AktüelGüncelGündemTürkiye

İstanbul’da Büyük Narkotik Operasyonu!

Paylaş:

Operasyon, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

Uzun süredir bir uyuşturucu tacirliği yapan bir şebekeyi takip eden polis ekipleri, şüphelilerin Avrupa’dan bazı kimyasallar getirmeye çalıştığını belirledi. Teknik ve fiziki takip çalışmaların ardından, polisin takibindeki şüphelilerin Başakşehir’deki bir sanayi sitesindeki depoyu kullandığı belirlendi. Küçükçekmece Cumhuriyet Basşsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalarda, depoya operasyon düzenlenmesi kararı alındı.

İRAN’A GÖNDERMEYİ PLANLADILAR

Narkotik ekipleri, bugün belirlenen adrese baskın gerçekleştirdi. Operasyonda 3 şüpheli yakalandı. Yapılan aramalarda ise, variller içerisinde 3 ton asetik anhidrit ele geçirildi. Selüloz, aspirin, suni ipek gibi bir çok alanda kullanılan asetik anhidrit eroin ve morfin üretimi için kilit ürün olarak biliniyor. Ülkemizde üretilmeyen ve şüphelilerin, Avrupa’dan kaçak yollarla getirdikleri kimyasalı İran’a göndermeyi planladıkları belirtildi.

Uzmanlar, hammaddesi afyon sakızı olan eroin üretmek için 3 ton asetik anhidrit kullanılası haline 1 ton 250 kilo uyuşturucu üretilebileceğini dile getiriyor.

Sodyum Ligno Sülfonat Nedir?

Sodyum Lignosulfonat suda çözünebilen anyonik yüzey aktif maddedir, iyi sörf aktivitesine ve dağılma kapasitesine sahip, yapı kimyasallarında yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

Sodyum Lignosülfonat aşağıdaki durum ve uygulamalarda kullanılır.
 Sodyum Lignosülfonatın en büyük kullanım alanı, beton kimyasallarında betonun su ihtiyacını düşürerek akışkanlığını arttırmaya yönelik kimyasal katkı üretimlerindedir. Böylece dayanımı yüksek daha güçlü beton üretilmesine olanak sağlanır.
• Sodyum Lignosülfonat, Çimento üretimi sırasında, çimento değirmeninde öğütme kolaylaştırıcı ve hammadde hazırlamada ham bulamaç çamurunun viskozitesini azaltarak öğütme yardımcısı olarak işlev görür.• Sodyum Lignosülfonat, betonun su ihtiyacının azalması ile daha akışkan beton üretmeye olanak sağlar ve hidrasyon hızını düşürür. Gözenekliliği azaltarak, beton yoğunluğunu arttırır, böylece betonun mukavemetini ve geçirimsizliğini büyük ölçüde iyileştirir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-05523307100

Grafit tozu,Çinko Tozu,Kurşun Tozu,Mürdesenk,Sülyen,Kurşun Oksit,Bakır Sülfat,Çinko Sülfat,Çinko Oksit,Kaolin,altın mühür,sepiyolit,zeolit,potasyum silikat,sıvı kükürt,kalsiyum polisülfür,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu,sunmag yem katkısı,sunsep yem katkısı,aripad hayvan altlığı,sunshield sıvı kaolin,kalsiyum oksit,potasyum hidroksit,kalsiyum ligno sülfonat

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu