İnce NTV canlı yayınında..”FETÖ’yü temizlersen AKP’nin yarısı gider ”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, NTV kanalındaki Seçime Doğru programına konuk oldu.

Muharrem İnce’nin konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

Yarın İstanbul’dayım. Sonra Diyarbakır’a gideceğiz. Bir aksilik olmazsa 106 miting yapacağız.

(Önceden hazırlıklı mıydı) CHP Genel Başkanlığı’na aday olmuş bir insan olarak, 16 yıllık milletvekilliği tecrübesiyle kadro kurmak 36 günün işi değil elbette.

Mizah siyasetin vazgeçilmezidir. Mizah olmazsa hoyrat olursunuz. Mizah olmazsa meydanlarda çöp dersiniz, tezek dersiniz…

Ben öyle prompter falan kullanmıyorum. Küçük notlar alıyorum. Zaten o bilgiler hafızamızda var. Arkada müthiş bir kadro var. Önde yorulmamış bir kişi var ama arkada müthiş bir kadro var.

(Kandil’e operasyon) Çok üzülüyorum, Davul zurnayla operasyon olur mu? Bu ne demektir. Ben geleceğim kaç demektir. Erdoğan’ın derdi Kandil falan değil. Derdi seçim.

Kandil sınırımıza 110 kilometre mesafede. Sizin İran ile anlaşma yapmadan, ABD ile anlaşma yapmadan operasyon yapamayacağınızı ben biliyorum. Erdoğan’ı ciddiyeti davet ediyorum. Sen seçimde 2 tane oy fazla alacaksın diye, orduyu yıpratma. Derdin ne senin, operasyon yapmak mı, oy almak mı?

Ben Fethullah Gülen’i usulüne uygun istemedi dedim. İstedik dediler. Muharrem İnce gelsin dosyaları ona açalım dediler. Arkadaşlarım gitti, rapor hazırladılar.

Buna göre, 120-125 klasör 85 klasör gibi laflar ettiler. Arkadaşlarım dediler ki 27 klasör. Üç kopya şeklinde hazırlanmış ama belgeler 27 klasör.

İkincisi 7 dosya var. Bunların dördü 15 Temmuz öncesindeki olaylarla ilgili. Mesela birisi Selam-ı Tevhid davası. Dosyasının Adalet Bakanlığı’na gelişi 28 Ocak 2016. Henüz 15 Temmuz olmamış. Altı 6 bu dosya beklemiş. ABD’ye gönderilmemiş. Ne zaman gönderilmiş 15 Temmuz olmuş, 4 gün sonra gönderilmiş. Dosya gelmiş. 6 ay neden bekletilmiş. Göndermeme emrini Recep Erdoğan mı vermiş.

Polis meslek yüksek okullarının çalınma 8 Haziran 2015’te hazırlanmış gelmiş bakanlığa 19 Temmuz’da gönderilmiş ABD’ye. 7 ay sonra verilmiş, neden? Elden belge verdik diyorlar Bunları sordu arkadaşlarımız onları göstermiyorlar.

Jurnalci.com