GüncelGündem

İmamoğlu: Adaletsizliğe karşı susan dilsiz şeytandır

Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu Bilecik’te birinci olarak Bilecik Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı’nı makamında ziyaret etti. Daha sonra bir basın toplantısı düzenleyen Lider İmamoğlu, konuşmasında AKP hükümetini eleştirdi.

Belediye olarak Türkiye’de birçok vilayet ile tarihi bir dayanışma içinde olduklarını vurgulayan İBB Lideri İmamoğlu, şunları söyledi:

* İstanbul arşivinde hangi yıl ne yapıldığı kayıtlarında mevcut. Bu periyot yaptığımız dayanışmanın tüm Türkiye’de ne kadar tesirli işlere dönüştüğünü belirtmek isterim. 450’ye yakın lokal idareye katkı sunduk. Arayanın kapısına koştuk, kapımızı çalanla oturarak konuştuk.

* Her yerde hoş eserler üretmeyi, verimli eserler üretmeyi, yöresine katkı sunan belediyemizin elinde hangi imkan var ise paylaşmak için üstün uğraş içinde olduk. Özel ünite kurduk. Bu ünite sayesinde bilimsel teknik bir çalışma yürüttük.

* CHP’liyiz lakin CHP’liler gelsin demedik. Millet İttifakı’na bağlı belediye liderleri gelsin de demedik. Tam bilakis kapımızı kim çalar ise buyursun, gelsin, hizmet edelim. Şunu da yaşadık, kapımızı çalan Cumhur İttifakı belediyelerine de yardımlaşmamızı saklıdan yaptık. Yapmayız, reklam yaparız demedik. Allah şahit katkı sunduk.

* Millete, memlekete yapılan işin reklamını kul da bilir Allah da bilir. Aslında uygunluk bilinsin diye de yapılmaz. Memleket faydalansın diye yapılır. Lakin bunu bilakis çevirmek isteyen bir akıl ile karşı karşıyayız.

* Şimdiye kadar yapılan hiçbir proje bir siyasi partinin hizmeti diye anılmamıştır. Ancak bu devir, AK Parti Projesi diye bir şey çıktı. AK Parti’nin yaptığı köprü, AK Partinin yaptığı yol… Allah’tan kork. Bütün bunlarda 86 milyon insanın parası var. Ancak bir siyasi partinin projesi diye bir kavram olamaz. Milletimizin, devletimizin projesi.

“TEK KİŞİNİN AKLI SARFİYAT YARIN ÖBÜR TEK KİŞİNİN AKLI GELİR” 

Konuşmasında kendisine yapılan engellemeler, soruşturmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Lider İmamoğlu şunları söyledi:

* Yapılan bu müdahaleyi, yapılmaya çalışılan bu müdahaleyi Ekrem İmamoğlu’na yapılan bir müdahale olarak asla görmeyiniz. Bu müdahale Türkiye’de öbür vilayetlerde de yapıldı. Bunlara da karşıyız.

* Bakınız eğri oturacağız, hakikat konuşacağız. Adil olacağız, adalet kıymetlidir. Yani hukuksuzluğa karşı, adaletsizliğe karşı susan dilsiz şeytandır. Biz buna gelemeyiz. Hukuksuzluk varsa Diyarbakır’da ise ona da karşıyız. Mardin de ise ona da karşı duracağız. İstanbul’da ise ona da karşı duracağız.

* Memlekette adaletsizliğin olmadığı bu cennet vatanın 86 milyon eşit, hissedar olduğu bu ülkenin bireylerinin her tarafta hakkının korunduğunu bu ülkenin her karış toprağında hissettiremezsek bu tek kişinin akıl bugün sarfiyat yarın diğer bir tek kişinin aklı gelir. Allah korusun.

* Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına bunu yaşatmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Onun için problemlerimiz büyüktür. Milletçe 86 milyon insanımızdan istediğimiz şu; her birinizin ismi altın harflerle tarihe geçsin. Biz o denli bir değişimi o denli bir dönüşümü yaşatalım ki ülkemize bizlerin, 86 milyon insanımızın ismi altın harflerle tarihe geçsin. Aksi takdirde sahiden kara leke olarak tarihe geçer. Gelecek jenerasyonlar bizi hiç unutmaz ve ayıplarlar.

“ADİL BİR ÜLKE İSTİYORUZ”

Millet İttifakı’nı daha da büyütmek gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, ”

* İkinci yüzyılımıza bize emanet edilen bu hoş vatanı, bu hoş cumhuriyeti demokrasi ile taçlanmasını ve de bağımsız yargı ve o büyük adaletin var olduğu ülkeyi sağlamayı yapmamız ve önümüzdeki bütün pürüzleri kaldırıp bereketli toprakların, bereketli paranın var olduğu bu ülkede yetenekli insanları ile çağdaş geleceğe daima birlikte yürümeliyiz.

* Ben bunun gayretini verip tek tek 86 milyon insanımızla paylaşmak isterim, paylaşacağım. Lütfen sizler de konuşun, sizler de paylaşın. Sorunumuz A partisi, B partisi değil. Altılı Masa’nın ortaya koyduğu ittifak süreci tam da bunun adresidir. Milletin İttifakı’dır, milletin iktidarına yürüyüştür. Bunun karşısında diğer bir his asla ve asla başarılı olmamalıdır, başarılı olamaz.

* Daima birlikte başarılı olmalıyız. Bu ittifakı daha da büyütmeliyiz. Siyaset üstü durduğumuzu, işimizin gücümüzün bireyler olmadığını, partiler olmadığını, makus rejimin çok güçlü bir sisteme dönüşmesinin cumhuriyetin demokrasi ile taçlanmasının adil ülke olmasını istiyoruz.

* ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ çocuklarınızın zincire vurulmasını yani mecazi manada kullanıyorum zincirinin zapt edilmesinin fikri hür, vicdanı hür kuşaklar değil de iki dudağın ortasından çıkanın yapıldığı ya da devletin yöneticilerini aşağılayan, fırça atan aklın var olmadığı bir Türkiye istiyoruz.

“BEN HAK YEMEM HAKKIMI DA YEDİRMEM”

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu daha sonra Tevfik Beyefendi Caddesi’nde vatandaşlara yönelik bir konuşma yaparak esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Kendisinin haysiyet gayreti için Bilecik’te olduğunu söz eden İmamoğlu şöyle konuştu:

* Ben haysiyet gayreti için buradayım. Ben adaletsizliğe karşı buradayım. Milletin iradesine karşı duranlara karşı durmak için buradayım. Siyaset üstü bir periyotta ittifakların güçlü olacağı bir periyotta altılı masada ortaya konan o güçlü iradeyi daha da büyütmek ismine buradayım.

* Sizlerle birlikte millet hakkını yedirmez. 31 Mart’ta dedim ya ‘Ben hak yemem, hakkımı da yedirmem’ işte 86 milyon insanımızla hak, hukuk, adalet uğraşından hiçbir vatandaşımızın, hiçbir kurumun milletin iradesinin ise asla ve asla yedirilmeyeceğini bir avuç beşere ve bugünün rejimindeki o tek kişinin ağzından çıkan lafla idaresi anlayışına yargıyı siyasetin silahı üzere kullanmaya çalışanlara ne diyeceğiz: ‘Yeter kelam milletin’ diyeceğiz. Daima birlikte bunu başaracağız.

* Bu ülkenin çocuklarına, gençlerine, bayanlarına, erkeklerine inanıyorum. Yürekten inanıyorum. Allah sizi var etsin. Memleketimize tek bir gün bile adaletsizlik yaşatılmasın. Hiçbir vatan evladına asla ve asla adaletsizlik yaşatılmasın. Daima birlikte başaracağız. Mayıs ayına az kaldı. Bu coşkunuzu devam ettirin. Adaletsizliğe karşı dik durun. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı milletimize çok yeterli gelecek, çok hoş günleri daima birlikte başaracağız. Her şey çok hoş olacak.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu