GüncelGündem

İbn Haldun Üniversitesi Öğrencisi Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti! Başakşehir Belediyesi’nin Paylaşımı Tepki Çekti

Paylaş:

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde İbn Haldun Üniversitesi öğrencisi Hazırlık sınıfı öğrencisi Zeynep Cilan (19) akşam saatlerinde kampüsün karşısındaki otobüs durağı önünde aniden gelen otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Zeynep Cilan, saat 19.00 sıralarında üniversite otobüs durağının karşısından öğrenci yurduna doğru geçmeye çalışırken kaza kurbanı oldu. Sokak lambalarının çalışmadığı karanlık yaya yolunda koşarak karşıya geçmeye çalıştığı sırada hız sınırına uymayan aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

‘AMBULANS 20 DAKİKA SONRA GELDİ’

Görgü tanıklarının aktardığına göre ambulans, 3 km uzaklıktaki Başakşehir Devlet Hastanesi’nden olay yerine 20 dakika sonra ulaştı. Hastaneye kaldırılan Zeynep, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın görgü tanığı G.U. (19) kazayı şöyle aktardı:

“Arkadaşım karşıdan karşıya koşarak geçmiş ve yolun karanlık olması yüzünden en az 120 km hızla gelen aracı görememiş. Olaydan sonra gelen polis ekipleri müdahalede bulunmadı. Kazanın olduğu yerde arka arkaya 6 tane sokak lambası yanmıyordu.”.

‘ÖĞRENCİLER DİLEKÇE YAZARAK TEDBİR ALINMASINI İSTEMİŞTİ’

Üniversite öğrencileri, kampüsün toplu taşıma durağının bulunduğu yolda hız sınırı tabelası ve kasis olmaması sebebiyle sürücülerin her zaman çok hızlı gittiğini belirtti.

Kampüse ulaşımın zor olduğunu ve özellikle akşam saatlerinde karanlık ve tehlikeli yollardan geçtiğini söyleyen öğrenciler mağduriyetlerini dile getirdi.

Üniversite yönetimi tarafından yeterli ulaşım hizmeti sağlanmadığı için tırlar ve kamyonların geçtiği hareketli bir otoyolu kullandıklarını söyleyen öğrenciler; uzun zamandır talep edilse bile üst geçit yapılmadığını aktardı.

Zeynep’in okul arkadaşları, kampüsün açıldığı günden bugüne birçok öğrenci tarafından hem üniversite yönetimine de hem Başakşehir Belediyesi’ne güvenlik ve ulaşımla ilgili şikayetlerde bulunulmasına rağmen gereken önlemlerin alınmadığını belirtti.

Öğrenciler, şu ana kadar yetkili mercilere iletilen tüm şikayetler ve dilekçelerin göz ardı edildiğini ve bu trajik olayın peşini bırakmayacaklarını dile getirdi.

Geçen senelerde hem ışıklandırma hem de üst geçit yapılmasıyla alakalı CİMER’e ve İBB Çözüm Merkezi’ne birçok talep gönderildiğini ancak hiçbir kurumun bu sorunu çözmeyi üstlenmediğini ilettiler.

Kampüs çevresindeki yol güvenliği konusunda karşılık görmeyen endişelerini dile getirirken okul yönetimi ve belediyenin bu konuda sorumluluk kabul etmediğini ve sorumluların yaptırıma tabi tutulması gerektiğini söylediler.

Öğrenciler, sosyal medya üzerinde #KaranlıktaKaldı etiketini paylaşarak sesini duyurmaya çalışıyor.

ÜNİVERSİTEDEN TAZİYE

‘SİYASETİNİZDEN BAŞKA DEĞERİNİZ YOK’

Başakşehir Belediyesi’nin paylaştığı başsağlığı mesajında ‘O yol İBB’ye bağlı’ ifadesi gündem oldu.

Zeynep’in babasının arkadaşı olduğunu ifade eden bir kullanıcı ise bu mesajı alıntıladı ve oldukça sert bir şekilde ‘Siyasetinizden başka değeriniz yok’ diyerek paylaşımı eleştirdi!

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YENİDEN PAYLAŞIM

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu