Dünya

İsrailliler, Gazze’ye gönderilen yardımları engelliyor

Paylaş:

Usdud (Aşdod) Limanı’ndaki kapılardan birinde toplanan yaklaşık 10 kişilik İsrailli küme, burada kamp kurarak Gazze’ye gönderilen yardımların çıkışını engellemeye çalıştı.

İsrail polisinin, limanın kapılarından birinde kamp kuran kümeye müdahale etmemesi dikkati çekti.

Yardımları engelleme teşebbüsüne katılan İsrailli Elroi Sofer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 haftadır Gazze’ye gönderilen yardımların “Hamas’a gittiği” gerekçesiyle bunları engellemeye çalıştıklarını belirtti.

ABD’nin İsrail’e Gazze’ye insani yardım göndermesi için ağır baskı kurduğunu buna karşı yardımların “Hamas’a” gitmesini önlemek için bu hareketi gerçekleştirdiklerini lisana getiren Sofer, “Bu yardım şayet ki Gazze halkına gitseydi bu yardımları engelleyen kümeler farklı karar alırdı.” kelamlarını sarf etti.

Sofer, Gazze’ye giden yardımların Hamas’ın eline geçtiğini ve İsrail askerlerinin “Gazze halkını kurtarmasını zorlaştırdığını” savundu.

“İSRAİL’İN YAPACAK BİR ŞEYİ YOK”

Hamas teslim olduğu vakit İsrail’in buradaki halka yardım göndereceğini Sofer, limandan bilgi alarak hareket yapacakları noktayı bu türlü seçtiklerini anlattı.

Sofer, Nitzana Hudut Kapısı’nda yardımları engellemek için toplananları kolluk kuvvetlerinin dağıtmasına değinerek İsrail polisi ve askerlerinin de kendileri üzere düşündüğünü ve güvenlik güçlerinin müdahalesinde “herhangi bir fizikî temas, şiddet, karışıklık yahut berbat davranış olmaksızın karşılıklı anlayışın sergilendiğini” söyledi.

Gazze’deki insani durumla ilgili İsrail’e yönelik tenkitleri kıymetlendiren Sofer, “İnsanlar, fotoğraflara, görüntülere ve bu hayal eserlerine prestij etmemeli. Beyinleriyle bunun taktiksel olarak Gazze’de Hamas’a yardım ettiğini görmeli. Hamas açıkçası bir terör örgütü.” diye konuştu.

Sofer, “İnsani yardım Hamas’ın eline gidiyor. Bu durumda, İsrail’in burada yapacak bir şeyi yok.” sözünü kullandı.

İsrail’deki çok sağcı kümeler, zarurî açlığa maruz bırakılan, pak suya ulaşamayan ve barınma krizi yaşayan Filistinliler için Gazze Şeridi’ne gönderilen insani yardımların engellenmesi emeliyle protestolar düzenliyor.

İsrail merkezli Kanal 12 televizyonunun yaptığı bir ankete nazaran, İsraillilerin yüzde 72’si, “Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirler geri getirilmeden buraya insani yardım gönderilmesine” karşı çıkıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu