Dünya

İsrail tanklarının kuşattığı hastanede onlarca insan öldü

Paylaş:

Gazze’deki sıhhat yetkilileri, İsrail tanklarının Gazze’nin kuzeyindeki bir hastaneyi kuşattığını ve tesisin içine açılan ateş sonucu en az 12 Filistinlinin öldüğünü, onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı.

Endonezya Hastanesi’ne ait haberler hakkında İsrail ordusu tarafından bir teyit yapılmazken, Gazze sıhhat bakanlığı sözcüsü Eşref Kidra, hastanede sıhhat takımları ve yaralılar da dahil olmak üzere yaklaşık 700 kişinin bulunduğunu söyledi.

Filistin haber ajansı WAFA’da yer alan habere nazaran tesis topçu ateşiyle vuruldu. Filistinli yetkililer sivilleri tahliye etmek için ağır efor gösterdiklerini belirttiler.

Hastane işçisi, binada silahlı militan olduğunu reddetti. İsrail, Gazze’deki kuvvetlerinin “terör altyapısını” amaç aldığını söylüyor ve Hamas’ı insanları “canlı kalkan” olarak kullanmakla suçluyor. Hamas ise suçlamaları reddediyor.

SİVİLLER HASTANELERE SIĞINDI

İsrail, Gazze’nin kuzeyinin boşaltılması talimatını vermişti fakat hâlâ bölgede olan binlerce sivil hastanelere sığınmış durumda. İsrail’in altı haftadır süren işgalinde tüm bölgede yakıt ve elektrik tükenmeye başladı.

2016 yılında Endonezyalı kuruluşların sağladığı finansman ile kurulan Endonezya Hastanesi de Gazze’de bulunan başka birçok sıhhat tesisi üzere faaliyetlerini durdurdu lakin hastalar, sıhhat çalışanı ve yerinden edilen siviller hastaneye sığınmış durumdalar.

Sağlık yetkilileri, İsrail’in Mısır hududuna yakın Refah kentinde meskenlere düzenlediği iki hava taarruzunda en az 14 Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı.

İsrail’in şiddetinden en çok çocuklar etkilenmeye devam ediyor.

Hamas militanları ile İsrail ortasındaki çatışmaların devam etmesine karşın ABD’li ve İsrailli yetkililer Gazze’de tutulan rehinelerin kimilerinin hür bırakılması ve sivillere yönelik yardımların geçiş yapabilmesi için çatışmalara orta verilmesi konusunda Katar arabuluculuğunda bir mutabakat varılmaya yaklaşıldığını söylediler.

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’de düzenlediği eş vakitli taarruzlarda 240 kişi rehin alınmış, bu da İsrail’in Hamas’ı yok etmek üzere Gazze’yi işgal etmesine neden yol açmıştı.

İsrail’e nazaran 7 Ekim’deki ataklarda yaklaşık 1,200 kişi öldürüldü ve ülkenin 75 yıllık tarihindeki en ölümcül gün yaşandı.

Gazze’nin Hamas denetimindeki idaresi ise İsrail’in o vakitten bu yana düzenlediği hava hücumları ve bombardımanda en az 5,500’ü çocuk olmak üzere en az 13,000 Filistinlinin öldürüldüğünü söylüyor.

Gazze’nin sonlar ve hudut kapılarından sorumlu kurumu tarafından yapılan açıklamada Refah hudut kapısından bir kısım yardımın geçtiği ve Birleşik Arap Emirliği’ne (BAE) ilişkin hastane için ekipman taşıyan 40 kamyonun beklendiği belirtildi.

İSRAİL REHİNELERE AİT MUTABAKAT İÇİN UMUTLU

Gazze’de çatışmalar devam etse de İsrail’in ABD Büyükelçisi Michael Herzog ABC kanalına verdiği bir söyleşide İsrail’in “önümüzdeki günlerde” Hamas tarafından birtakım rehinelerin özgür bırakılacağı konusunda umutlu olduğunu söyledi.

Katar Başbakanı Pir Muhammed Bin Abdülrahman Es-Sani dün Doha’da düzenlenen basın toplantısında mutabakatın önündeki ana mahzurların artık “oldukça küçük” olduğunu, “uygulanabilir ve lojistik” meselelerin devam ettiğini söyledi.

Beyaz Saray’dan bir yetkili de “oldukça karmaşık ve hassas” müzakerelerde ilerleme sağlandığını söyledi.

İsrail’in silahlı militanların sığınakları olarak nitelediği maksatlarına yönelik hava ataklarını artırması ise Hamas’a yönelik saldırısının kapsamını genişleterek Gazze’nin güneyine yöneltmeye hazırlandığı halinde bedellendiriliyor.

Öte yandan, İsrail’in ana müttefiki pozisyonunda olan ABD dün askeri planlayıcıların Filistinli sivillerin güvenliğini hesaba katmadan güneyde savaş operasyonuna başlanmaması istikametinde ihtarda bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu