GüncelGündem

İngiltere’de genel seçimin sonucunu Gazze, hayat pahalılığı ve ekonomi belirleyecek

Paylaş:

LONDRA (AA) – İngiltere’de yaklaşan genel seçimler öncesi vatandaşlar, yeni dönemden beklentilerini ve oy verirken göz önünde bulunduracakları konuları AA muhabirine değerlendirdi.

Seçmen olarak tercihini belirleyen ana unsurun “doğruluk” olduğunu söyleyen 72 yaşındaki William isimli vatandaş, “Çok sürpriz sonuçların ortaya çıkacağını hissediyorum. İnsanlar büyük oranda Yeşiller Partisine ya da diğer alternatif partilere oy verebilir.” diye konuştu.

Halkın alternatiflere yönelmesinde etkisi olan konulara değinen William, “Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) önemli ölçüde göz önünde bulundurulacaktır. Her zaman bir problemdi. Başka problemler de var. (İsrail’i) Silahlandırma ve Filistin şu an çok büyük bir problem. Birçok insan bunu göz önünde bulunduruyor. En büyük sorun ise doğruya yönelik yaklaşım ve inanç. Doğru nedir? İnsanlar doğru anlayışını yitirdi.” dedi.

Filistin ve dünyada artan adaletsizlik konusunda çalışmalar yapan aktivist William, gençliğin parti politikalarından ziyade değerlerin peşinde olduğuna işaret ederek, “Gazze çok büyük bir sorun. Birçok insan Gazze’de yaşananları, emperyalist değerler, savaş ve güç gibi daha geniş bir soru olarak değerlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Bir aktivist olarak her gün Filistin konusunun yanı sıra tüm dünya ve Filistin’de yükseldiği düşünülen adaletsizlik konularında farkındalık oluşturmak için çalıştığını söyleyen William, “En büyük sorun, doğruluk tohumunu komplo teorileri arasında nasıl bulacağımız konusudur. Herkes değişim istiyor ama nasıl olacağını kimse bilmiyor çünkü doğruluk kayboldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Kısır siyasi tartışmalardan ve Lordlar Kamarası’ndan kurtulmak gerektiğini belirten William, özellikle genç neslin seçimle ilgili radikal kararlar verebileceğini söyledi.

William, “Keskin bir değişim bekliyorum. Olacak şeyler yıkıcı olabilir ancak hiçbir şey Filistin ve İsrail’de yaşananlardan daha yıkıcı değildir. Her zamankinden daha fazla insan Filistin’i destekliyor, emperyalizm, siyonizm ve tekel karşıtı. Bunun küresel bir durum haline geldiğini hissediyorum ve bir değişim anlamına geldiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

“Kaç yıldır AB’nin dışındayız ve hiçbir faydasını görmedik”

Hussain isimli 30 yaşındaki seçmen ise oy tercihini en çok etkileyen konunun Gazze olduğunu söyledi.

Ülkedeki siyasetçilerin Gazze-Ukrayna kıyaslamasını yanlış yaptığına inandığını söyleyen Hussain, ülkedeki hayat pahalılığının da önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Hussain, “(Siyasetçiler) İnsanların yaşamlarını önemsediklerini göstermeli. İnsanlar bu ülkede çok fazla zorluk yaşıyor. Böyle olmaması için kaynaklar varken şirketler özellikle son 24 ayda çok büyük karlar elde ediyor.” dedi.

AB’ye tekrar katılmanın da halkın yararına olacağını kaydeden Hussain, “Kaç yıldır AB’nin dışındayız ve hiçbir faydasını görmedik.” değerlendirmesini yaptı.

Hussain, İşçi Partisinin seçimi kazanacağı yönündeki anketleri değerlendirerek, “Muhafazakar Partinin ülkeyi yönetmediğini görmek iyi olur.” ifadesini kullandı.

“Brexit’i duymak, insanların heyecanını yitirmesine neden oldu”

Adam Doubs (26), son yıllarda siyasette yaşanan pek çok olayın oy tercihini şekillendirdiğini belirtti. Göç ve ekonominin seçimin sonucuna etki edeceğini savunan Doubs, “Benim için en önemli konular ekonomi ve çevre konuları. Gazze konusu ise genç seçmenler için önemli bir sorun.” dedi.

Doubs da AB’ye yeniden katılmanın önemini vurgulayarak bu konunun hiçbir seçim tartışmasında gündeme gelmediğine dikkati çekti.

AB’den ayrılmanın ülkenin bugünkü durumunu önemli ölçüde etkilediğini kaydeden Doubs, “Ben AB’ye katılma veya en azından Gümrük Birliği’ne katılma taraftarıyım. Herkes bunu konuşmaktan çekiniyor, çünkü yıllardır Brexit’i duymak, insanların heyecanını yitirmesine neden oldu.” diye konuştu.

Doubs, seçimden sonra AB’ye girmenin gündeme gelmeyeceğini ancak diğer yıllarda tartışılacağını belirtirken, İşçi Partisinin iktidara gelmek için vaatlerinde temkinli davrandığını söyledi.

“Gazze’de soykırımın devamından memnun olan bir partiyi destekleyemem”

Muhammad isimli 25 yaşındaki seçmen de Gazze konusunun oyunun rengini belirlemekte önemli olduğunu belirterek, “Şahsen Gazze’de soykırımın devamından memnun olan bir partiyi destekleyemem. Herkes için konuşamam ama çoğu arkadaşım için de Gazze önemli bir konu.” dedi.

Hayat pahalılığı, yüksek kiralar, artan market fiyatları ve yüksek ulaşım ücretlerinden söz eden Muhammad, “Bu ülkede hayat pahalılığı çevresinde yaşanan birçok sorun var. Geçmişte yoksulluk sınırında yaşayan birçok insana yardım etmek için çalıştım ve işsiz ya da zorluklar yaşayan insanlar adına konuşacak kadar tecrübe sahibiyim.” diye konuştu.

AB’ye yeniden katılmayı savunan Muhammad, Brexit’in İngiltere’ye ekonomik olarak faydası olmadığını, tekrar katılmanın gençliğin faydasına olacağını söyledi.

İngiltere’de gençlerin büyük değişiklikler istediğine işaret eden Muhammad, “Gelecek konusunda nötrüm. Ama ülke için en iyisi Muhafazakar Partinin gitmesi.” dedi.

Muhabir: Behlül Çetinkaya

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu