Siyaset

İmamoğlu’nun canlı yayında laf attığı Şadi Yazıcı’dan yanıt geldi: İllüzyonlarını bozdum, öfke nöbetine kapıldılar

Paylaş:

Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, geçen ay düzenlenen bir açılış merasiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İBB Başkanlığı devrinde tesisin temelini attığı ve birinci etabının açılışını yaptığı için teşekkür etmiş ve bu konuşması protestolara neden olmuştu. Kendisine yönelik hücumdan son anda kurtulan Yazıcı’ya, salonda bulunan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da sert sözlerle yüklenmişti.

“GÜRÜL GÜRÜL ÇALIŞAN İDARESİ KISKANIYORLAR”

Bu gelişmelerin akabinde İmamoğlu, dün akşam bir canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu. İBB Lideri Yazıcı’yı gaye alarak “Ekrem İmamoğlu’nun 3,5 yılına 25 yılı muadil tutuyorlar. Yapamadıkları, durdukları, 10 metro çizgisinde gürül gürül çalışan idaresi kıskanıyorlar, yetinmiyorlar kendi 25 yılı ile yarıştırıyorlar” sözlerini kullandı.

“SAYIN LİDER GERÇEKLERİN SÖYLENMESİNDEN ÇOK İNCİNMİŞ”

Yazıcı ise İmamoğlu’nun ithamlarına devam etmesinin akabinde programa bağlanarak karşılık hakkını kullanmak istedi. Format nedeniyle programa bağlanamayan Yazıcı, toplumsal medya hesabından ithamlara sert yanıt verdi. Youtube’da yayınlanan açıklamada Lider Yazıcı şunları söyledi: Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçtiğimiz günlerde bir tahammülsüzlüğün, İstanbul’a yakışmayan bir şiddetin ortasında kaldım. 27 Ekim 2022 Çarşamba günü, geçmiş olsun dilekleri ile takviyelerini beyan eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederek hadiseyi kapattım. İBB Lideri Sayın Ekrem İmamoğlu, maalesef mevzuyu kapatmadı. Hadisenin akabinde katıldığı programlarda yaşanan probleme tutarsız atıflar yaptı. Şahsım ve mensup olduğum siyasi görüşe kelamlı taarruzlarda bulundu. Sayın Lider, gerçeklerin söylenmesinden çok incinmiş. Kelamlarıyla, sıkıntıyı kapatmama maalesef müsaade etmedi. Bu açıklamayı bu yüzden yapıyorum. Öncelikle kendisinden sağduyu beklerdim. Bir geçmiş olsun iletisi olsa memnun olurdum. Ben davet edildiğim bir açılışa gittim. 8 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı yapmış, Tuzla Belediye Başkanlığında 3’üncü yılını yapan sorumlu bir siyasetçi olarak, kendisi dahil projede emeği bulunanlara teşekkür ettim.

“BENİ PROVOKASYONLA SUÇLADI”

“HIZINI ALAMAYIP BİZE GÖNDERMELERDE BULUNMUŞ”

Sayın İBB Lideri gerçeklerin söylenmesinden çok incinmiş olmalı ki, Esenyurt’ta katıldığı bir programda yeniden bizi anmış. İstanbul’un en batısından, İstanbul’un en doğusuna nezaket transfer etmiş. Yaşanan hadise nedeniyle bir geçmiş olsun bildirisi olsaydı tahminen nezaketten bahsedebilirdi. Lakin hadiseyi küçük göstermeyi, nezaket öğretmeyi tercih etmiş. Yeniden suratını alamamış olmalı ve daha sonra düzenlenen CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir programda tekrar bize göndermelerde ve suçlamalarda bulunmuş. Eski İBB Lideri Sayın Nurettin Sözen‘in de katıldığı tertipte, Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin yer tahsisinin ve temel atmasının Nurettin Sözen periyodunda yapıldığını söz etmiş. Bu konuşmasında hakkı kerhen de olsa teslim etmiş. Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkürü esirgememiş. Sayın Lidere hatırlatılmalı, Nurettin Sözen devrinde Tuzla arıtmanın hali, o devir İSKİ’nin hali neyse odur. İlgililer kayıtlardan bakabilirler. Tesis Dünya Bankası kredisiyle 1990 yılında ihale edilmiş. 4 yılda yalnızca temel hafriyatları başlamış. O periyotla kontağı bu kadar. Tesisin temeli Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı periyodunda 28 Kasım 1994’te atılabilmiş. Birinci etap 31 Ekim 1998 tarihinde tamamlanarak Cumhuriyetin 75’inci yılına armağan edilmiş. Arıtma Tesisi alanının devir fotoğraflarında kimin ne seviyede iş yaptığı ortadadır. İSKİ faaliyet raporlarından da hadise takip edilebilir.

“BÖYLE GİDERSE İSTANBUL, SÖZEN PERİYODUNU MUMLA ARAYACAK”

Boğaziçi Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Sınırı açılış merasiminde Ekrem İmamoğlu’nun Nurettin Sözen’e atıfta bulunmasını kıymetlendirerek,” İBB Lideri’nin bahsi geçen son toplantıda Sayın Nurettin Sözen’e atıf yapması siyaseten çok dramatik. Evvel şunun altını tekrar çizeyim. Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi, fikir ve proje açısından 1990 öncesine, merhum Turgut Özal’a, Sayın Dalan periyoduna kadar uzanan bir proje. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilen bir hayal. Nurettin Sözen periyodunda neler yapıldığını biliyoruz. Lakin tahsisin o devirde mi daha evvel mi yapıldığını bilmiyoruz. Bu bilgi hali hazır İBB Lideri’nin aktardığı, teyide muhtaç bir bilgi. Bunu bilseydim, kendisinin ismini anmayı tekrar de tercih etmezdim. Kitle, Nurettin Sözen devrinden bahsedilmesini tahrik olarak kabul edebilirdi. Bu sahiden bir tahrik olurdu. Zira o periyot İstanbul’un felaket devridir. CHP’lilerin bile hatırlamak istemeyeceği bir karanlıktır. O devir, susuzluk, yolsuzluk ve çaresizliktir. Bir İSKİ yatırımının bahis konusu olduğu tartışmada Nurettin Sözen ve Ergün Göknel periyodunun referans olarak gösterilmesi mevcut idarenin Nurettin Sözen ve Ergün Göknel periyodunun bir devamı olduğunun da ilanıdır. O periyodun nasıl bir periyot olduğunu gençler bilmeyebilir. Fakat internetten araştırarak öğrenebilirler. Bilen hiç kimse, o devri hatırlamak, hatırlatmak istemez. Bu hatırlatmayla Sayın İBB Lideri, isteyerek ya da istemeyerek kendi periyodu için bir kıyas oluşturmuş oldu. Artık İBB’nin bu periyodunu Nurettin Sözen devri ile kıyaslayabiliriz. Bu türlü giderse periyodun sonunda İstanbul, Nurettin Sözen periyodunu dahi mumla arayacak hale gelebilir.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu