GüncelGündem

İETT’nin 400 Otobüsü Üç Aydır İmza Bekliyor!

Paylaş:

UKOME’nin İBB’yi engellemeleri devam ediyor. Daha önce İstanbul’a beş bin taksi teklifini 15 kez reddeden UKOME’de sklandal bir olay ortaya çıktı. İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) 400 otobüs ihalesini alım için onaylamadığı ortaya çıktı.

UKOME’DE ‘EVET’ DEDİKLERİ BELGEYİ İMZALAMIYORLAR

UKOME’de oy birliği ile kabul edilen 400 otobüs alım kararının, Ulaştırma Bakanlığı temsilcileri hala imzalamadı. Karara göre; ağustos ayında UKOME’de. 200’ü normal otobüs, 200’ü çift katlı otobüs 400 otobüs alımı için İETT’ye yetki verildi. Buna göre İETT’ye Özel Halk Otobüsleri (ÖHÖ) alımı için ihaleye çıkacaktı. Ancak Ulaştırma Bakanlığı temsilcileri bu karara ‘evet’ oyu vermesine rağmen hala imzalamadılar.

‘İSTANBULLUNUN KONFORUNA DARBE VURUYORLAR’

Konuyu Halktv.com.tr’ye açıklayan İBB Kağıthane Meclis Üyesi Suat Sarı, “O UKOME toplantısında herkes elini kaldırıyor. Ancak iş imzaya geliyor ve Ulaştırma Bakanlığı temsilcileri şu an onu imzalamıyor. Dolayısıyla ağustos sonundan bu yana İstanbul’a toplu taşımada kullanacak olan otobüsleri engelliyorlar. İstanbulluların, konforuna seçim yüzünden darbe vuruluyor. Bunun açıklaması yok. Belediyelerin halka yapacağı bu engelleme dünyada yok. Bu siyaset değil” dedi.

İETT’NİN BÜTÇESİ ELLİ OLDU

Öte yandan İETT’nin bütçesi de bugün İBB Meclisi’nde görüşüldü. İETT’nin 2024 bütçesi 29 milyar 400 milyon TL olarak belirlendi. Bu bütçenin 9 milyar TL’si ise borçlanma ile kapatılacak. İETT’nin 1 milyar 170 milyonluk ek ödenek talebi meclisten geçti. Mecliste İETT’nin 2023 yılına ait ek ödenek hakkındaki talebini de ele aldı. Teklifi görüşen Plan ve Bütçe Komisyonu, İETT’nin 1 milyar 170 milyon TL tutarındaki ek ödenek talebini uygun bularak konuyu meclise sevk etti. İBB Meclisinde oylanan ek ödenek talebi oy birliği ile kabul edildi. İETT’nin 2023 yılı bütçesi de 15 milyar 400 milyon lira olarak onaylanmıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

  • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
  • Kan dolaşımını hızlandırır,
  • Kronik yorgunluğu azaltır,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
  • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
  • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
  • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
  • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

  • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
  • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
  • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
  • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
  • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
  • 05523307100-05325466184
  • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
  • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
  • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu