GüncelGündem

İmamoğlu: Memleketimizin üstündeki kara bulutu daima birlikte dağıtalım

Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, 101 yaşında vefat eden Türkiye’nin birinci piyanist şantörlerinden biri olan caz müzisyeni Bozkurt İlham Gencer’in Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazına katıldı. Gencer’in, kendisi üzere müzisyen olan oğlu Bora Gencer’e taziyelerini ileten İmamoğlu, tıpkı mescitten son seyahatlerine uğurlanan 2 merhumun ailelerine de başsağlığı dileğinde bulundu.

Cuma namazını da Zincirlikuyu Camii’nde kılan İmamoğlu, Şişli’den Bağcılar’a geçti. Yenimahalle Mahallesi’nde, “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında inşa edilen “İBB Bağcılar Cüneyt Arkın Öğrenci Yurdu ve Gençlik Kompleksi”, İmamoğlu ve Türk sinemasının unutulmaz jönü merhum sanatçı Cüneyt Arkın’ın eşi Betül Cüreklibatır ile oğlu Kaan Cüreklibatır’ın iştirakleriyle açıldı. Açılışta İmamoğlu’na, CHP milletvekili Zeynel Emre ve Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi de eşlik etti.

“BÖYLE İSİMLER AZ GELİR”

İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Cüneyt Arkın’ı, yaklaşık üç ya da dört kuşak tanıyor. Çok enteresan. Bu türlü isimler az gelir. Ve değerini bilmek lazım. Şimdiki çocuklar bile onu tanıyor. Ben kendisini esasen çok seviyordum. Tahminen de birinci izlediğim sinema sineması, onun sinemasıydı. Merhum amcam götürmüştü bizi ve onun meşhur, o hoş tarihi sahneleri olan sinemalarından birini izlemiştim. Mümkündür ki 5-6 yaşlarındaydım. Kendisini ziyaret ettiğimde de sohbetimiz olmuş. Ve bilhassa kız çocuklarının barınması konusunda, öğrenci yurtları konusunda ihtarları olmuştu. Ben aslında başıma yazmıştım bunu lakin merhum olduktan kısmet oldu ve kendisinin ismini burada yaşatacağız. Cüneyt Arkın’ın bu hoş komplekste ismiyle yaşayacağı, isminin de bu hoş kompleksi uzun yıllar yaşatacağı ümidiyle, hepimize güzel uğurlu olsun.

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİN YAKALANDIĞI BİR ÜLKE VAR ETMEK İSTİYORUZ”

Önümüzde 28 Mayıs’ın, ülkemiz için çok kıymetli bir seçim olduğunu unutmayın. Biz İstanbul’da yaptığımız üzere, memleketimizin her köşesinde Urfa’dan Van’a, Sinop’tan Artvin’e, Kastamonu’dan Yozgat’a, İzmir’den Muğla’ya, Konya’dan Hatay’a kadar memleketimizin her köşesinde çocuklarımızın eşit hizmet aldığı bayanların çocuklarını kreşe yolladığı, eğitimde fırsat eşitliğinin yakalandığı, liyakatli bir sürecin gençlerimize sunulduğu, gençlerimizin, ‘Tanıdığım yoksa iş bulamam’ telaşından uzaklaştığı bir ülke var etmek istiyoruz. Biz, bu biçimde bir ülkeyi var etmek ismine, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Gençlerimizin önümüzdeki 25-30 yılını ilgilendirecek olan bu seçimde, herkesin en hassas, en vicdanlı, en adaletli oy kullanmalarını talep ediyorum. Bilhassa memleketimizin her insanına eşit bakan, asla memleketimizin hiçbir insanına hakaret etmeden, nezaketli, eşitlik fırsatını sunma konusunda hak, hukuk, adalet gayretini hayatının ideolojisi haline getirmiş Kemal Kılıçdaroğlu’nun oylarınızı istiyoruz.

“BAZEN HAKARETE UĞRUYORUZ, BAZEN  BİRİLERİNİN GÜDÜMÜNDE TAŞLANIYORUZ”

Zor günler geçiriyoruz. Bazen hakarete uğruyoruz. Bazen birilerinin güdümünde taşlanıyoruz. Ancak biz ne diyoruz biliyor musunuz? Milletimizin kalbinden sevgi eksilmesin. Bu milletin evlatları, kendisini bu ülkede en güçlü biçimde konut sahibi hissetsin. Memleketimizin üstündeki kara bulutunu, iktisat kara bulutunu, sığınmacı mülteci kara bulutunu, yoksulluk kara bulutunu ve bütün fırsat eşitsizliğinin, yargıdaki adaletsizliğin kara bulutunu daima birlikte dağıtalım. Aydınlık, ışıl ışıl, şu güneş üzere dünyamıza hoş günlerin gelmesini diliyor, hepinizi sevgiyle, hürmetle selamlıyor, ‘86 milyon insanımız kardeşliği kazansın’ diyorum. Her şey çok hoş olacak.”

“NE OLUR GENÇLER? OKUYUN,  OKUYUN, OKUYUN. LÜTFEN BURALARA SAHİP ÇIKIN”

Arkın’ın eşi Betül Cüreklibatır’ın kelamları ise şöyle oldu:

“Başkanıma çok teşekkür ediyorum. O kadar hoş olmuş ki. Biliyor musunuz, buraya gelirken duygulanacağımı ve ağlayacağımı biliyordum. Ancak bu kadar hoş bir günde ağlamak, asla olmazdı. Vallahi antidepresan alıp, geldim. Artık gülüyorum. Çok memnunum. Ellerinize, kollarınıza sıhhat Liderim. Vallahi çocuklar, ne olur gençler, hepiniz ne olur lütfen bedelini bilin. Yani bunlar yapıttır. Ne diyeyim bilemiyorum. Ne diyeyim biliyor musunuz? ‘Ah Cüneytciğim ah; keşke hayattayken görseydin bunları. Kim bilir nasıl gurur duyardın. Ancak yeniden görüyorsun bizi yıldızların üstünde. O daima kederi ki, ‘Benim kahramanım, benim halkım.’ Hepiniz bizim kahramanlarımızsınız. Ne olur gençler, okuyun, okuyun, okuyun. Lütfen buralara bu türlü sahip çıkın, lütfen. Ne olur? Size çok muhtaçlığımız var zira. Hoş, pırıl pırıl beyinlersiniz, lütfen. ‘Vay gidene’ derler ya, ben de diyorum ki, ‘Vay kalana.’ İşte biz, bu türlü kalakaldık tek başımıza. Sağ olun, var olun. Ellerine sıhhat herkesin. Çok teşekkürler.”

“ÇOK GURURLUYUZ”

Açılış merasiminde Arkın oğlu ve eşi de birer konuşma yaptı. Babasının isminin böylesi bir komplekse verilmesinden duyduğu memnuniyeti aktaran Kaan Cüreklibatır da hislerini, “Babam da büyük ihtimalle gökyüzünden, oradan hissediyordur ve duyuyordur bizi. İsmi üstünde; gençlik merkezi. Babam, gençlere çok değer verirdi. Niyetlerine çok kıymet verirdi ve çok güvenirdi. ‘Yeter ki fırsat verilsin, imkan verilsin, her şeyi başarırlar’ kaygısı. Vefatından kısa bir müddet evvel, Liderimiz da ziyaret etmişti, sağ olsun. Hatırını sormuştu. Bir televizyon programında da gençlerimizin barınma sıkıntısından bahsetmişti. Liderimiz da bu mevzuya, bu sıkıntıya duyarsız kalmadı sağ olsun. Ve bu türlü hoş bir merkezi, bugün hizmete açtı. Çok gururluyuz Cüreklibatır ailesi olarak” kelamlarıyla lisana getirdi.

Konuşmaların akabinde kesilen kurdele ile İBB Bağcılar Cüneyt Arkın Öğrenci Yurdu ve Gençlik Kompleksi, resmen hizmete girmiş oldu. Hizmete açılan kompleks içerisinde; öğrenci yurdunun yanı sıra, E-spor alanlarını içinde barındıran Gençlik Merkezi ile Yuvamız İstanbul Çocuk Aktiflik Merkezi de yer alıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu