AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

IMF, ABD ekonomisinin büyüme tahminlerini düşürmeye devam ediyor

Paylaş:

IMF, ABD ekonomisinin büyüme tahminlerini düşürmeye devam ediyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), dün yaptığı açıklamada ABD’de resesyondan kaçınmanın “giderek daha zorlu” olacağı konusunda uyardı.

Kurum son verilerin tüketici harcamalarının zayıflığına işaret ettiğini belirterek 2022 ABD büyüme tahminini yüzde 2,9’dan 2,3’e düşürdü.  IMF ayrıca 2023 reel GSYİH büyüme tahminini yüzde 1,7’den yüzde 1’e indirdi.

Yapılan açıklamada yüksek enflasyonun zorluklarına ve fiyatları kontrol altına almak için ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gerçekleştirdiği faiz artışlarına vurgu yapıldı. Açıklamada, geniş tabanlı bir enflasyon artışının “hem ABD hem de küresel ekonomi için sistematik riskler oluşturduğu” belirtildi.

IMF TAHMİNLERİ DÜŞÜYOR

IMF, nisanda yayımladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda, ABD ekonomisinin 2022’de yüzde 3,7 ve 2023’te yüzde 2,3 büyüyeceği tahmininde bulunmuştu.

Sonrasında ise IMF, ABD ekonomisinin bu yılla ilgili büyüme beklentisini yüzde 3,7’den yüzde 2,9’a ve 2023 için tahminini yüzde 2,3’ten yüzde 1,7’ye indirmişti. Son tahminlerin 2,3 olarak güncellenmesi piyasadaki ekonomik durgunluk korkularının haklı olduğuna dönük endişeleri artırıyor.

Son açıklamada, ABD ekonomisinin 2024 yılı büyüme beklentisinin ise yüzde 0,8’den yüzde 1,2’ye ve 2025 yılı tahmininin yüzde 1,7’den yüzde 1,8’e çıkarıldığı ve 2026 ve 2027 yıllarında da ülke ekonomisinin sırasıyla yüzde 2,1 ve yüzde 1,9 büyümesinin beklendiği kaydedildi.

ENFLASYONLA MÜCADELE VURGUSU

Öte yandan IMF Batı Yarımküre Departmanı ekonomisti Andrew Hodge geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı bir blog yazısında, Fed’in faiz artırımlarının tüketici harcamalarını yavaşlatacağını ve arz sıkıntılarını hafifleteceğini söyledi.

Hodge, “Yavaşlayan talep, 2023’ün sonlarında işsizliği yüzde 5’e çıkaracak. Bu da ücretleri baskılayabilir” dedi.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu