitmesi dikkat çekti.
[Haber görseli]

 

Jurnalci.com