AktüelGüncelGündemTürkiye

İşte Azeri mafya gruplarının Türkiye’deki savaşına dair ayrıntılar!

Paylaş:

İşte Azeri mafya gruplarının Türkiye’deki savaşına dair ayrıntılar!

Suç örgütü liderlerinden “Lotu (Kabadayı) Guli” lakaplı Nadir Salifov’un, “Hayalet” lakaplı Rövşen Canıyev’in adamlarınca öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. İki grubun Rusya’dan Ukrayna ve Gürcistan’a, oradan Beşiktaş ve Antalya’ya uzanan, öldürülen grup liderlerinin anıtmezarlarına kadar yansıyan kanlı rekabetinin detayları iddianameyle ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, İstanbul Beşiktaş’ta Suç Örgütü liderlerinden “Lotu Guli” lakaplı Nadir Salifov’un adamları, 18 Ağustos 2016’da gece yarısı Mafya dünyasının ünlü isimlerinden “Hayalet” ve “Lenkaranski” lakaplı Rövşen Canıyev’i çapraz ateşe tuttu. “Kanuni Ogru” (Kurallı Haydut) olarak bilinen suç örgütü liderlerinin en güçlülerinden biri olan Canıyev, saldırıda hayatını kaybetti. Canıyev’in yakınları da Salifov’u öldürüp intikam almak için İstanbul’da etkili bir yeraltı grubundan yardım istedi. Bu grup Salifov’u öldürecek, karşılığında da 5 milyon dolar alacaktı. Ancak planları umduğu gibi gitmedi. İki grup Bahçelievler’de bir restoranda 2 Ekim 2017’de buluştuklarında polis bu buluşmayı basmış ve iki grubu da gözaltına almıştı.

SINIR DIŞI EDİLMİŞTİ

Ancak Canıyev’in adamları daha sonra Gürcü bir grup ile anlaştılar. Bu grup da İstanbul polisi tarafından yakalandı. Bir başka grup tarafından yapılan bombalı saldırı ise sonuçsuz kaldı. Nadir Salifov Kasım 2018’de İstanbul’da yakalandı. Adamlarının Edirne’de karıştığı çatışmada bir polis vurulmuştu. Sınır dışı edildi ancak kısa bir süre sonra sahte isim ve pasaportla Türkiye’ye geri döndü.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, Canıyev’in intikamını almak isteyen adamları onu Türkiye’de adım adım takip ediyordu.

İNTİKAM İÇİN SIZDI

Bu kez daha öncekilerden çok farklı bir taktik kullandılar. Khagan Zeynalov adlı adamlarını Salifov’un yanına sızdırdılar. Grubun planı Salifov’u, Canıyev’in öldürüldüğü 18-19 Ağustos’a gelen günde ve aynı saatte öldürmekti. Ancak planları biraz sarktı. Zeynalov, Salifov’u 20 Ağustos 2020 gecesi Antalya’daki bir otelde yemek yedikleri sırada kafasına ateş ederek öldürdü. Ardından kendisini bekleyen bir araçla olay yerinden kaçtı. Ancak Zeynalov ve şoförü İstanbul’a gelemeden Denizli’de yakalandı. Salifov’u öldüren Zeynalov ile birlikte toplam 12 kişiye “suç örgütü kurmak” ve “adam öldürmek” suçlarından dava açıldı.

MEZARDA DA REKABET ETTİLER

2016’da Beşiktaş’ta öldürülen Rövşen Canıyev’in cenazesi memleketi Azerbaycan’a gönderildiğinde binlerce kişi tarafından karşılandı. Canıyev’e doğduğu şehir olan Lenkeran’da büyük bir anıtmezar yapılıp heykeli dikildi. Ondan tam dört yıl sonra öldürülen Nadir Salifov ise İstanbul Büyükçekmece’de toprağa verildi. Salifov için de ailesi ve adamları Büyükçekmece’deki mezarlıkta büyük bir abide yaptı ve büstünü de oraya yerleştirdi.

GULİ’NİN ADI, SEDAT PEKER’İN İDDİALARINDA GEÇMİŞTİ

‘Guli’ lakaplı Nadir Salifov’un adı, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla kamuoyunun gündemine gelmişti.

Sedat Peker 5. videosunda Nadir Salifovun, Türkiye’de gözaltına alınıp, polis cinayetine karıştığı için deport edildiğini belirtirken, “Organize şubede bu kişinin deport tutanağında polis katili olduğu yönünde yazı var mı? Ayrıca böyle bir evrak organize şubede var mı?” demişti.


Peker, Mehmet Ağar’ın Salifov’un gözaltına alınmasıyla ilgili iddialarda bulunduğu bölümde de “Mehmet Ağar kendi telefonundan ya da koruma polislerinin telefonundan dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı arayıp bu arkadaşı bırakın dedi mi? Sinyal ve baz kayıtlarının alınması gerekir, doğru olan o?” diye konuşmuştu.

Sedat Peker, savcıların soruşturmasını istediği konuya dair ayrıca “Nadir Salifov tekrardan Türkiye’ye giriş yapabilmiş mi? Giriş yapmışsa hangi birimin, hangi mahkemenin vermiş olduğu kararla Türkiye’ye gelebilmiş ve deportu kaldırılmış?” sorularını yöneltmişti.

Sedat Peker’in iddiasına göre Türkiye’ye giriş yasağı olan Nadir Salifov, Mehmet Ağar’ın sayesinde Türkiye’ye girmiş ve kendisinden Mubariz Mansimov’u öldürmesi istenmişti.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu