Dünya

İsrail’in Refah’a taarruz planıyla riske attığı mutabakat: Camp David

Paylaş:

İsrail’in, 129 gündür ağır hava akınlarının yanı sıra kuzey ve orta bölgelerinde karadan işgal operasyonları yürüttüğü Gazze’de, Filistinli nüfusun büyük bir kısmının sığındığı güneydeki Refah bölgesine de karadan operasyon yapacağını açıklaması Mısır’ın yansısını çekti.

Gazze’nin güneyinde Mısır hududunda bulunan Refah kentine yönelik işgal planının icra edilmesi durumunda, yerinden edilerek Refah’a sığınan 1 milyon 400 bin Filistinlinin Mısır hududuna akın etme ihtimali kelam konusu.

Camp David Mutabakatı kapsamında, Mısır, Sina Yarımadası’nda tekrar denetimi sağlarken “Batı Şeria ve Gazze’deki Filistinlilere yasal haklar tanınması” da mutabakatın temelleri ortasında yer alıyor.

Kahire idaresi, Refah’a yönelik İsrail operasyonunun Mısır’a ve Gazze Şeridi’ne mümkün tesiri hasebiyle Tel Aviv’e reaksiyon gösterdi. İsrail devlet televizyonunun haberine nazaran Mısır, Refah’ın karadan işgal edilmesi durumunda barış mutabakatını askıya alacağını İsrail’e bildirdi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, dün yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Refah kentine yönelik kara saldırısının “vahim sonuçları olacağı” ihtarında bulunarak, “Gazze’deki son inançlı bölge olması hasebiyle 1,4 milyondan fazla kişinin sığındığı kentin gaye alınmasının engellenmesi için tüm bölgesel ve milletlerarası gayretlerin birleştirilmesi gerektiğini” vurguladı.

İsrail’in Refah kentine karadan taarruz düzenlemesi durumunda, bölgeye yığılmış 1,4 milyon Filistinlinin atakların gayesi olmasından ve bölgeye insani yardım girişinin büsbütün durmasından tasa ediliyor.

ORTA DOĞU BARIŞINDA KRİTİK ADIM

Kahire ve Şam idarelerinin İsrail’in 1967’de işgal ettiği Golan Dorukları (Suriye) ile Sina Yarımadası’nı (Mısır) geri almak gayesiyle İsrail’e karşı başlattığı 1973’teki Yom Kippur Savaşı, Arap ülkeleri ve İsrail’in cephede çarpıştığı son savaş oldu.

Bu savaş sonrasında, periyodun Mısır Cumhurbaşkanı Enver Sedat ile İsrail Başbakanı Menahem Begin ortasında 1979 yılında ABD’de imzalanan Camp David Mutabakatı da Arap ülkeleri ve İsrail ortasındaki “ilk olağanlaşma anlaşması” oldu. Muahede ülkede yansılara neden olurken, Sedat 1981 yılında, bir merasim sırasında Mısır ordusunda vazifeli Halid el-İslambuli ve arkadaşları tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Anlaşmayla birlikte Sina Yarımadası Mısır’ın egemenliğine geçerken, İsrail, Batı Şeria ve Gazze’deki Filistinlilere “meşru haklar sağlanmasını” kabul etti.

İsrail’in Gazze’nin Refah bölgesine yığılan Filistinlilere yönelik kara operasyonu yapması durumunda, Mısır’ın Sina Yarımadası’nda güvenliğin tehlikeye girebileceği ve Gazze’deki Filistinlilere hayat hakkı tanınmayacağı tasası Camp David Muahedesi’nin temellerini sarsıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu