GüncelGündem

İsrail medyası: Gazze’nin kuzeyine dönüş, ateşkes müzakerelerinin önünde hala engel

Paylaş:

KUDÜS (AA) – İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberinde, Filistinlilerin Gazze Şeridi’nin kuzeyine dönüşünün “hala çözülmemiş meselelerden biri olduğu” ifade edildi.

İsrail müzakere heyetinin bugün Katar’ın başkenti Doha’dan dönmesinin planlandığı bilgisi yer aldı.

KAN’ın haberinde, son günlerde arabulucu ülkelerin, İsrail’e “cesaret verici mesajlar” ilettiği ve ramazan ayından önce anlaşmanın sağlanacağını tahmin ettiği belirtildi.

Haberde, müzakerelerin önündeki engellerden birinin de Filistinlilerin Gazze Şeridi’nin kuzeyine dönüşü meselesi olduğuna dikkat çekilerek, “şu ana kadar müzakerelerdeki en önemli meseleye çözüm bulunamadığı” kaydedildi.

KAN, adı açıklanmayan İsrailli siyasi yetkilinin, Tel Aviv delegasyonunun hala Hamas’ın yanıtını beklediğini ve karara varılabilmesi için daha fazla ayrıntıyla bugün İsrail’e döneceğini söylediğini aktardı.

İsrailli gazete Yediot Ahronot ise İsrail’in geçen hafta Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan müzakereler sırasında, askerlik çağında olmayan Gazzeli kadın ve erkeklerin kademeli olarak Gazze’nin kuzeyine dönmesine izin verilmesini kabul ettiğini ancak Hamas’ın ayrım yapılmaksızın tüm Filistinlilerin dönmesini şart koştuğunu ifade etti.

Gazetenin İsrailli kaynaklara dayandırdığı haberinde, “Eninde sonunda anlaşma olacak ama hala doldurulması gereken boşluklar var.” değerlendirmesine yer verildi.

Adı açıklanmayan İsrailli kaynaklar gazeteye yaptıkları açıklamada, “Şu anda rakamlar (Gazze’deki İsrailli esirler ve serbest bırakılması beklenen Filistinli esirler), İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne konuşlandırılması ve ateşkes üzerinde çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Sonuca bağlanması gereken pek çok konunun varlığına” dikkat çekilen haberde, henüz Hamas tarafından yanıtlanmamış temel konular olduğu” aktarıldı.

İsrailli Kanal 13 ise İsrail ile Hamas arasındaki esir değişimi anlaşmasına ilişkin “Paris Belgesi”nin içeriğine ilişkin bilgiler yayımladı.

İsrail’in onayını aldığı iddia edilen Paris Belgesi’ne göre, anlaşmanın ilk aşamasının 40 gün süreceği ve bu süre zarfında Gazze Şeridi’nde ateşkes olacağı kaydedildi.

Belgeye göre, ilk aşamada 15’i 50 yaş üstü, 13’ü hasta, 7’si kadın ve 5’i kadın asker olmak üzere 40 İsrailli esir serbest bırakılacak.

Öte yandan belgeye göre, 15’i uzun hapis cezasına çarptırılan 404 Filistinli esirin serbest bırakılması öngörülüyor.

Anlaşma kapsamında ilk etapta Gazze’ye 500 yardım tırının girmesi bekleniyor.

İsrail savaş kabinesi, müzakerelere devam edilmesi için Katar’ın başkenti Doha’ya “düşük seviyeli heyet gönderilmesini” kararlaştırmıştı.

Buna karşın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki saldırılardan kaçan yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı güneydeki Refah kentine saldırı ve buradaki sivillerin tahliye planlarını onaylamak için hafta başı kabineyi toplayacağını belirtmişti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bin 660’ı çocuk, 8 bin 570’i kadın olmak üzere 29 bin 954 Filistinli öldürüldü, 70 bin 325 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Çatışmalara 24 Kasım 2023’te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan “insani ara”da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeyi sürdürdü.

Muhabir: Zein Khalil,Ekrem Biçeroğlu

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu