Bilim - Teknoloji

iOS 17 bugün yayınlanacak: İşte 10 yeni özellik!

Paylaş:

Apple, iPhone kullanıcıları için merakla beklenen iOS 17 güncellemesini tanıttı. İşte bu güncelleme ile gelen 10 temel özellik ve detayları:

StandBy

StandBy, iPhone’unuzu yan yatırarak şarjdayken kullanabileceğiniz yeni bir tam ekran görünümü sunuyor. Özelleştirilebilir bir arayüz ile saat, takvim, favori fotoğraflar, hava durumu, müzik çalma denetimleri, widget’lar gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, Canlı Etkinlikler, Siri ve gelen aramalar gibi bildirimleri destekliyor.

İletişim Posterleri

iOS 17, bir kişi iPhone’da telefon görüşmesi sırasında görünen kişiselleştirilmiş bir Kişi Posteri oluşturmanıza olanak tanır. Bu posterler fotoğraf veya Memoji içerebilir ve yazı tipi ile arka plan rengi de özelleştirilebilir.

NameDrop

Kullanıcılar artık iPhone’larını birbirine yaklaştırarak iletişim bilgilerini kolayca paylaşabilirler. Her iki kişi de paylaşmak istedikleri telefon numaralarını veya e-posta adreslerini seçebilir ve ayrıca Kişi Posterlerini paylaşabilirler.

Canlı Sesli Mesaj

Bu özellik, bir kişi sesli mesaj bıraktığında ekranda gerçek zamanlı deşifre sağlar. Kullanıcılar, sesli mesajın önemli olduğunu düşünüyorsa, arayan kişi mesajı bırakırken aramayı açabilir.

iMessage’da Yanıtlamak için Kaydırma

Mesajlar uygulamasında, kullanıcılar artık herhangi bir mesajı sağa kaydırarak satır içi yanıt gönderebilirler.

Etkileşimli Widget’lar

Etkileşimli widget’lar artık iPhone’un Ana Ekran, Kilit Ekranı ve StandBy görünümünde kullanılabiliyor. Bu widget’lar, hatırlatıcıları işaretlemek, müzik veya podcast çalmak gibi işlevleri gerçekleştirmenizi sağlar.

Geliştirilmiş Otomatik Düzeltme

iOS 17, kelime tahminini geliştirmek için son teknoloji bir dil modeli içerir. Otomatik düzeltme, hataları daha yüksek doğrulukla düzeltebilir, satır içi tahmini metin önerileri sunabilir ve kullanıcıların yazma alışkanlıklarını öğrenebilir.

Apple Haritalar Çevrimdışı

Apple Haritalar artık çevrimdışı kullanım için harita indirme özelliğine sahiptir. Bu, çevrimdışı adım adım navigasyonu, tahmini varış sürelerini ve daha fazlasını mümkün kılar.

Çıkartma Çekmecesi

iOS 17’deki yeni çıkartma çekmecesi, Canlı Çıkartmalar, emoji, Memoji ve iMessage çıkartmalarını tek bir yerden erişilebilir kılar.

“Hey Siri” Basitleştirildi

Siri’yi çağırmak için “Hey Siri” yerine sadece “Siri” demeniz yeterlidir. Artık art arda birden fazla komut verebilirsiniz.

iOS 17 GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR?

Bugün yayınlanacak olan iOS 17 güncellemesi, iPhone XS ve daha yeni modeller için ücretsiz olarak sunulacak. Güncellemeyi Ayarlar uygulamasından Genel › Yazılım Güncelleme bölümünden indirebilirsiniz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu