AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

İspanyol Basınında Uyuşturucu Ticaretiyle Anıldık!

Paylaş:

İspanyol gazetesi El Pais’in haberinde, Latin Amerika’daki uyuşturucu kartellerinin Türkiye’deki mafya ile ilişkilerinin yazıldı.

El Pais, “Yeni kokain rotası Türkiye üzerinden geçiyor” başlığı ile iddiaları içeren bir haber yayınmladı. Haberde Latin Amerika ile Avrupa ve Ortadoğu arasındaki ‘yeni kokain rotasının’ Türkiye’den geçtiğine dikkat çekildi. “Türk mafyaları, Galiçya’da Sito Miñanco ya da Meksika karteli Sinaloa ile ittifaklar kurarak, bu uyuşturucunun Avrupa ve Ortadoğu’da dağıtımında ağırlık kazandığı” yazıldı.

İşte O Haberin Linki:

https://elpais.com/internacional/2021-06-28/la-nueva-ruta-de-la-cocaina-pasa-por-turquia.html

New York’taki Columbia Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan ve organize suçlar ile mücadelede kurumlarla hükümetlere danışmanlık veren Edgardo Buscaglia gazeteye röportaj verdi.

Buscaglia, “Sinaloa, işlerini her suç türünde çeşitlendiren bir çok uluslu şirket haline gelmiş durumda. Türkiye onlar için düşük maliyetli bir ülkeyi temsil ediyor çünkü önemli bir bölgesel ekonomi, Avrupa ile yakından bağlantılı, aynı zamanda sermayeye aç ve kara para kontrolleri zayıf…” dedi.

El Pais gazetesi haberde, 16 Haziran günü Mersin limanında Ekvador’dan gelen muz konteynerlerinde 1300 kg kokain bulunduğunun hatırlatması da yer aldı. Haberde yedi gün sonra aynı limanda aynı yöntem ile gönderilmiş 463 kg kokain bulunduğununun da altı çizildi.

“TÜRKİYE’NİN ADI KOKAİN TİCARETİNDE GÜÇLÜ ŞEKİLDE DUYULMAYA BAŞLANDI”

“Geleneksel olarak bu uyuşturucuyla bağlantılı olmayan bir ülke için afallatıcı görünebilir. Türkiye’nin adı, kokain ticareti rotalarında son dönemde güçlü bir şekilde duyulmaya başlandı” şeklinde yazıldı.
Geçtiğimiz yıl Kolombiya’daki Buenaventura limanında ele geçirilen 4.9 ton kokainin, bir önceki yıl Panama’nın Cristóbal limanında el konan bin kilogramdan fazla kokainin ve Panama kanalına girerken aranan bir gemide bulunan 500 kilogram kokainin hepsinin Türkiye’ye gelmekte olduğu öne sürüldü.
Söz konusu rota, harita üzerinde gösterilirken, gemilerin Afrika kıtasının güneyinden dolaşarak Akdeniz’e Süveyş Kanalı’ndan girdiği, oradan da Türkiye’ye geldiği iddia edildi.

“10 YIL ÖNCESİ BÖYLE BİR ŞEY YOKTU”

Türkiye’de kokainin yüklü miktarlarda bulunmasıyla birlikte son yıllarda daha düşük miktarlarda 3 bin el koyma operasyonu yapıldığı vurgulandı. “Bu durum, Türkiye’nin bu maddenin tüketildiği bir ülke haline geldiğini gösteriyor. 10 yıl öncesi bir şey yoktu” yorumu yapıldı. Öte yandan, gazete haberin bu noktasında, lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleriyle gündem olan Kürşat Ayvatoğlu’nu hatırlattı.

Ayvatoğlu, yaşanan bu olayların ardından İnstagram hesabını kapatmıştı. Şimdilerde Ayvatoğlu’nun hesabı, uyarı veriyor.

https://www.instagram.com/kursatayvatoglu/

Jurnalci.com

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu