İstanbul’da Canlı Bomba Paniğinin Sırrı Çözüldü: Bomba Gibisin

İstanbul’da korkuya neden olan olayı anlatan görgü tanığı kadın, bir vatandaşın “bomba gibisin” demesinin ardından insanların “bomba var” diye koşmaya başladığını söyledi.

Ümraniye’deki semt pazarında yaşanan “canlı bomba” paniğinin nedenini olaya şahit olan bir kadın açıkladı. Görgü tanığı kadın, bir vatandaşın “bomba gibisin” demesinin ardından insanların “bomba var” diye koşmaya başladığını söyledi.

ÜMRANİYE’DE CANLI BOMBA PANİĞİ YAŞANDI

Atatürk Havalimanı’nda salı günü meydana gelen ve 44 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından İstanbul’da herkes diken üstünde. Ümraniye’de de dün canlı bomba paniği yaşandı.

“BOMBA GİBİSİN” SÖZÜ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Olay, Ümraniye Sütçü İmam Caddesi’nde bulunan Cumartesi pazarında saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre pazarda yaşanan bir kavga sonrasında olay yerine gelen iki kişiden biri canlı bomba olduğunu söyledi. Ama işin aslı farklıydı. Olaya şahit olan bir kadın işin gerçeğini şöyle anlattı:

“Pazarda kavga vardı. O sırada birisi ‘Bomba gibisin’ deyince bütün millet ‘bomba var’ diye koşmaya başladı. Bunun üzerine pazardaki vatandaşlar panikle kaçmaya başladı. Bu sırada bir kadın yere düşerek kolundan yaralandı. Yaralı kadın, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis pazarda paniğe neden olan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

ilgili haberler