GüncelGündem

İmamoğlu’ndan Kurum’a Hatay cevabı

Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, CHP Beykoz Belediye Lider adayı Alaattin Köseler, Paşabahçe semt pazarı ziyaret etti. Pazar esnafı ve vatandaşla sağanak yağış altında bir ortaya gelen İmamoğlu, yurttaşlardan gelen meseleleri ve görüşleri dinledi.

İmamoğlu ve Köseler’in pazardan sonraki durağı, İBB’nin var olan özel işletme işgaline son vererek, baştan aşağı yenileyip halkın kullanımına sunduğu İBB Beykoz Kır Bahçesi Toplumsal Tesisleri oldu.

Tesislerin açılışı nedeniyle; vatandaşlara ekmek ortası döner, köfte ve sucuk ikramlarında bulunuldu. İmamoğlu ve Köseler, hizmete giren toplumsal tesis bahçesinde, sağanağa aldırış etmeyen çok sayıda Beykozlu tarafından karşılandı.

“O KADAR ÇOK ŞEYİ SIFIRDAN ALDIK Kİ…”

Sosyal tesis içinde konumlandırılan bir alanda, İBB yurtlarında kalan öğrenciler ve Beykoz mahalle muhtarlarıyla bir ortaya gelen İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Öğrenci yurtlarımızda şu anda 5 bin 200’e yakın kapasitemiz var. İnşallah 6000’i bu yaz sonu itibariyle, eylülde bulmayı planlıyoruz. Biz, o kadar çok şeyi sıfırdan aldık ki…

Yani tabiri caizse; kreş sıfır. Öğrenciye burs verme sıfır. Öğrenci yurdu sıfır yatak. O kadar çok şey sıralayabilirim ki. Mesela, ‘Anne Kart’ diye bir uygulama yoktu; sıfırdı. Birçok bahiste bu türlü bir durum vardı. Birçok ünitemizi açtık. İstihdam Ofisleri hiç yoktu. Artık bunlar ne işe yarıyor?

Mesela İstihdam Ofislerinde 200 bine yakın insan, bilhassa büyük oranda gençler iş bulabiliyor. Gençlerimiz Anadolu’nun, Trakya’nın türlü yerlerinden geliyorlar ve burada -gerçekten dileriz ve isteriz ki o denli hissetsinler- konutlarındaki bir konforu yaşıyorlar.

Yaşatmaya çalışıyoruz. Elbette ki ailelerini özlüyorlardır. ancak büyük oranda biz onların konforunu sağlayarak, kendilerini inançta hissettikleri ortamda, okul hayatlarını sürdürsünler istiyoruz.”

“İSTANBUL’DA BİRÇOK BİRİNCİSİ YAPTIK”

“İstanbul’da birçok birincisi yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Unutulmuş, terk edilmiş ya da bir kenara itilmiş hangi insanımız varsa, hangi kesim varsa; onları hatırlayan, onlara hizmet üreten ve onları asla ıskalamayan bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz.

Siyasetin bir araç olduğunu, asla hedef olmadığını ve hizmet için bu aracı en ahlaklı, en nitelikli bir biçimde seyahatimize ışık tutan bir hale dönüştürdüğümüzü, insanına hizmet eden olmayı hedeflediğimizi, insanların inanın oyunu değil, evvel sevgisini ve hürmetini kazanmayı prensip edindik.

Bu prensiplerle, 5 yılı aşkın müddettir İstanbullularla, değerli hemşerilerimle çok sıcak bir temas içerisindeyiz. Bugün de bu hoş yeri birinci gelip, 2-2,5 sene evvel ziyaret ettiğimde, burada bir kiracı ya da bir mühlet sonra işgalciye dönüşmüş bir özel işletme vardı.

Onların türel süreçleriyle, burayı boşaltma süreçleriyle birlikte, uzayan vakit diliminden sonra boşaltıldıktan itibaren, biz burayı ziyarete geldik ilçe liderimizle birlikte. ‘Bir an evvel burayı Beykozlulara, İstanbullulara kazandırmalıyız’ dedik. Arkadaşlarım beni mahcup etmedi.

Çünkü ben, ‘Bunu çabucak 2024’ün birinci aylarında istiyorum’ demiştim. Bugün itibariyle ağır efor, emekle burayı açtılar. Bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Buraya, 2024’ün 31 Mart seçimlerinde Beykoz’daki belediye lider adayımızı, yol arkadaşımız Alaattin Köseler Liderimizle geldim.

Ona muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah 1 Nisan’da, Beykoz’da iktidar olarak, Beykoz’a uyanacağız. Kıymetli dostlar; önümüze bakacağız. Çok çalışacağız.”

“ŞAYET GİDEBİLİRSE HATAY’A, YÜZ BİNLERCE DOSTUMUZA SORAR”

“Arkadaşlarım yolda gelirken, ‘Şimdi gün içinde artık taş atmalara, onlara yanıt vermelere dönecek’ dediler. Sayın Kurum -malum İstanbul Belediye Lideri adayı rakibimiz- bir şey söylemiş; ‘İstanbul bütçesinden bir hisse ayırsaydı da 1000 tane konut yapsaydı Hatay’a’ diye.

Önce şunu söyleyeyim: Şayet gidebilirse, tabi bilmiyorum, gidebilirse; gitsin. Orada, sarsıntı sonrası yalnızca Hatay’da değil… Öbür vilayetlerde de çok katkımız oldu.

Ama bilhassa Hatay’da misyonlu olduğumuz için orada neler yaptığımızı, yüz binlerce Hataylı dostumuza, kardeşimize, vatandaşımıza, hemşehrilerimize İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, nasıl hizmet ettiğimizi sarfiyat, sorar; vatandaşlardan karşılık alır.

Daha yeni, yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı çok pahalı bir süreksiz barınma merkezini açtık. Yeniden şu anda bir lise inşa etmek üzere temelini attık ve inşallah önümüzdeki eğitim devrine, aylar sonra bitirip teslim edeceğiz. Hala hizmetlerimiz devam ediyor.

Çok işler yapılması gerekir. Kendi sorumluluklarını savurmak isteyenler lakin bu türlü taşlar atabilir. Bence Ekrem İmamoğlu’yla uğraşacağına; Maltepe’de, Tuzla’da, Güngören’de 5 yıldır, 7 yıldır, 6 yıldır bitiremediği ve milletin feryatlarını kapımıza kadar gelen insanlarıyla duyduğumuz konutları bitirip, bir an evvel teslim etsinler.”

“HER PROJEMİZİ, KENDİ PROJELERİ ÜZERE ANLATABİLİR”

“Bir de buradan duyuruyorum: Benim açıkladığım, söylediğim, geçmişten bugüne yaptığımız, 16 milyon insanımızla birlikte tasarladığımız her projemizi, kendi projeleri üzere anlatabilir. Zati anlatıyor. Ben bundan rahatsızlık duymam. Memnun olurum.

Bizim zira her projemiz; halkçı belediyeciliğin, demokrat belediyeciliğin en hoş örneklerini içerir. Motamot buradaki genç arkadaşlarımızın yurtları üzere. Duyuyorum ve biliyorum ki; bir kısım projelerimizi, geçmişten bugüne yaptığımız ve şu an açıkladığımız projelerimizi ilan ediyorlar çabucak hemen her gün.

Zannediyorlar ben bundan algınlık göstereceğim. Hayır. Tersine memnun oluyorum. Mümkünse, bizim bu projelerimizi de allandıra ballandıra anlatsınlar. Sonuçta 1 Nisan’dan itibaren esasen ne kadar anlatırsa anlatsın, o projeleri biz yapmaya devam edeceğiz. O seyahat, bizim güçlü seyahatimiz olacak.

Milletimizin, 16 milyon insanımızın kazanacağı bir seçim seyahatine gidiyoruz. Temennimiz ve dileğimiz; bu memleketin her bireyinin birbirini sevgiyle, hürmetle karşıladığı bir huzur ortamı. Bu memleketin her beşerinin pahalı olduğunu hissettiği bir ortam.

Siyasi ayrımcılığın olmadığı, etnik kimliğin ayrımcılığa uğramadığı ya da inançların vesaire kim olursa olsun… Bu ülkede, bu kentte yaşayan, 100 kişilik, 500 kişilik, 1000 kişilik bir küme bile olsa, o kümenin bütün hassasiyetleri bizim hassasiyetimizdir.”

“DEVAM ETSİNLER, BİR ŞAHSA HESAP VERMEYE…”

“Yöneticilik bu türlü bir şeydir. Devlet kültürü bu türlü bir şeydir. Binlerce yıllık devlet geleneğimiz, bize bunu öğretmiştir. Hele hele Cumhuriyetle birlikte, bizim devlet geleneğimiz taçlanmıştır. ‘Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir.’ Çok kıymetli bir kelam bu.

O bakımdan kimseyi dışarıda bırakmayan bu sistemin hem yılmaz bekçileri olacağız hem bunu geliştiren, en üstün demokrasiyi kentlerimizden başlayarak ülkemizin her sahtına yayan, en gerçek, en güçlü, en bağımsız, en özgür biçimiyle yetişen gençlerimizin meslekleriyle birlikte bu ülkede bütün özgün fikirleriyle, yaratıcılıklarıyla ülkemizin geleceğine hazırlayan bir süreci daima birlikte yakalamak ve yaşamak istiyoruz.

Bu seyahat, güçlü bir seyahattir. Bahadır bir seyahattir. Bu seyahatte muvaffakiyetin dışında, ruhumuzda hiçbir niyet yoktur. Bu işin ardında biz, 16 milyon insanımızı hissediyoruz.

86 milyon insanımızın ardımızda olduğu, 16 milyon insanımızın ardımızda olduğu bir süreç. Biz bir tek onlara yüzümüzü döneriz, onlardan bilgi alırız, onlarla paylaşırız, onlara hesap veririz. Birileri devam etsinler, bir bireye hesap vermeye; biz 16 milyona, 86 milyona hesap vermeye devam edeceğiz.”

İmamoğlu ve Köseler’in Beykoz tipi, Onçeşme Meydanı alan düzenleme incelemesiyle son buldu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu