GüncelGündem

İstanbullunun gündemi yine değişmedi: Geçinemiyor

Paylaş:

İstanbul Barometresi, İstanbul’da yaşayanların ev içi gündeminden duygu durum seviyelerine, ekonomik tercihlerinden iş memnuniyetlerine kadar birçok başlıkta tabloyu ortaya koyuyor. Araştırma, her ay aynı temada sorularla yapılan periyodik anket çalışmasıyla İstanbul’da ikamet edenlerin gündemindeki konulara dair düşüncelerini analiz ediyor. Araştırma 25 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında 601 İstanbul sakini ile görüşülerek hazırlandı.

Gündem: Ekonomik sorunlar

Araştırmaya göre ekim ayında evde en çok ekonomik sorunlar konuşuldu. Katılımcıların yüzde 74,6’sı evde ekonomik sorunların konuşulduğunu söyledi. Türkiye’nin ekim ayı gündeminde ise Bartın’da meydana gelen maden kazası, döviz kurunda yaşanan hareketlilik ve sansür yasası tartışmaları oldu. Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 43,6’sı kendi ekonomik durumunun kötüleşeceğini, yüzde 36,6’sı durumunun değişmeyeceğini, yüzde 19,8’i ise durumunun iyileşeceğini düşünüyor.

Katılımcıların yarıdan fazlası yeterli gıdaya ulaşamıyor

Katılımcıların yüzde 59,2’si ekim ayında yeterli gıdaya ulaşamayacağından endişelendiğini belirtirken yüzde 64,2’si ise ay içerisinde maddi yetersizlikler sebebiyle istediği gıdayı alamadığını ifade etti. Geçen aya göre incelendiğinde bu oranda artış görüldü. Aynı zamanda katılımcıların yüzde 57,8’i ise ekim ayında yeterli gıdaya ulaşamadığı için porsiyonlarını küçülttüğünü söyledi.

İstanbullu geçinemiyor

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 43,7’si geçinemiyor. Yüzde 44,6’sı kıt kanaat geçinebildiğini, yüzde 23,1’i bazı ödemeleri yapamadığını ve borcu girdiğini anlattı. Araştırmaya katılanların yüzde 48,6’sı yakın dönemde Türkiye ekonomisinin kötüleşeceğini düşündüğünü ifade etti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu