Hükümsüz Yazı…Mustafa Yaşar Dilsiz’den

Hükümsüz Yazı... İtibarını dinine, parasına, tuttuğu futbol takımına, oy vermenin ötesinde kulluk edercesine ardınca sürüklendiği siyasi partisine ve onun sahte gücüne borçlu olanlar; birgün hakikat denen gerçek itibar ölçerle imtihan olduklarında yanıldıklarını anlayacaklardır. Hele o itibar kaynağı tutunduğu dalların dümen suyunda onların uğruna edindiği sahte kimlik ve güç elinden gittiğinde yapayalnız, şerefsiz, itibarsız kalıverirler.

mustafa_yasar_dilsiz_kucuk_jurnalci

Hükümsüz Yazı… İtibarını dinine, parasına, tuttuğu futbol takımına, oy vermenin ötesinde kulluk edercesine ardınca sürüklendiği siyasi partisine ve onun sahte gücüne borçlu olanlar; birgün hakikat denen gerçek itibar ölçerle imtihan olduklarında yanıldıklarını anlayacaklardır. Hele o itibar kaynağı tutunduğu dalların dümen suyunda onların uğruna edindiği sahte kimlik ve güç elinden gittiğinde yapayalnız, şerefsiz, itibarsız kalıverirler.

İtibar, dini kalkan olarak kullanarak edinilirse bunun adı diyanet değil ticarettir… İtibar, parayı araç olarak kullanarak elde edilmişse en küçük bir ekonomik sarsıntıda bitecektir… İtibar, tuttuğun takım, oy attırıldığın siyasi partiden kaynaklı bir zırvaysa ne yazıkki onların ilk mağlubiyeti itibarının en acı sınavı olacaktır… İtibar, sizin niteliğinize bağlı olarak edinilmiş değil kazanılmış bir durumdur… Satılığa çıkarılmış ve bedeli alınarak elde edilmiş itibar ticari metadır… Bir sonraki kertede kimin gücü varsa ihtiyacınız olan şeyi size sunarak bastırır alır… İtibarını dinine, parasına, tuttuğu takıma ve oy attırıldığı partisinin gücüne borçlu olanlar muhakkak bir gün içinde bulundukları durumu anlayacaklardır ama… Yine başka bir itibarmetreyle edinecekleri için yine bir mal gibi alınır satılır, kullanılabilir ve her duruma yatkın matruşkalar olacakları için; HÜKÜMSÜZDÜR!