Siyaset

İmamoğlu, Soylu’ya tepki gösterdi: ‘Bunlar kötü insan’

Paylaş:

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Gazi Mahallesi’nde kendisini protesto eden vatandaşlara, “Siz PKK’yla yan yanasınız, omuz omuzasınız” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya reaksiyon gösterdi. İmamoğlu, “Bugün kendisini protesto eden, ‘Hak, hukuk, adalet’ diyen, ona karşı olan şahıslara, ‘Siz PKK’yla yan yanasınız, omuz omuzasınız’ diye bir bakan mikrofondan anons ediyor. Ondan sonra da ‘ohhh ohhh’ yapıyor. ya bunlar şarlatan. Bunlar vallahi şarlatan. Bunlar makus insan. Allah, bunların ahlaksızlığından bu milleti korusun. Bunların davranış bozukluklarından bu milleti korusun” dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Zeytinburnu ve Güngören’in akabinde, Bayrampaşa‘da da bir dizi aktiflik gerçekleştirdi. Altıntepsi kapalı pazarda vatandaşlar ve esnafla bir ortaya gelen İmamoğlu, yurttaşlarla ekonomik kriz ve seçim gündemli sohbetler yaptı. Daha sonra İsmet Paşa Mahallesi’ne geçen İmamoğlu, Akpınar Parkı’nda, vatandaşların ağır ilgisi altında çay molası verdi. İmamoğlu, Güngören’in akabinde günün ikinci halk buluşmasını, Kartaltepe Mahallesi’ndeki eski lunapark alanında gerçekleştirdi. Meydanı ve konutlarının balkonlarını, pencerelerini dolduran Bayrampaşalılar, İmamoğlu’na sevgi şovlarında bulundu. İmamoğlu, coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BU MİLLETİ NİÇİN BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYORSUNUZ? OY İZÇİN BEDEL Mİ?: Toplumun her katmanı burada. Giysisi, kuşamı, ömür biçimi, hiç fark etmiyor. Hepimiz, bizim için candır. Hepimiz kurban oluruz bu memleketin her evladına, her insanına, bayanına, erkeğine. Her yöresine, her etnik kimliğine hizmet etmenin yolunu arıyoruz. ve bu yolu, 28 Mayıs’ta daima birlikte başlatacağız. Bayrampaşa, çok karma ilçelerimizden bir tanesi. Burada Türkiye’nin bütün fotoğrafını, bütün görüntüsünü çekebilirsiniz. Komşusunuz, omuz omuzasınız. Acı günlerimizi, uygun günlerimizi daima birlikte yaşıyoruz. Yakın bir komşumuz, buradaki binalardan birinde yaşayan, çok sevilen, sayılan bir büyüğümüz Muzaffer Anlak Beyefendi merhum olmuştur. Rahmet diliyorum. Yeri cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Bütün ailenize sabır diliyorum. Bugün burada bir miting yapıyoruz. Fakat onun ruhuna Fatiha okuyoruz, onun ruhuna dua ediyoruz. Artık acıları paylaşıyoruz, uygunlukları paylaşıyoruz, hoşlukları paylaşıyoruz. Kurban olayım, bu milletin içine niçin nifak sokuyorsunuz? Bu milleti birbirine niçin düşürüyorsunuz? Oy için paha mi? Siyaset için kıymet mi?

YA SEN KİMSİN, BİRİNE ‘TERÖRİST’ DİYECEKSİN, BİRİNE ‘PKK’LI’ DİYECEKSİN. BİRİNE ‘VATAN HAİNİ’ DİYECEKSİN?: Allah aşkına; bu oy dediğiniz, parti dediğiniz, makam dediğiniz şey, milletin takdiriyle olur, fakat milleti aldatarak olmaz. Bugünü kazansan bile, yarınları kaybedersin. Bir Allah’ın kulunun kalbini kırmak, bir beşere iftira atmak, bir palavrası gerçekmiş üzere insanlara anlatmak nasıl yapılır, benim aklım, terbiyem, ahlakım almıyor. Bakın; birini protesto edebilirsiniz. Birine kızabilirsiniz. Sevmeyebilirsiniz. Hizmetlerini kabul etmeyebilirsiniz. Lakin Allah aşkına, -ya sen kimsin- birine ‘terörist’ diyeceksin, birine ‘PKK’lı’ diyeceksin. Birine ‘vatan haini’ diyeceksin. Aldatmanın, aldanışın bugün Bayrampaşa‘da bir olayını yaşadık pazar yeri ziyaretimizde. Ben ne diyorum? Kimseye, ‘Oyunuzu istiyorum’ demiyorum. Güzel işler diliyorum. Bereketli pazarlar diliyorum. ‘Gününüz bereketli olsun’ diyorum. Kimseyi de orada, ‘Bana oyunu ver, biz oyunuzu istiyoruz’ vallahi de demiyorum, billahi de demiyorum. Gezintim daima böyledir pazar yerlerinde. Meydanlarda isterim. Televizyonlarda isterim. O farklı. ya da birebir siyasi toplantılarda bunu isterim. Fakat pazar yerinde Belediye Lideri kimliğimle gezdiğim için, insanlara nezaketli davranırım. Artık o denli girmişim, iyi işler demişim. Daha birinci tezgah. Esnaf… Esnaf değil, o denli esnaf olmaz. Bana direkt, ‘Sen PKK’lısın. PKK’lıyı istemiyorum’ dedi. Sabırla uyardım. Israrla ‘PKK’lısın, PKK’yla yan yanasın…’ Bu türlü ısrarla… ‘O vakit sen PKK’lısın demek ki’ dedim.

BUNU BENİM YÜZÜME SÖYLEYEN ALDANMIŞ ZAVALLIYI ALDATANLAR TEMEL GÜNAHKAR: Ben, bir terör örgütünün ismini burada bu türlü anmaktan utanıyorum. Bunu benim yüzüme söyleyen kişi, o aldanmış zavallı… Onu aldatanlar, temel günahkar. Ben toplumdan birisine ne dava bu türlü açarım ne ederim; tahlil ararım. Lakin onu dava edeceğim. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Efendim yazıyorlar, ben ona, ‘Ahlaksız, terbiyesiz’ demişim. Daha ne diyeyim? Alışılmış ki ahlaksız, terbiyesiz. Niçin? Arkadaşlar, burada hiç kimsenin ulusal hislerine laf etmek, benim haddim olabilir mi? Buna bir Allah’ın kulu boyun eğebilir mi? Biz ne için yaşıyoruz? Biz ailemiz için, yuvamız için, vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için yaşamıyor muyuz? Sen kim oluyorsun da bana terör örgütü üyesi, terörist muamelesi yapacaksın? Lakin o zavallıyı dava edeceğim. Ancak benim temel hesabım kiminle biliyor musunuz? Ona onu dedirtenlerle. Hesabım onlarla. Ben onlarca palavraya, iftiraya, kul hakkı yemeye dair onlarca ayeti, Kur’an-ı Kerim’den çıkartır, burada okurum size. Ancak bura yeri değil. Yahu Allah aşkına, Müslüman evladı, bir Müslüman, bizim dinimize mensup… Ancak söyleyeyim, dini pazarlayanlar değil, inançlı insanlardan bahsediyorum- inancıyla, kalbiyle, yüreğiyle Allah ortasında olanlardan bahsediyorum. O hoş inancımızın, bu kadar büyük günah dediği şeyi bu millete yaşatanlara yazıklar olsun. ve onları Allah ıslah etsin. Onları Allah’a havale ediyorum. Allah onların gazabından bu milleti korusun. Evlatlarımızı korusun.

BİR BAKAN MİKROFONDAN ‘SİZ PKK’YLA YAN YANASINIZ’ DİYE ANONS EDİYOR, SONRA DA ‘OHH OHH’ YAPIYOR. YA BUNLAR ŞARLATAN: Ortadaki farkı söyleyeyim. Milletvekilliği çalışmasını yapan bir bakan, şu anda bir ilçemizde… Bugün kendisini protesto eden, ‘Hak, hukuk, adalet’ diyen, ona karşı olan bireylere, ‘Siz PKK’yla yan yanasınız, omuz omuzasınız’ diye bir bakan, mikrofondan kendisi anons ediyor. Ondan sonra da ‘ohhh ohhh’ yapıyor. ya bunlar şarlatan. Bunlar vallahi şarlatan. Bunlar berbat insan.  Allah, bunların ahlaksızlığından bu milleti korusun. Bunların davranış bozukluklarından bu milleti korusun. Hakikaten korusun. Bunlara evlatlarınızı, çocuklarınızı sakın muhatap etmeyin. Bunları dinlemesinler. Bunlar insanları makus yola sokarlar. Bunlar insanlarımızı birbirine düşürürler. Bunlar ne istiyor biliyor musunuz? Şu meskende oturan, o evdekiyle konuşmasın. O öteki partiyse, o öbür partiyse, birbirine selam vermesin. Bu apartman, o apartmana bakmasın. En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Pazara giriyoruz. Selam veriyoruz herkese. Bir kısım insanların başı öne eğik. Güya bir düşman gelmiş. Niçin bu türlü biliyor musunuz? O işte onları dinleye dinleye, kalplerini buz kaplıyor.

BU SEÇİM, GENÇLERİN GELECEĞİNİN SEÇİMİ: Sevgili gençler, birbirinizi sevin. Birbirinize hürmet duyun. Fikirlerinizi dinlemekten sakın kaçmayın. Birbirinizi anlamaya çalışın. Sizin ön yargınız yok. Pırlanta üzere kalbiniz var ve çok uyanıksınız. Sevgili gençler, hoş kızlar, hoş güzel delikanlılar, bu milletin geleceği sizlersiniz. Bunlara aldanmayın. Bu seçim sizin seçiminiz. Bu seçim, gençlerin geleceğinin seçimi. Bunlar, milleti birbirine düşürmek istiyorlar. Siz, inadına birbirinize sarılın. Birbirinizle kucaklaşın. Birbirinizi anlayın. Bakın bu memlekette her etnik kökenden insan var. Her inançtan insan var. Benim kalbim bana diyor ki ‘Bak Ekrem, bir kişiyi bile ayırt edersen, bir kişiyi bile geride bırakırsan, sen başarısız olursun. Herkese ışık tut’. Ben, bana oy vermeyene daha itinalı davranırım kalbini kazanmak için.”

“VERGİLERİN SARAYA DEĞİL SMA HASTALARINA HARCANMASI KONUSUNA KATILIYORUM”

Ekrem İmamoğlu, bu ortada “Vergilerimiz saraya değil SMA hastalarına harcansın” diye döviz açan vatandaşa, “Sevgili kardeşim, muhakkak vergilerin Saray’a değil, SMA hastalarına, evlatlarımıza harcanması konusuna katılıyorum. Bu yalnızca SMA hastaları değil, diğer hastalıklar da var ve çok değerli. Bu insanlarımızın çaresizliği beni üzüyor. Bu mevzu hem Cumhurbaşkanı Adayımızın hem de bizim mevzumuz. Bunu kesinlikle tahlile kavuşturacağız. Seni hoş kalbinden ötürü tebrik ediyorum” dedi.

İmamoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

HEP BİRLİKTE BU MEMLEKETİ, BU CANIM DEVLETİMİZİ TEKRAR KURALLAR VE KURUMLAR DEVLETİ HALİNE GETİRECEĞİZ: Bayrampaşa‘da birçok hizmetimizi anlatabilirim. Bakın bu meydanı ve cami inşaatını süratlice bitireceğiz. Birçok inşaatımızı anlatabiliriz. Mesela Bayrampaşa Otogarı’nı çok hoş dönüştürdük. Orası artık insanlarımızın kütüphanesine, sahnesine gittiği bir yer haline geldi. Temizledik o pisliği. Bu ne biliyor musunuz? Yılların birikmiş pisliğini temizlendiği vakit ne hale geldiğinin göstergesi. Onun için temizleyeceğiz. Sahip çıkacağımız çok şey var. Yalnızca İstanbul’da değil, memleketin her köşesinde temizleyeceğimiz, sahip çıkacağımız çok özel değerli işlerimiz var. Biz bu seçimde, yalnızca bir cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Bu seçim; başımıza bela olan, bizi birbirimize düşüren, iktisadımızı yerle bir eden, adaletimizi perişan eden, yargı sistemimizi yok eden, liyakati ortadan kaldıran, herkesi umutsuz hale düşüren, gençlerin geleceğe dair ümitlerini yerle bir eden bir tertibi, bir sistemi çöpe atma seçimi. Çöpe atacağız onu. ve daima birlikte bu memleketi, bu canım devletimizi tekrar kurallar ve kurumlar devleti haline getireceğiz.

BU İDARESİ BAŞIMIZA GETİRENLERİ TIPIŞ TIPIŞ MESKENLERİNE YOLLAYACAĞIZ: Bu memleketin başına gelen belalar, her mevzuyu bir kişinin bildiği, o tek kişilik idarenin sonucudur. O bakımdan o tek kişilik idaresi de bu idaresi başımıza getirenleri de tıpış tıpış meskenlerine yollayacağız. Evet, o çiçekten günler çok yakın. Ne yapacağız? İnşallah 28 Mayıs’tan çabucak sonra seçim bitecek ve biz, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Atatürk’ün meskenine, Çankaya’ya yollayacağız. Onun için bu sistem çöpe gidecek. Yüzü millete dönük, milletin evlatlarını önemseyen, onun kelamlarını, onun hislerini, onun birikimlerini alan, güçlendirilmiş bir sistemle, Türkiye’yi demokratik bir düzlüğe taşıyacağız. Bu seçim, onun seçimi. Bu seçim, aslında bir güzelleşme seçimi. Bir değişim seçimi. Bu seçim; dürüstlüğün kazandığı, yeterliliğin kazandığı, mertliğin kazandığı bir seçim olsun. Bu seçim; palavranın, kumpasın, şantajın ve iftiranın kaybettiği bir seçim olsun. Bunu sağlayalım. Memleketimizin geleceği için bu çok değerli. Biz milletiz, millet. Biz, Cumhuriyet’in evlatlarıyız. Özgürlüğüne düşkün, her bireyin güçlü olduğu, 86 milyon beşerinin güçlü olduğu bir memleketiz biz. Bunu unutmuyoruz. Kararlıyız. Çalışıyoruz. Oylarımıza sahip çıkıyoruz. Toplumsal demokrasinin, birbirine hürmetin kazandığı bir seçim olsun istiyoruz. Başkalaştıran, düşmanlaştıran bir seçimin kaybettiği bir seçim olsun. Daima birlikte bunu başarabiliriz. Size çok inanıyorum. Her şey çok hoş olacak.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu