GüncelGündem

İmamoğlu: 14 Mayıs’ta cumhuriyet, demokrasi ve adalet bayramı yapacağız

Paylaş:

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yapılacak Kurtuluş Savaşı Anı Konutu ve Seyir Terası projesinin temel atma merasimine katıldı. İBB ve Bozüyük Belediyesi iş birliğiyle inşa edilecek proje için düzenlenen merasimde, İmamoğlu, Bozüyük Belediye Lideri Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Adıgüzel birer konuşma yaptı.

“ANI MESKENİ, KIYMETLİ BİR MERKEZ OLACAK”

Kurtuluş Savaşı’nın sembol ilçelerinden birisinde olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren İmamoğlu, “Tabii büyük bir vatan sevgisi ve bir kuruluş sürecinin, fedakarlıkların toprağıdır bu topraklar. O bakımdan buraya değerli bir hizmeti bırakmak, benim için çok pahalı bir anı olacak. Hayatımın en değerli, beni memnun eden anılarımdan birisi olacak. Bu süreci bizimle bir arada tasarlayan ve vesile olan değerli Bozüyük Belediye Başkanı’ma hepiniz huzurunda yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Herkesin tarihini bilerek sorumluk alması gerektiğine vurgu yapan İmamoğlu, “Sorumlu vatandaş olacağız, yurttaş olacağız. Millet olmanın gereğidir bu. Olağan yalnızca bilmek yetmez; daima birlikte hissetmeliyiz. Daima birlikte hissedebilmenin güçlü biçimlerini yaşamalıyız. İşte o bakımdan, buradaki bu seyir terasındaki hizmetin içerisinde bulunacak olan hem İnönü savaşlarının anlatıldığı hem buranın geçmişinin tariflendiği Anı Konutu, bu yaşananların güçlü hissedilmesi için de değerli bir merkez olacak” diye konuştu.

ERDOĞAN’IN VALİYİ FIRÇALAMASINA REAKSİYON GÖSTERDİ

Mesai arkadaşlarına ve yüklenici firma yetkililerine, projenin tüm evrelerinde hassas ve titiz olmaları istikametinde talimat veren İmamoğlu, “Vatandaşlarımızın huzurunda, gözlerinizin içine baka baka sizinle yalnızca teyitleşiyoruz. Biz bu türlü anlaşıyoruz çalışma arkadaşlarımla. Yani göz göze anlaşıp, birbirimize nezaketle sesleniyoruz. O denli aşağı bakıp, ‘Konuş bakayım, sen o denli dedin, bu türlü dedin’ demiyoruz. Gözlerinin içine bakıyorum. Onların da gözü içi gülüyor, benim de gözümün içi gülüyor. Bir de kime fırça atıyorsunuz ki yani? Devletimizin valisi, şusu busu. ‘2 kilometre…’ Bu türlü yapmayın. Olmaz. Devletimizi küçültmeyin. Devletimizin makamlarını aşağı çekmeyin. Kızacaksanız, orada atadığınız siyasi bir-iki bireye kızabilirsiniz. Her şeyi bilen arkadaşlarınız var; seçimlerde hüngür hüngür ağlayan, iftira atan, kilometreleri karıştıran…” tabirlerini kullandı.

İmamoğlu, iştirakçi sıralarından gelen “Ayakkabı yalayan…” kelamlarına ise, “Diyemem ki, onu nasıl diyeyim; diyemem. Onu tariflerken bile diyemem. Ayakkabı deyince aklımıza çok şey geliyor…” karşılığını verdi.

“MİLLETİN İRADESİNİ GASBEDENLERİ SİZLERE ŞİKAYET ETMEYE GELDİM”

“Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir, ana kucağı gibidir” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

* “Devletin eli, devletin tutumu, davranışı şefkatlidir. Devlet güçlüdür ancak her bireyin, her vatandaşın ardındadır. Devlet, bu türlü bir şeydir. Fikri hür, vicdanı hür kuşaklar yetiştirme dileğinin başlangıcıdır 1923. O bakımdan emanet bırakılan, nimet üzere olan Cumhuriyet’e layık olmamız lazım.

* Alışılmış ne yazık ki, yüz yıllık emekle büyütmeye çalıştığımız Cumhuriyet’in bu temel prensibinin dışında, kendisini milletin üstünde görenler olduğunu yaşıyoruz, görüyoruz. Ulusal iradeyi gasp etmeye çalışanlar var.

* Sorarsanız bana, ‘Dün niçin Bursa’daydın? Bugün niçin Bilecik’tesin? Elbette hizmetlerimiz var, iş birliklerimiz var. Fakat ben, sizlere milletin iradesini gasp edenleri şikayet etmeye geldim. Onlara daima birlikte hesap sormanın gününe, daima birlikte hazırlanmamız gerektiğini hatırlatmak için geldim.

* Natürel uygun bilelim ki ve biliyoruz ki ulusal iradeyi gasp etmek isteyenlerin sonu daima hüsran olmuştur. Bursa’da söyledim, burada da söyleyeceğim: Abbas yolcu bağlasan durmaz.”

“AMA’SIZ, FAKAT’SIZ ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“Altılı Masa, ittifakımız, başkanlarımız, genel liderlerimiz, siyasetçiler, bizler… Çok çalışacağız ‘ama’sız, ‘fakat’sız” diyen İmamoğlu, “Ama milletçe çalışmamız lazım. Sakın ‘Bu işi onlar yapar’ demeyin; diyemezsiniz. 86 milyon insanımız ayağa kalkacak; Cumhuriyet için, demokrasi için ve adalet için büyük bir çalışmaya girecek. Güler yüzle, amaca koşarak, oy kullanarak, doğruları beşerlerle sempatiyle paylaşarak, hiç kimsenin gözüne berbat gözle bakmayarak. Bir avuç insanın aldattığı, kandırdığı beşerler olabilir. Onlara sakın berbat gözle bakmayın” sözlerini kullandı.

“’MİLLET KAZANDI’ DİYECEĞİZ”

Milletin kazanması gereken bir seyahat sürecinde olduklarının altını çizen İmamoğlu, şunları söyledi:

* “’Millet kazandı’ diyeceğiz. Münasebetiyle bu seyahatin 86 milyon insanı neferi olsun istiyoruz. Ayağa kalkalım istiyoruz. Coşkuyla seçime gidelim istiyoruz. Seferberlik günleri ilan edelim günlerimizi; lakin gülerek, güler yüzle. 14 Mayıs’ta önlemlerimizi alalım. Memleketi düğün, bayram yerine döndürelim. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir süreci başlatalım.

* Gençlerimizin yüzde 85’inin adaletsizlikten yakındığı bir Türkiye değil, geleceğe umutla baktığı bir Türkiye’yi başlatalım. Ülkemizde yoksulluğun konuşulduğu değil, adil paylaşımın olduğu, refahın yükseldiği bir ülkeyi konuşalım. Haksızlığını, hukuksuzluğun, adaletsizliğin değil, hakkın, hukukun ve adaletin yüceldiği bir ülkeyi, bir süreci başlatalım. Sizleri bu sorumluluğa davet ediyorum.”

SAĞANAK ALTINDA AĞIR İLGİ

Temel atma merasiminin akabinde ilçe merkezine geçen İmamoğlu, vatandaşlarla bir ortaya geldi. Sağanak yağışa aldırmayan vatandaşlar, esnaf ziyaretleri sırasında İmamoğlu’na sevgi şovlarında bulundu. Esnaf ziyaretinin akabinde Bozüyük Belediyesi’ne giden Adıgüzel ve İmamoğlu, Belediye Lideri Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun makamında çay molası verdi.

Daha sonra belediye binası önündeki meydana çıkan İmamoğlu, bir sehpanın üzerine çıkarak, yağmur karşın kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa hitap etti. Bilecik ve Bozüyük Belediyeleri ile yaptıkları iş birlikleriyle ilgili bilgiler paylaşan İmamoğlu, bulundukları bölgenin tarihi kıymetine dikkat çekti.

“Şanlı Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu topraklardayız” diyen İmamoğlu, “Bir; bu topraklarda filizlenen İmparatorluk, bu coğrafyanın, Anadolu’nun, bu toprakların ve bizlerin tarihini değiştirdi. İki; İstiklal Savaşı’nda işgal altında kalan memleketimizin tarihinin değiştiği, İnönü Savaşları’nın yapıldığı bu topraklarda tahminen de o zafer kazanılmasaydı, biz bugün bu özgürlüğü, bu istiklali ve Cumhuriyet’i yaşayamıyor olabilirdik” halinde konuştu.

“29 EKİM’DEN EVVEL, 14 MAYIS’TA CUMHURİYET, DEMOKRASİ VE ADALET BAYRAMI YAPACAĞIZ”

“Kader anıdır aslında bu bulunduğumuz topraklarda yapılanlar, yaşananlar” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

* “Ben buradayım. Bunun vesilesi olarak tarifliyorum. Şöyle ki: İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu’nun başşehri, Fatih Sultan Mehmet’in emaneti. Münasebetiyle kurulan Osmanlı İmparatorluğu’nun başşehri İstanbul’un Belediye Lideri’ni karşılıyorsunuz.

* İkinci kısmı; işte o İstiklal Savaşı’nı kazanıp, burada başlayan o büyük gayretin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, 5 yıl işgalden sonra İstanbul’u da işgalden kurtarıp, milletimize tekrar emanet eden Atatürk’ün çok sevdiği İstanbul Belediye Lideri olarak karşınızdayız.

* Lakin size soranlara -iyi niyetle ya da diğer niyetle, çok kıymetli değil- ‘İmamoğlu niye geldi’ derlerse, deyin ki; ‘İmamoğlu haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı uğraş vermek için, haysiyet çabası vermek için Bilecik’e, Bozüyük’e geldi.’ Ve biz, tarihi bir periyottan geçiyoruz.

* Bu tarihi devirde, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, yüzüncü yılına yakışan işleri yapacağız. Tıpkı vakitte büyük bir gayret vereceğiz. Bu gayret sonunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını, 29 Ekim’de kutlamadan evvel, 14 Mayıs’ta Cumhuriyet, demokrasi ve adalet bayramı yapacağız.”

“GELECEĞİMİZ AYDINLIK, YÜZÜNÜZ GÜLSÜN”

Milletin iradesini yok sayanların milleti nasıl yok saydığını, daima bir arada ispat edeceklerini tabir eden İmamoğlu, şunları söyledi:

* “Biz, 14 Mayıs’tan sonra, bir an evvel memnun bir ülkeyi, keyifli bir devleti, huzurlu bir toplumu, güçlü bir devleti, güçlü vatandaşı, geleceğe umutla bakan gençlere, bu ülkenin pırlanta üzere çocuklarına Türkiye’mizin, bu cennet vatanın hepimizin ortak konutu olan bu hoş ülkenin 86 milyon eşit yurttaşına daima birlikte teslim edeceğiz. Geleceğimiz aydınlık. Yüzünüz gülsün.

* Biz, herkes için düzgünlük düşünüyoruz. Göreceksiniz; bu memlekete kötülük yapanların, bu memleketin huzurunu bozanların, milletin iradesini gasp edenlerin, gasp edenlere yardım edenlerin bile çocuklarına, gençlerine, onların evlatlarına, torunlarına bile hoş bir memleket bırakmak için çaba ediyoruz. Bu ülkede, Allah şahittir ki, bizler de biliyoruz ki, konutlarımızdan de biliyoruz ki; çocuklarımız çok zeki.

* Gençlerimiz inanılmaz teşebbüsçü, bahadır, adil. Onlara borçluyuz sevgili dostlar. İkinci yüzyılı, onların layık olduğu o hoş fıtratlarını hazır edemezsek, yazık ederiz. Olmaz, yapamayız bunu. Onun için, Allah bizi mahcup etmesin. Bu Cumhuriyet’i kuranlara, Mustafa Kemal Atatürk’e, hepimizin geçmişine, geleceğine mahcup etmesin. Hepinizi çok seviyorum. Koşul olsun ki, kelam veriyorum ki; her şey çok hoş olacak.”

ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ’NE ZİYARET

Adıgüzel ve İmamoğlu, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası ve Selçuklu Uçbeyi Ertuğrul Gazi’nin Bilecik’in Söğüt ilçesinde bulunan türbesini de ziyaret etti. Türbede dua eden Adıgüzel ve İmamoğlu, yılın 365 günü alp kıyafetli askerler tarafından tutulan “saygı nöbeti”nin bitiş anına tanıklık etti. Türbe önündeki alanda kendisini bekleyen vatandaşlara kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, şu tabirleri kullandı:

* “Bütün bu sözlerimi, bütün bu hislerimi, tarihimizi değiştiren, tarihî seyahatimizi değiştiren Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin babasının türbesinin önünde söylememin, Pir Edebali’nin topraklarında söylememin farklı bir yeri, değeri vardır diye düşünüyorum. Sizler bana bunu söylettiniz. Buradaki hanımefendilerden, o hoş gözlerinden, o hoş lisanlarından bana dua etmelerini istiyorum.

* Burada bulunan beyefendilerin, yüksek adaletle, mağrur, dik duruşlarıyla, bu ülkenin evlatlarına hoş tavsiyelerde bulunmalarını, bizi kollamalarını istiyorum. Onların o yürekleri, bu memlekette çok zorlukları aştı. Aşmaya devam etsin. Çocuklara, gençlere, bilhassa hayata dair büyük işler başarma dileğinde olan teşebbüsçü yaştaki hanımefendilere, beyefendilere de diyorum ki; yürekli olun, yolunuzdan hiç vazgeçmeyin.

* Daima birlikte çok hoş işler başaracağız. Bütün kötülüklerin, bütün boş akılların, bizi meşgul eden gereksiz işlerin, o gereksiz işleri uyduranların yaptıkları kirleten ve iftira atan lisanların bir daha bu memlekette olmamasını daima birlikte sağlayacağız. Ve günün sonunda Allah’ın müsaadesiyle, 2023 yılında, 29 Ekim’de, Cumhuriyet’i kutlamadan evvel, 14 Mayıs’ta Türkiye Cumhuriyet’i, demokrasisi ve adaleti için daima birlikte bayram yapacağız. Her şey çok hoş olacak.”

BOZÜYÜK’ÜN KURTULUŞ SAVAŞI’NDAKİ TARİHİ MİSYONU YANSITILACAK

Kurtuluş Savaşı’nda batı cephesinin birinci karargahlarından Bozüyük, tarihi misyonunu yansıtacak “Bozüyük Seyir Terası ve Anı Evi”nin temeli atıldı. İBB ve Bozüyük Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek tesis, toplam 1.533 metrekare proje alanına sahipolacak. Yapı, yerde eğime dik formda kurgulandı.

Eğime gömülü yerleşmiş olan bina, Kurtuluş Savaşı’nı, bilhassa İnönü Savaşları’nı anlatan “Anı Evi” olarak tasarlandı. Yapının yere gömülü tarzı ile ortaya çıkan çatı teraslar, seyir ve oturma alanları olarak kıymetlendirdi. Eğime saplanmış kütlelerin ortası kotlandırılarak, oturma ve amfitiyatro alanı oluşturuldu.


Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu