Bilim - Teknoloji

iOS 16 ile gelen popüler özelliğin sınırı olduğu ortaya çıktı!

Paylaş:

Apple’ın kilit ekranı özelliğini sunması iOS 16’nın yeniliklerin biriydi. Yakın zaman önce de Google uygulamalarının bu ekrana uyarlanması için çalışmaların başladığını duyurmuştuk. Şimdi ise yeni ortaya çıktığı kadarıyla kilit ekranının bir sınırı var. 

SEVİLEN ÖZELLİĞİN BİR SINIRI VAR

iOS 16 ile gelen ‘kilit ekranı’ özelliği özelleştirilebilir bir kullanım sunuyordu. Bu sebeple iPhone kullanıcıları tarafından oldukça sevilen yenilik bir Reddit kullanıcısının sınırlarını keşfetmesiyle tekrar gündeme geldi. 

Özelleştirilmiş kilit ekranları ayarlamayı sağlayan bu özelliğin sınırının 200 özel kilit ekranı ile sınırlı olduğu fark edildi. Eğer bu sınıra gelirseniz bazı kilit ekranlarını kaldırmanız gerekebilir. Öte yandan bu kadar fazla kilit ekranı oluşturursanız ilki ile sonu arasındaki bütün sayfaları el ile geçmeniz gerekiyor çünkü ilk sayfa ile son sayfa arasında bir atlama yapma söz konusu değil. 

Özellik kullanıcılara başka kısıtlamalar da getiriyor. Saat ve widget’leri ekranda istediğiniz gibi hareket ettiremiyorsunuz. Bir diğer şey ise el feneri ve kamera kısayollarını başka bir araç ile değiştiremiyorsunuz. Yani onlar da sabit kalıyor. 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu